تحقق عدالت آموزشیبا توسعه زیرساخت های ارتباطی

به گزارش هیو بلاگ، با توسعه زیرساخت های ارتباطاتی، در راستای تحقق عدالت ارتباطی و آموزشی، در دورافتاده ترین روستاهای کشور نیز دانش آموزان و دانشجویان از امکان آموزش مجازی برخوردار شده اند.

تحقق عدالت آموزشیبا توسعه زیرساخت های ارتباطی

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات مهاجرت دانشجویی به کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

بر اثر شیوع کرونا، شرایطی در جهان پیش آمد و سبک های زندگی به شدت تحت تاثیر نهاده شد. یکی از حوزه هایی که تحت تاثیر نهاده شد بخش آموزش کشورها است که بسیاری از کشورها آمادگی لازم را برای مواجهه با این پدیده را نداشتند.

با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت فاصله گذاری اجتماعی، آموزش مجازی به عنوان یکی از راه کارهای تحقق این امر موردتوجه نهاده شد. در این راستا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با ارائه ویدئوی جدیدی از ایران هوشمند، توسعه ارتباطات روستایی در راستای تحقق عدالت ارتباطی و آموزشی را موردتوجه قرار داده است. اگر توجه ویژه دولت دوازدهم به موضوع توسعه زیرساخت های ارتباطی باهدف تحقق عدالت ارتباطی در تمامی شهرها و بیشتر روستاهای بالای 20 خانوار کشور نبود، امروز این نوع آموزش برای برقراری عدالت آموزشی ممکن نبود.

محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- چندی پیش با بیان اینکه امروز همه کشور تحت پوشش نسل سوم اینترنت قرار گرفته است و روستاهای بالای20 خانوار نیز به این شبکه متصل هستند، اظهار کرد: آموزش های مجازی که به وسیله شبکه شاد ارائه می گردد، اولین شبکه ای بود که زیرساخت شبکه اینترنت را به طور جدی محک زد.

به گفته وزیر ارتباطات، با توجه به تفاهم نامه هوشمندسازی مدارس، تجهیز مدارس بر عهده آموزش و پرورش و ارائه زیرساخت ها بر عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است. تا به امروز هوشمندسازی 67 هزار مدرسه اجرا شده و در فاز بعد بیشتر مدارس به فیبر نوری مجهز می گردد؛ البته این کار در در روستاها زمان بر است.

همچنین بر اساس برنامه ششم توسعه، باید اینترنت مدارس شهرهای زیر 20 هزار نفر رایگان باشد، در حالی که وزارت ارتباطات اعلام نموده اینترنت همه مدارس و همچنین استفاده از سامانه شاد برای دانش آموزان رایگان است و به گفته آذری جهرمی، روزانه سه میلیارد تومان یارانه بابت اینترنت رایگان به آموزش و پرورش از طرف دولت پرداخت می گردد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 5773

به "تحقق عدالت آموزشیبا توسعه زیرساخت های ارتباطی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقق عدالت آموزشیبا توسعه زیرساخت های ارتباطی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید