تاکید بر لغو ویزا میان ایران و مقدونیه

به گزارش هیو بلاگ، رئیس مجلس شورای اسلامی از دیدگاه مثبت ایران در رابطه با لغو ویزای ایران و مقدونیه اطلاع داد و گفت: اگر وزارتخانه امور خارجه مقدونیه پیگیری کند، ایران نیز شرایط آن را فراهم خواهد نمود.

تاکید بر لغو ویزا میان ایران و مقدونیه

به گزارش هیو بلاگ، علی لاریجانی و طلعت جعفری رئیس مجلس مقدونیه امروز (دوشنبه، 22 مهرماه) در حاشیه صد و چهل و یکمین اجلاس اتحادیه بین المجالس جهانی (IPU) دیدار و گفت وگو کردند.

در ابتدای این نشست، لاریجانی با ابراز خرسندی از روابط ایران و مقدونیه گفت: می توان این روابط را به ویژه در زمینه همکاری های تجاری و مالی افزایش داد.

وی از دیدگاه مثبت ایران در رابطه با لغو ویزای ایران و مقدونیه اطلاع داد و اضافه نمود: اگر وزارتخانه امور خارجه مقدونیه پیگیری کند، ایران نیز شرایط آن را فراهم خواهد نمود، به ویژه اگر لغو ویزا صرفا مربوط به ویزاهای سیاسی و خدمت نباشد چرا که ایران کشوری توریست پذیر است و این مسئله به لحاظ مالی نیز برای ایران حائز اهمیت است.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با ابراز موافقت از دنبال کردن مالیات مضاعف توسط دو کشور ادامه داد: اگر این لایحه در مجلس مقدونیه مورد آنالیز قرار گیرد، در ایران نیز پیگیری های لازم را انجام می دهیم.

لاریجانی با اشاره به ضرورت گسترش روابط مالی و توریستی گفت: گسترش روابط توریستی، باید تسهیل گردد.

هیچ پیش شرطی برای روابط تجاری مقدونیه با ایران وجود ندارد.

همچنین در ادامه طلعت جعفری رئیس مجلس مقدونیه نسبت به حل مسائل مالی میان دو کشور تأکید کرد و گفت: مبنای توسعه روابط بر توافقنامه ها است و حذف ویزا و توافق هایی همچون آموزشی، فرهنگی و تجاری در توسعه روابط کشورها بسیار حائز اهمیت هستند.

وی با بیان اینکه مقدونیه هیچ پیش شرطی برای روابط تجاری با ایران ندارد، اظهار کرد: مباحث مطروحه در این نشست را با هیأت دولت مطرح و پیگیری خواهم کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 434

به "تاکید بر لغو ویزا میان ایران و مقدونیه" امتیاز دهید

1 کاربر به "تاکید بر لغو ویزا میان ایران و مقدونیه" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید بر لغو ویزا میان ایران و مقدونیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید