تیم کشتی آزاد ایران قهرمان زودهنگام آسیا شد، شانس کسب سه طلا و یک برنز دیگر

تیم ملی کشتی آزاد ایران قهرمان زودهنگام مسابقات قهرمانی آسیا شد.

تیم کشتی آزاد ایران قهرمان زودهنگام آسیا شد، شانس کسب سه طلا و یک برنز دیگر

با ما همراه باشید تا با بهترین قیمت تورهای مسافرتی ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین آشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، در وزن 61 کیلوگرم، رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا، بهنام احسان پور پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 11 بر صفر جی هون یون از کره جنوبی را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل دولت نیازبیکوف دارنده مدال برنز دنیا و قهرمان آسیا از قزاقستان با نتیجه 9 بر 4 به پیروزی رسید و به ملاقات فینال راه یافت. احسان پور در ملاقات پایانی به مصاف هان سانگ کیم از کره شمالی می رود. (کشتی گیر کره شمالی در مرحله نیمه نهایی ری هیگوچی نایب قهرمان المپیک از ژاپن را با ضربه فنی شکست داده بود).

در وزن 70 کیلوگرم حامد رشیدی در دور نخست مقابل ین لو از چین با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور بعد مقابل اختیار نورزاف دارنده مدال برنز المپیک و نقره دنیا از ازبکستان در یک کشتی نزدیک با نتیجه 9 بر 8 مغلوب شد. او با توجه به حضور این کشتی گیر در ملاقات فینال به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه مقابل گون وو لی از کره جنوبی با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید تا در ملاقات رده بندی با غلام جان شاریپوف از تاجیکستان کشتی بگیرد. (در این وزن آکژورک تاناتاروف از قزاقستان و اختیار نورزاف از ازبکستان به ملاقات فینال رسیدند).

در وزن 86 کیلوگرم علیرضا کریمی در دور اول با نتیجه 11 بر صفر نایریسیگا از چین را شکست داد. وی در دور بعد مقابل گوانگ اوک کیم از کره جنوبی با نتیجه 7 بر صفر به پیروزی رسید. کریمی در دور سوم و در مرحله نیمه نهایی مقابل اونوربات پوریجاو دارنده مدال نقره دنیا از مغولستان با نتیجه 11 بر صفر به پیروزی رسید و راهی ملاقات فینال شد. او در ملاقات فینال با عظمت دولت بیکوف از قزاقستان کشتی می گیرد.

در وزن 125 کیلوگرم یدالله محبی در کشتی نخست مقابل های شانگ از چین با نتیجه 11 بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور دوم مقابل زولبو ناتساگسورن از مغولستان با نتیجه 5 بر یک به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. محبی در این مرحله مقابل کانگ جین نام از کره جنوبی با نتیجه 8 بر 8 و ضربه فنی پیروز و فینالیست شد. وی در ملاقات پایانی با سومیت از هند مبارزه می نماید.

با این شرایط با توجه به کسب 33 امتیاز توسط کشتی گیران ایران در روز نخست و همچنین کسب حداقل 33 امتیاز توسط کشتی گیران کشورمان در روز دوم، تیم ملی کشتی آزاد قهرمان زودهنگام این مسابقات شد.

منبع: تسنیم
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 26 بهمن 1398 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 1258

به "تیم کشتی آزاد ایران قهرمان زودهنگام آسیا شد، شانس کسب سه طلا و یک برنز دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم کشتی آزاد ایران قهرمان زودهنگام آسیا شد، شانس کسب سه طلا و یک برنز دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید