بایدن: ترامپ می خواهد انتخابات را تضعیف کند

به گزارش هیو بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از هیل، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا دونالد ترامپ را به تلاش برای تضعیف انتخابات متهم کرد.

بایدن: ترامپ می خواهد انتخابات را تضعیف کند

جو بایدن روز جمعه در نشستی خبری با بیان اینکه دو بار رای دادن جرم است، گفت: ترامپ با دعوت از رأی دهندگان برای حضور در پای صندوق رأی بعد از رأی دادن پستی به دنبال آن است تا انتخابات را تضعیف کند.

وی اضافه نمود: من معتقدم هدف از این اقدام این است که آنقدر هرج و مرج ایجاد شود تا فارغ از نتیجه ای که حاصل می شود، در انتخابات ابهام ایجاد شود.

بایدن ادامه داد: دلیل اظهارات ترامپ باید این باشد، چرا که وی چیزهایی می گوید و کارهایی انجام می دهد که تا جایی که من اطلاع دارم هیچ رئیس جمهوری در تاریخ آمریکا انجام نداده است.

نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همچنین در بخشی دیگر از سخنانش به سخنان توهین آمیز ترامپ در مورد سربازان جان باخته جنگ جهانی اول واکنش نشان داده و دونالد ترامپ را فاقد صلاحیت برای ریاست جمهوری دانست.

روزنامه آتلانتیک روز پنج شنبه گزارش داده بود که ترامپ در نوامبر 2018 و پیش از دیدار از گورستان سربازان آمریکایی جان باخته در جنگ جهانی اول، کشتگان و اسرای آمریکایی آن دوران را ساده لوح و بی عرضه خوانده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، در یکی از عجیب ترین اظهارات خود، به مردم کشورش پیشنهاد داد که در انتخابات پیش رو، دو بار رأی بدهند!

وی این اقدام را آزمونی برای صحت اعتبار رأی گیری پُستی عنوان کرده که به زعم وی جز فساد و تقلب، ارمغان دیگری برای ایالات متحده به همراه ندارد.

توجیه رئیس جمهور آمریکا این است که اگر شیوه غیرحضوری رأی گیری پُستی آنگونه که دموکرات ها می گویند بی عیب و نقص است؛ چنانچه فردی از طریق آن اقدام به ارسال رأی کند؛ به طور اتوماتیک قادر نخواهد بود که در روز انتخابات، به طور حضوری رأی خود را به صندوق بیندازد.

اما اگر به رغم ارسال پُستی رأی، مردم همچنان قادر به مشارکت حضوری در انتخابات باشند؛ پس ریگی به کفش دموکرات هایی است که مروج ایده رأی گیری پُستی هستند.

ترامپ بارها مدعی شده که دموکرات ها قصد دارند با توسل به شیوه های غیرحضوری رأی گیری، نتیجه انتخابات را به نفع خود دستکاری کنند.

در واکنش به اظهارات اخیر ترامپ، اتحادیه آزادی های مدنی خطاب به مردم هشدار داد که پیشنهاد رئیس جمهور آمریکا غیرقانونی است و نباید به سخنان وی توجه کرد.

در همین حال، ویلیام بار دادستان کل آمریکا در دفاع از ترامپ مدعی شد: نمی دانم قوانین رأی گیری در هر ایالت چگونه است؛ اما رأی گیری پستی فسادخیز و به منزله بازی با آتش است!

البته، رأی گیری پستی امر تازه ای در آمریکا محسوب نمی شود و حتی در انتخابات 2016 نیز که نتیجه به نفع ترامپ تمام شد؛ از هر چهار رای دهنده، یک نفر به صورت پستی رأی داده بود.

اما مشکل آنجاست که بیشتر افرادی که از این شیوه رأی گیری استقبال می کنند؛ از حزب دموکرات هستند و به هر حال بالا رفتن سطح مشارکت دموکرات ها در انتخابات 2020، به نفع ترامپ جمهوریخواه نیست.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

سازمان میراث فرهنگی: سازمان میراث فرهنگی، با وبسایت مجموعه میراث فرهنگی ایران همراه باشید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 5165

به "بایدن: ترامپ می خواهد انتخابات را تضعیف کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: ترامپ می خواهد انتخابات را تضعیف کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید