جذب 53 میلیارد تومان برای توسعه ایده های 19 تیم

به گزارش هیو بلاگ، مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام کرد: در 36 رویداد گذشته فناوری که از شوی صندوق برپا شده است، میزبان 320 تیم استارت آپی بودیم که از این تعداد، 19 تیم پیروز به جذب 53 میلیارد تومان شده اند.

جذب 53 میلیارد تومان برای توسعه ایده های 19 تیم

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، مصطفی بغدادی در رویداد دوشنبه های استارت آپی حوزه اینترنت اشیاء، هدف از برگزاری این رویداد را کمک به کارآفرینان و کسب و کار های نوپا برای تامین سرمایه مطرح نمود و گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی سعی کرده است که در جهت پر پیچ و خم کسب و کار ها برای رسیدن به عرضه کالا به بازار و پیروزیت، در کنار استارت آپ ها باشد.

وی با بیان اینکه خدمات این صندوق مشمول شرکت های دانش بنیان است، اظهار کرد: در حال حاضر شرکت های دانش بنیان از 60 خدمت و سرویس این صندوق بهره مند می شوند، ولی اکوسیستم نوآوری کشور محدود به دانش بنیان ها نمی شود، بلکه شرکت های نوآور و فناور و خلاق و استارت آپ نیز در این اکوسیستم فعال هستند که پیروز به دریافت عنوان دانش بنیانی نشده اند، ولی لازم است از آن ها حمایت و پشتیبانی شود.

بغدادی با تاکید بر اینکه یک کسب و کار برای ارائه نمونه اولیه به بازار جهت پر پیچ و خمی را باید طی کند، اضافه کرد: بخش پر ریسک این جهت در ابتدای راه یعنی در مرحله ای که محصول اولیه برای معرفی به بازار تولید می شود، است که نرخ شکست در آن بالاست و از آن به نام دره مرگ یاد می شود.

مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر اینکه در این صندوق تلاش می شود تا با تقویت شتابدهنده های دانش بنیان، شرکت ها را برای عبور از دره مرگ حمایت کنیم، خاطر نشان کرد: رویداد پیوند این صندوق در این راستا برگزار می شود؛ چرا که در طی آن شرکت های استارت آپی و صاحبان ایده در حضور شتابدهنده ها، طرح های خود را معرفی می کنند و شتابدهنده ها نیز با تزریق سرمایه بذری از ایده های منتخب حمایت خواهند کرد.

وی ادامه داد: در این شیوه حمایتی در صورتی که استارت آپ ها بتوانند 20 درصد سرمایه خود را تامین کنند، 80 درصد سرمایه به جای مانده از طریق صندوق تامین خواهد شد.

بغدادی با بیان اینکه تا به امروز 13 شتابدهنده دانش بنیان عامل هم سرمایه گذاری صندوق نوآوری انتخاب شدند، گفت: در این شتابدهنده ها از 50 طرح از طریق سرمایه گذاری بذری با حجم 42 میلیارد تومان از استارت آپ ها حمایت شده است، ضمن آنکه شتابدهنده ها نیز خدمات شتابدهی به این شرکت ها ارائه کرده اند.

مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی، با بیان اینکه شرکت هایی که در مراحل بعدی فرآیند کسب و کار نیاز به سرمایه های بالاتری داشته باشند از طریق صندوق های بورسی و VC از آن ها حمایت خواهد شد، ادامه داد: علاوه بر آن 64 صندوق پژوهش و فناوری که در تمام استان های کشور راه اندازی شده است، با حجم 46 میلیارد تومان برای 23 طرح مختلف سرمایه گذاری کرده اند.

بغدادی با اشاره به برگزاری این رویداد های فناوری، با تاکید بر اینکه در 36 رویداد قبلی 18 طرح سرمایه پذیر معرفی شده است، یادآور شد: طی این رویداد ها 3 تفاهم نامه به امضا رسیده است و در ادامه این رویداد با تغییر رویکردی پذیرای صنایع و شرکت های بزرگ صنعتی هستیم.

وی حضور صنایع بزرگ در این رویداد را با هدف برگزاری رویداد های تخصصی در حوزه های مختلف فناوری دانست و اضافه کرد: در 36 رویداد گذشته ای که از سوی صندوق برپا شده است، میزبان 320 تیم استارت آپی بودیم و برای 100 تیم تعداد 450 جلسه با سرمایه گذاران برگزار شده است و از این تعداد، 19 تیم پیروز به جذب 53 میلیارد تومان شده اند.

به گفته این مقام مسوول، 17 مجموعه دیگر نیز در حال مذاکره برای جذب سرمایه با حجم 62 میلیارد تومان هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 بهمن 1400 بروزرسانی: 24 بهمن 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 10312

به "جذب 53 میلیارد تومان برای توسعه ایده های 19 تیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جذب 53 میلیارد تومان برای توسعه ایده های 19 تیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید