بیگانگان پیام های کوانتومی به زمین ارسال کردند!

به گزارش هیو بلاگ، موضوع ارتباط با بیگانگان و اینکه آن ها احتمالا تا به امروز پیام های زیادی را برای ما ارسال کرده اند، همیشه محل مناقشه دانشمندان بوده است، اما یک محاسبه تازه با رویکردی متفاوت نشان می دهد که زمین ما احتمالا تا به امروز چندین بار چنین پیام هایی را به صورت کوانتومی دریافت کرده است.

بیگانگان پیام های کوانتومی به زمین ارسال کردند!

به گزارش خبرنگاران، یک مطالعه تازه نشان می دهد که سیگنال های کوانتومی می توانند در فواصل بین ستاره ای حرکت کنند، بنابراین یک تمدن بیگانه هوشمند می تواند به سادگی چنین پیام هایی را به زمین ارسال کرده باشد. به عبارت بهتر، این دانشمندان در ژوئن 2022 در نشریه معتبر Physical Review D گزارش دادند که ذرات نور یا فوتون ها می توانند در فواصل بین ستاره ای وسیع و بدون از دست دادن ماهیت کوانتومی خود منتقل شوند و این می تواند به سادگی برای انتقال پیام در فواصل دور و سرعت بالا مورد استفاده قرار گیرد.

دانشمندان در حال حاضر در حال توسعه ارتباطات کوانتومی مبتنی بر زمین هستندکه از ذرات کوانتومی برای ارسال اطلاعات استفاده می کند و این پتانسیل را دارد که از ارتباطات استاندارد یا کلاسیک ایمن تر باشد. آرجون بررا، فیزیکدان نظری دانشگاه ادینبورگ، می گوید اگر فرازمینی های هوشمندی در کیهان وجود داشته باشند، ممکن است به فناوری ارتباطات کوانتومی نیز مجهز باشند که می تواند اکتشافات کیهانی را برای آن ها میسر سازد.

با این همه دانشمندان می گویند یکی از موانع اصلی برای برقراری ارتباط کوانتومی، عاملی به نام ناهمدوسی است که در آن یک ذره کوانتومی در تعامل با محیط اطراف خود، خاصیت کوانتومی خود را از دست می دهد. بررا می گوید: حالت های کوانتومی که معمولاً آن ها را بسیار ظریف می دانیم، در هر نوع تعامل خارجی، به نوعی حالت ویژه خود را از دست می دهند. با وجود این، از آنجایی که چگالی میانه ماده در فضا بسیار کمتر از زمین است، می توان انتظار داشت که ذرات پیش از تسلیم شدن در برابر ناپیوستگی، به فضا های دورتری سفر کنند. بر همین اساس بررا و فیزیکدان نظری Jaime Calderón Figueroa، توانستند به این محاسبه برسند که نور - به ویژه پرتو های ایکس - تا چه میزان می تواند بدون آسیب در فضای بین ستاره ای حرکت کند.

محققان دریافتند فوتون های اشعه ایکس می توانند مسافتی بیش از کهکشان راه شیری را طی کنند و به طور بالقوه صد ها هزار سال نوری یا حتی بیشتر را طی کنند. بر اساس این محاسبات تازه، بررا و Calderón Figueroa استراتژی هایی را برای جستجوی پیام های کوانتومی ارسال شده در نظر گرفتند. یک نوع پیام بالقوه برای این جستجوها، تله پورت کوانتومی است، که در آن خواص یک ذره دور را می توان به ذره دیگر منتقل کرد. از آنجایی که این فناوری هم به سیگنال های کوانتومی و هم به سیگنال های کلاسیک نیاز دارد، دانشمندان می توانند در پی چنین سیگنال های همزمان با شناسایی هرگونه پیام کوانتومی بیگانگان باشند.

منبع: sciencenews

ترجمه: مصطفی جرفی-خبرنگاران

منبع: فرارو
انتشار: 3 مرداد 1401 بروزرسانی: 3 مرداد 1401 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 11568

به "بیگانگان پیام های کوانتومی به زمین ارسال کردند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیگانگان پیام های کوانتومی به زمین ارسال کردند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید