جلوگیری از موج های بعدی شیوع کرونا با استفاده همگانی از ماسک

به گزارش هیو بلاگ، ایسنا/ بر اساس یک مطالعه در انگلیس، استفاده همگانی از ماسک در سطح گسترده ای از جمعیت می تواند انتقال بیماری کووید-19 را به سطوح قابل کنترل برای همه گیری های ملی سوق داده و در صورت همراه شدن با قرنطینه از موج های بعدی بیماری جلوگیری کند.

جلوگیری از موج های بعدی شیوع کرونا با استفاده همگانی از ماسک

این مطالعه که توسط دانشمندان دانشگاه های کمبریج و گرینویچ بریتانیا اجرا شده است، حاکی از آن است که قرنطینه و اعمال محدودیت ها به تنهایی مانع آغاز فعالیت مجدد کروناویروس جدید نمی شود در حالیکه حتی ماسک های خانگی نیز اگر در سطح کافی از جمعیت استفاده شود، می تواند سرعت انتقال را به طرز چشمگیری کاهش دهد.

از همین رو متخصصان به مردم سراسر جهان پیشنهاد می دهند به صورت فوری و گسترده استفاده از ماسک ها را آغاز کنند.

یافته ها نشان می دهد اگر استفاده گسترده از ماسک با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و برخی اقدامات محدودیتی و اعمال قرنطینه همراه باشد، می تواند یک روش قابل قبول برای کنترل این بیماری همه گیر و بازگشایی فعالیت اقتصادی مدت ها قبل از تولید و در دسترس بودن عمومی یک واکسن موثر علیه کرونا باشد.

سازمان جهانی بهداشت نیز روز جمعه دستورالعمل های خود را به روز کرد و از دولت ها خواست تا عموم مردم را به استفاده از ماسک های پارچه ای در مکان های عمومی توصیه کنند.

در این مطالعه کارشناسان، پویاییِ انتشار ویروس بین افراد را با مدلهای سطح جمعیت برای ارزیابی تأثیر آن بر نرخ شیوع بیماری یا عدد R از سناریوهای مختلف استفاده از ماسک همراه با اعمال قرنطینه مورد بررسی قرار دادند.

عدد R میانگین تعداد افرادی را که یک فرد آلوده به ویروس آن ها را مبتلا می کند، اندازه گیری می کند. عدد R بالای یک می تواند منجر به رشد نمایی شود.

این مطالعه نشان داد اگر افراد در تمام مدت حضور در مکان های عمومی از ماسک استفاده کنند نسبت به زمانی که تنها پس از بروز علائم کووید-19 از ماسک استفاده کنند، دو برابر در کاهش عدد R بیشتر موثر است.

در کلیه سناریوهای مورد بررسی استفاده دائم از ماسک توسط نیمی از جمعیت یا بیشتر از آن، انتشار کووید-19 را به عدد R کمتر از یک رسانده، امواج بعدی بیماری را خفیف کرده و امکان کاهش محدودیت ها را فراهم می کند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

سازمان میراث فرهنگی: سازمان میراث فرهنگی، با وبسایت مجموعه میراث فرهنگی ایران همراه باشید.

منبع: همگردی
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 3996

به "جلوگیری از موج های بعدی شیوع کرونا با استفاده همگانی از ماسک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلوگیری از موج های بعدی شیوع کرونا با استفاده همگانی از ماسک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید