بهترین رنگ مو برای عروس؛ راهنمای انتخاب رنگ موی عروس

به گزارش هیو بلاگ، بهترین رنگ مو برای عروس؛ اگر به فکر رنگ مویی هستید که آن را تابه حال امتحان نکرده اید، باید خیلی زودتر از آنکه به روز ها و ماه های عروسی نزدیک شوید به سراغ آن بروید. فکر می کنید چقدر قبل تر از نزدیک شدن به عروسی باید این کار را انجام بدهید؟ شش ماه تا یک سال قبل. البته برای کسانی که سریع مراحل آشنایی را طی می نمایند و به فاصلهٔ اندکی از آشنایی، برنامه سوروسات عروسی را می چینند، چنین چیزی عملی نخواهد بود. روی صحبتمان بیشتر با کسانی است که فرصت کافی برای برنامه ریزی های مختلف عروسی دارند. حتی اگر عروس هم نیستید، اما قصد ازدواج دارید، با امتحان کردن رنگ مو قبل از اینکه خبری باشد، باز هم می توانید به رنگ موی ایدئالتان برسید. اما دلیل اینکه از شما می خواهیم که رنگ مویی تازه را با فاصله زمانی قابل توجهی تا مراسم عروسی روی مو ها امتحان کنید، دقیقا چیست؟

بهترین رنگ مو برای عروس؛ راهنمای انتخاب رنگ موی عروس

خبرنگاران| به زودی عروس می شوید؟ از صمیم قلب به شما تبریک می گوییم. عروسی و موضوعات مربوط به آن شادی آور و جذاب هستند. پس اگر عروسی تان نزدیک است یا در آینده عروس خواهید شد یا حتی اگر فقط از عروسی و عروس بازی خوشتان می آید، راهنمای انتخاب بهترین رنگ مو برای عروس برایتان جالب خواهد بود. این طور نیست؟ ماجرا از این قرار است که انتخاب بهترین رنگ مو برای عروس، کار چندان ساده ای نیست. اگر از قبل، اطلاعاتی درباره این موضوع نداشته و موهایتان را رنگ ننموده باشید یا به طور حرفه ای، تجربۀ رنگ کردن مو ها را ندارید، به کمی اطلاعات و هدایت حرفه ای در این زمینه احتیاج پیدا می کنید. در مقاله پیش رو، هدایت های لازم برای انتخاب بهترین رنگ موی عروس آمده است.

اگر به فکر رنگ مویی هستید که آن را تابه حال امتحان ننموده اید، باید خیلی زودتر از آنکه به روز ها و ماه های عروسی نزدیک شوید به سراغ آن بروید. فکر می کنید چقدر قبل تر از نزدیک شدن به عروسی باید این کار را انجام بدهید؟ شش ماه تا یک سال قبل. البته برای کسانی که سریع مراحل آشنایی را طی می نمایند و به فاصلهٔ اندکی از آشنایی، برنامه سوروسات عروسی را می چینند، چنین چیزی عملی نخواهد بود.

روی صحبتمان بیشتر با کسانی است که فرصت کافی برای برنامه ریزی های مختلف عروسی دارند. حتی اگر عروس هم نیستید، اما قصد ازدواج دارید، با امتحان کردن رنگ مو قبل از اینکه خبری باشد، باز هم می توانید به رنگ موی ایدئالتان برسید. اما دلیل اینکه از شما می خواهیم که رنگ مویی تازه را با فاصله زمانی قابل توجهی تا مراسم عروسی روی مو ها امتحان کنید، دقیقا چیست؟

واقعیت این است که رنگ مو برای اینکه به درستی و زیبایی روی مو ها بنشیند، به زمان احتیاج دارد؛ یعنی با فرایندی تدریجی روبه رو هستید و برای اینکه بهترین نتیجه را از رنگ کردن مو ها بگیرید باید کمی صبر داشته باشید. نرم و طبیعی شدن مو ها بعد از رنگ کردن احتیاج به زمان دارد. بعد از اینکه درباره رنگ مطلوبتان به نتیجه نهایی رسیدید، باید یک تا دو هفته قبل از عروسی به آرایشگاه مراجعه کنید.

برای شفاف سازی، این بخش را خلاصه می کنیم: ابتدا باید شش ماه تا یک سال قبل از عروسی، رنگ مویی تازه را روی مو ها امتحان کنید و زمانی که مطمئن شدید رنگ مذکور برای موهایتان از هر نظر مناسب است، آن را انتخاب کنید؛ همچنین، برای اینکه مو هایی سالم و زیبا داشته باشید، یک تا دو هفته قبل از عروسی برای رنگ کردن مو ها اقدام کنید. پس پیش بینی رنگ مناسب یکی از کلیدی ترین بخش های انتخاب بهترین رنگ مو برای عروس است.

چه رنگی را برای موهایتان انتخاب می کنید؟ یا باید مو ها را روشن تر از چیزی کنید که در حال حاضر هست یا باید به سمت رنگ های تیره تر بروید. شاید هم به دنبال رنگی عجیب و متفاوت هستید تا کاملا تغییر کنید. چیزی که باید در انتخاب رنگ مو در نظر بگیرید این است که رنگ منتخب تان همواره در عکس های آلبوم عروسی باقی می ماند و از آن گریزی نیست. مثلا اگر دوست دارید که خیلی خاص و متفاوت باشید و رنگ موهایتان را آبی انتخاب می کنید، باید پای این انتخاب خاص و عجیب بایستید؛ چون ممکن است سال های بعد نوه هایتان از راه برسند و حسابی به عکس هایتان بخندند.

یعنی اگر از رنگ مویتان لذت ببرید و آن را دوست داشته باشید، در عکس ها همواره خاطره خوشی برایتان باقی می ماند و اگر هم اشتباه کنید، این اشتباه مانند سندی ننگین در کارنامهٔ زیبایی تان در آلبوم ها ثبت می گردد. پس بهتر است باتوجه به راهنمای انتخاب بهترین رنگ مو برای عروس پیش بروید و اشتباهات تان را به صفر برسانید. بیشتر عروس ها طرف دار رنگ های طبیعی و نزدیک به طیف رنگی مو های خودشان هستند.

برای همین است که هایلایت ها یا وجود فقط چند رشتهٔ رنگی لایت یا روشن در میان موها، از مدل های پرطرف دار میان عروس خانم هاست. برای اینکه تغییرات چشمگیری در مو ها ایجاد نگردد، اما همچنان زیبایی عروس بیشتر گردد، از رگه هایی از هایلایت در رشته هایی از مو استفاده می گردد تا رنگ مو ها با رنگ پوست صورت کمی تضاد پیدا کند. اضافه کردن رنگی کم رنگ تر از رنگ مو های دیگر هم در حد چند رشته در میان مو ها باعث می گردد به مو ها حجم و بُعد داده گردد.

برای اینکه بهترین تصمیم را درباره رنگ مو ها برای عروسی بگیرید، باید به محض اینکه مکان عروسی یعنی همان باغ یا تالار پذیرایی را رزرو کردید به آرایشگاه بروید و با متخصصان رنگ مو درباره مناسب ترین گزینه برای مو ها و پوستتان مشورت کنید. نکاتی که آرایشگر ها در انتخاب رنگ مو به آن دقت می نمایند شامل مواردی مانند رنگ پوست و چشم ها، مدل و شرایط سلامت مو ها و توجه به سبک و سلیقه عروس می گردد.

اگر هم قرار باشد که اکستنشن به موهایتان اضافه گردد، باید رنگ آن مو های مصنوعی اضافی را هم در فرایند رنگ کردن در نظر بگیرید. هزینه ای که باید پرداخت گردد هم از یاد نبرید و از قبل درباره آن با آرایشگرتان صحبت کنید. انتخاب آرایشگاه عروس هم از تصمیمات مهمی است که روی کیفیت رنگ موی عروس اثر می گذارد.

هایلایت های بالیاژ معمولا نخستین انتخاب آرایشگر های حرفه ای برای موی عروس هاست. اما چرا؟ دلایل زیادی برای این انتخاب وجود دارد. بالیاژ هم نوعی هایلایت یا مِش کردن موهاست که تمرکز آن در رنگ آمیزی، معطوف به بخش های وسط و پایینی مو است. در واقع، ریشه های مو کمی تیره تر از بخش های دیگر آن می شوند و شما می توانید با رنگ های روشن، بدون وجود هیچ قانون خاصی، هر ناحیه ای از مو ها را رنگ کنید. رنگ های روشن را در رنگ کردن بخش های وسط و پایین مو ها به کار می برید و جلوه ای بسیار زیبا روی موهایتان ایجاد می گردد.

بالیاژ هم به مو ها حجم و بُعد می دهد و هم باعث می گردد تا جزئیات مدل شینیون یا هر مدل دیگری که روی مو ها پیاده می گردد، بیشتر به چشم بیاید؛ ضمن اینکه ظاهر مو ها طبیعی باقی می ماند و چهره عروس به هیچ عنوان دچار حالت مصنوعی نمی گردد.

مدل های متنوعی از بالیاژ متناسب با مدل صورت و مو های عروس وجود دارد. اگر دوست داشته باشید که درجه روشنیِ موهایتان بیشتر باشد، باید دسته ها و رشته های بیشتر و کم تعدادتری از مو ها را رنگ کنید و رنگ را نزدیک تر به ناحیه ریشهٔ مو ها بزنید.

طیف های رنگی که در بالیاژ مو استفاده می گردد بسیار متنوع است و می تواند بلوند، قهوه ای، قرمز و… باشد. ضمن اینکه می توان در بالیاژکردن، هر اندازه از طول مو ها را هم رنگ کرد. هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. پس در راهنمای انتخاب رنگ مو برای عروس به شما توصیه می گردد که به بالیاژ مو ها فکر کنید.

رنگ موهای متفاوت احتیاج به مراقبت هایی متفاوت هم دارند. یکی از مهم ترین نکاتی که در راهنمای انتخاب رنگ مو برای عروس مطرح می گردد، همین نکات مراقبتی از رنگ های مختلف است. مثلا:

درصورت داشتن موهای بلوند، بهتر است از شامپوها و نرم نماینده هایی بهره ببرید که حاوی بابونه هستند. بابونه می تواند موها را براق و نرم نگه دارد و از گره خوردن آن جلوگیری کند. یک یا دو هفته قبل از عروسی، برای ترمیم براق و درخشان بودن موهای بلوندتان به آرایشگاه بروید. در فرایند ترمیم رنگ، کاری می نمایند که موهایتان دوباره شفاف و براق گردد.

موهای قهوه ای هم به مراقبت های مخصوص به خود احتیاج دارند. اگر موهایتان را قهوه ای نموده اید، در حدود یک هفته مانده به عروسی به آرایشگاه بروید و از متخصصان بخواهید که موهایتان را تقویت نمایند. مثلا استفاده از ماسک های مو می تواند فکر خوبی باشد. ماسک های موی متناسب با شرایط موهایتان به زیباتر شدن آنها یاری می نمایند.

رنگ موی قرمز زمانی جلوه ای زیبا پیدا می نماید که بسیار شفاف و روشن باشد. اگر موهایتان را قرمز نموده اید، حتما از شامپوها و نرم نماینده های مخصوص موی قرمز بهره ببرید تا رنگ موها کماکان شفاف و براق بماند. قراردریافت موی قرمز در معرض حرارت می تواند باعث کم رنگ شدن و ازدست رفتن جلوه آن گردد؛ پس، از اتوی مو زیاد استفاده نکنید، موها را در معرض آفتاب نگذارید و آنها را با آب داغ نشویید. یک هفته قبل از عروسی هم به آرایشگاه بروید تا کارهای لازم برای تقویت موهایتان را انجام دهند.

فرقی نمی نماید که موهایتان را چه رنگی نموده اید. در هر حال، باید بدانید که تمام موهای رنگ شده احتیاج به مراقبت دارند؛ چون رنگ مو ماده ای شیمیایی است که در ساختار طبیعی موها تغییراتی ایجاد می نماید. شما که دوست ندارید در روز عروسی، موهایی خراب داشته باشید که ذره ای شادابی و زیبایی در آن وجود ندارد؟ دوست دارید؟ پس باید قبل از عروسی با مراجعه به آرایشگاه، به موهایتان صفا بدهید و آنها را تقویت کنید.

انسان جایزالخطاست یعنی اشتباه می نماید. اما تجربه و آگاهی به شما یاری می نمایند که خطاها و اشتباهاتتان را کمتر کنید. در این بخش، از نبایدها و اشتباهات محتمل در این جهت می خوانید. نبایدها هم در هر جهتی به اندازهٔ بایدها اهمیت دارند. قبول دارید؟ پس اجازه بدهید که به سراغ اشتباهات و نبایدها برویم:

تغییرات خیلی اساسی در رنگ مو و به طورکلی، ظاهر عروس، می تواند ناخوشایند از کار درآید. پس بهتر است خطر نکنید و با مشاوره دریافت از آرایشگر های حرفه ای به انتخاب مناسب و نزدیک به رنگ مو های طبیعی تان برسید. تغییراتی که از نتیجهٔ نهایی شان خبر ندارید، شاید استرس و اضطراب زیادی به شما وارد نمایند. عروس باید شاد و رها باشد؛ پس خودتان را به دردسر نیندازید.

شب عروسی از آن شب هایی است که تا عمر دارید، فراموشتان نمی گردد؛ پس بهتر است همه چیز را به خوبی برگزار کنید. مثلا به سراغ آرایشگری ناشناس نروید که امتحانش را پس نداده است. از قبل تحقیق کنید، نمونه کار های آرایشگر ها را ببینید و موهایتان را به دست فردی ماهر و خبره بسپارید.

ضروری است حداقل دو بار قبل از عروسی، به سالن زیبایی موردنظرتان بروید و کارشان را روی موهایتان امتحان کنید. بی گدار به آب نزنید و در انتخاب آرایشگاه مناسب و آرایشگر خوب دقت کافی به خرج بدهید.

یادتان باشد که آرایشگرها خدمات حرفه ای ارائه می نمایند و می دانند چطور باید با انتخاب بهترین رنگ مو برای عروس به یاریتان بیایند و شما را زیباتر نمایند. پس استرس و زحمت اضافی به خودتان ندهید و برای رنگ کردن موها به آرایشگاه بروید. اگر هم به نظرتان هزینه ها بسیار زیاد است، باید با جست وجوی دقیق و مناسب یا مراجعه به مراکز خرید باتخفیف و اقساطی، هزینه ها را مقرون به صرفه تر کنید.

برنامه ریزی های قبلی و پیش بینی های لازم در فرایند انتخاب بهترین رنگ مو برای عروس بسیار مهم است. مثلا اگر قرار است موهایتان را هایلایت کامل کنید، باید این مدل را از قبل، روی مو ها اجرا کنید تا مطمئن شوید که نتیجه خوب خواهد شد و انسجام در رنگ بخش های مختلف حفظ می گردد. استفاده از اکستنشن ها هم باید از قبل برنامه ریزی گردد؛ یعنی مو های مصنوعی اضافی که قرار است به مو های سرتان اضافه گردد باید ازنظر جنس و رنگ از قبل آنالیز شوند تا در روز موعود، آسیب و اذیتی به وجود نیاورند. نکات این چنینی را در انتخاب بهترین رنگ مو برای عروس در نظر بگیرید.

اگر به موارد زیر هم توجه کنید، ضرر نخواهید کرد:

  • همهٔ خانم ها موهایی سالم و ابریشمی ندارند. توصیه ما برای موهای خشک و آسیب دیده این است که رنگ های تیره را انتخاب کنید تا آسیب های مویتان را کمتر نشان بدهد.
  • انتخاب رنگ مو به موارد مختلفی وابسته است؛ اما یادتان باشد که رنگ های خیلی روشن باعث می شوند نگاه ها فقط به سمت موهای شما جلب گردد و مثلا لباس زیبایتان دیده نگردد: لباسی که مدت ها گشته اید تا پیدایش کنید؛ پس اگر رنگ های روشن مو به نقطه اوج ظاهرتان تبدیل می گردد، باید در انتخابشان تجدیدنظر کنید.

انتخاب بهترین رنگ مو برای عروس یکی از دغدغه های مهم برای روز عروسی است چون می تواند شما را راضی کند و نگرانی برای زیباترشدن را از شما دور کند. همه دوست دارند زیبا باشند و این کاملا طبیعی است. با درنظرداشتن نکاتی که گفته شد، قطعا به عروسی زیبا تبدیل خواهید شد که در عکس های یادگاری اش، تا همواره شاد، سرزنده و دوست داشتنی جلوه می نماید. اگر تجربه خاصی درباره رنگ کردن موها برای عروسی دارید، حتما ما را در قسمت نظرات آگاه کنید. ما و دیگر خوانندگان از نظرات تان استقبال می کنیم.

منبع: چطور

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

سازمان میراث فرهنگی: سازمان میراث فرهنگی، با وبسایت مجموعه میراث فرهنگی ایران همراه باشید.

منبع: فرادید
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 6287

به "بهترین رنگ مو برای عروس؛ راهنمای انتخاب رنگ موی عروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین رنگ مو برای عروس؛ راهنمای انتخاب رنگ موی عروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید