خودداری از دید و بازدیدها، خواسته کادر درمان از مردم

به گزارش هیو بلاگ، خبرنگاران/آذربایجان شرقی کادر درمان بیمارستان امام رضا(ع) از مردم خواستند که از دید و بازدیدهای حضوری خودداری نمایند.

خودداری از دید و بازدیدها، خواسته کادر درمان از مردم

بعد از یک سال مبارزه با میهمان ناخوانده و منحوس بشریت یعنی کرونا، امروز در جمع کادر درمان پزشکان و پرستاران مرکز آموزشی - درمانی امام رضا(ع) حاضر شدیم.

استاندار آذربایجان شرقی در آخرین ساعات سال 99 میهمان پزشکان و پرستاران بیمارستان امام رضا(ع) بود و به نمایندگی از طرف مردم استان مراتب سپاس و قدردانی خود را به پاس زحمات و جانفشانی های مدافعان سلامت ابلاغ کرد.

این نشست فرصتی فراهم ساخت تا گفت وگویی هرچند کوتاه با بعضی از مدافعان سلامت این مرکز داشته باشیم. سخنانی کوتاه اما دلنشین.

دلنشین از این بابت که این قهرمانان ملی بیش از 400 روز از بهترین لحظات زندگی خود را بجای اینکه می توانستند مانند سایر مردم در کنار خانواده های خود سپری نمایند، در سنگر مبارزه با کرونا سپری کردند. گویا مدال خادمی مردم را که بزرگترین عبادات است، به همه مادیات زودگذر زندگی ترجیح دادند.

ابتدا به سراغ رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز که بی شک سخت ترین دوران مدیریتی و طبابت خود را سپری می نماید، می رویم.

محمدحسین صومی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار می نماید: اکنون که در آخرین ساعات سال 99 قرار داریم، 2000 نفر از کادر درمان بیمارستان های 28 گانه استان مشغول به خدمت هستند و اگر شیفت بعدی را هم حساب کنیم، جمعا3600 نفر در حال خدمت رسانی هستند.

او ادامه می دهد: مردم اکنون در کنار خانواده های خود و بر سر سفره هفت سین نشسته اند و منتظر شروع سال جدید هستند اما کادر درمان ما همچنان دلسوزانه در حال خدمت رسانی به بیماران کرونایی هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز خاطرنشان می نماید: خوشبختانه در حال حاضر میزان ابتلا، بستری و مرگ و میر در استان کاهش یافته است، بطوریکه اکنون 377 نفر بستری هستند که 110 نفر در بخش آی سی یو و 36 نفر نیز زیر ونتیلاتور هستند و در طول شبانه روز گذشته تنها یک نفر فوت نموده است.

او می افزاید: برای اینکه تعطیلات خوبی داشته باشیم و خانواده ای عزادار نشود، باید همچنان پروتکل ها را رعایت کنیم و با زدن ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و انجام دید و بازدیدهای مجازی، این بیماری را کنترل کنیم.

باقر حسینی مسئول پارا کلینیک امام رضا(ع) نیز در گفت وگو با خبرنگاران، با تاکید بر اینکه کرونا تمام نشده است، می گوید: از مردم عزیز می خواهیم همچنان پروتکل ها را رعایت نمایند و امیدواریم در سال جدید ریشه کنی کرونا را جشن بگیریم.

او می افزاید: خدمت به خلق خدا خستگی ندارد و تمامی همکاران با جان و دل در میدان حضور یافته اند که چندین ماه است به خانواده های خود سر نزده ایم.

این بار به سراغ سوپروایرز مرکز آموزشی - درمانی امام رضا(ع) می رویم، این مدافع سلامت نیز به خبرنگار خبرنگاران می گوید: ما نیز دوست داریم مثل هموطنان و هم شهریان خود در کنار خانواده، سال نو را جشن بگیریم اما بخاطر خدمت به مردم چندین ماه است دور از خانه و خانواده مانده ایم.

وی ادامه می دهد: از مردم عزیز تقاضا می کنیم ما را درک نمایند و از دید و بازدید حضوری خودداری نموده و همچنان با زدن ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی جلوی شیوع بیماری را بگیرند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 7526

به "خودداری از دید و بازدیدها، خواسته کادر درمان از مردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودداری از دید و بازدیدها، خواسته کادر درمان از مردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید