دفاع محمد مهاجری از اسدالله بادامچیان

به گزارش هیو بلاگ، نیازی به این همه بداخلاقی نیست و کسانی که به اظهارات آقای بادامچیان معترض اند می توانند یک اصل مسلم حقوقی را یادآوری کنند: البینه علی المدعی

دفاع محمد مهاجری از اسدالله بادامچیان

به گزارش خبرنگاران، محمد مهاجری، روزنامه نگار اصولگرا، در یادداشتی در خبرآنلاین نوشت: چند روز قبل آقای اسدالله بادامچیان، دبیر کل محترم حزب موتلفه در مصاحبه ای به میزان حقوق نخست وزیری مرحوم مهندس بازرگان اشاره و آن را با حقوق شهید رجایی مقایسه کرده است. به گفته آقای بادامچیان مرحوم بازرگان حقوق 20هزارتومانی (معادل نخست وزیران قبل از انقلاب) دریافت می کرده و شهید رجایی حقوقش 4300 تومان بوده است.

این سخن آقای بادامچیان که از چهره های مبارز و زجرکشیده قبل از انقلاب است با واکنش هایی تند و بعضا غیر مودبانه و دور از انصاف روبرو شد؛ به طوری که عده ای ترجیح دادند نحوه آزادی او از زندان شاه را به رخ بکشند و آن را در جهت اهداف حکومت پهلوی بنامند و عده ای نیز اتهامات دیگری را متوجه وی ساختند.

نیازی به این همه بداخلاقی نیست و کسانی که به اظهارات آقای بادامچیان معترض اند می توانند یک اصل مسلم حقوقی را یادآوری کنند: البینه علی المدعی

یعنی از آقای بادمچیان که شخصا صداقتش را قبول دارم (و البته با بسیاری از مواضع سیاسی اش مخالفم) بخواهند یک فیش حقوقی از بازرگان و یک فیش حقوقی از شهید رجایی یا هر سند دیگری را که نشان از واریز حقوق برای این دو بزرگوار دارد، ارائه کنند. از دو حال خارج نیست. یا ایشان چنین سندی را در دست دارند یا آدرسش را می دانند که نشان می دهند و قضیه تمام می شود. یا چنین سندی وجود ندارد و مثلا آقای بادامچیان به شنیده ها یا اسنادی نا معتبر یا اسنادی که وجود خارجی ندارد، اتکا کرده است. در این صورت با روحیه ای که از آقای بادامچیان سراغ دارم، یقینا او شجاعت عذرخواهی بابت این موضوع را دارد.

البته بین آقای بادمچیان و مرحوم آقای بازرگان دیواری به بلندی و ستبری دیوار چین وجود دارد اما این هرگز نباید این برادر عزیز را به خاطر دعوای سیاسی، به خلاف گویی وادارد و انشاءالله چنین نشده است.

یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنوا کونوا قَوّامینَ لِلَّهِ شُهَداءَ بِالقِسطِ ۖ وَلا یَجرِمَنَّکُم شَنَآنُ قَومٍ عَلیٰ أَلّا تَعدِلُوا (ای کسانی که ایمان آورده اید! همواره برای خدا قیام کنید و از روی عدالت، گواهی دهید! دشمنی با جمعیّتی، شما را به گناه و ترک عدالت نکشاند.)

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

سازمان میراث فرهنگی: سازمان میراث فرهنگی، با وبسایت مجموعه میراث فرهنگی ایران همراه باشید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 1301

به "دفاع محمد مهاجری از اسدالله بادامچیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفاع محمد مهاجری از اسدالله بادامچیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید