احتمال مقابله چین با فروش تیک تاک به شرکت های آمریکایی

به گزارش هیو بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، چین در حال وضع قوانینی در حوزه تجارت و صادرات فناوری های مربوط به هوش مصنوعی است که بر اساس آن کنترل و خرید این فناوری ها توسط خارجیان ممنوع می گردد. در صورت نهایی شدن این قوانین تیک تاک نیز که از فناوری های هوش مصنوعی بهره می گیرد نمی تواند خریدار آمریکایی داشته باشد.

احتمال مقابله چین با فروش تیک تاک به شرکت های آمریکایی

قوانین جدید صادرات فناوری هایی مانند تحلیل متن، شناسایی اصوات، پیشنهاد تکمیل متن ماشینی و غیره را به کشورهای دیگر ممنوع می نماید. تیک تاک که اپلیکیشینی برای به اشتراک گذاری ویدئوهای تولیدی کاربران است از بسیاری از این فناوری ها در نرم افزار خود بهره می گیرد.

منابع آگاه از هشدار دولت چین به بایت دنس شرکت مالک تیک تاک نیز خبر داده اند. بر همین اساس پکن از مدیران بایت دنس خواسته تا کوشش برای فروش تیک تاک و هرگونه مذاکره در این زمینه را متوقف نمایند. حتی اگر بایت دنس مالکیت تیک تاک را واگذار کند، به علت انتقال فناوری های حساس هوش مصنوعی به این شرکت مشمول مفاد قوانین جدید صادرات هوش مصنوعی چین خواهد بود.

به نظر می رسد چین بعد از پیشرفت مورد نظر در حوزه فناوری های نوین مانند هوش مصنوعی میخواهد مانع از انتقال اطلاعات حساس در زمینه این فناوری به سایر کشورها و به خصوص کشورهای رقیب و متخاصم مانند آمریکا گردد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

سازمان میراث فرهنگی: سازمان میراث فرهنگی، با وبسایت مجموعه میراث فرهنگی ایران همراه باشید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 5067

به "احتمال مقابله چین با فروش تیک تاک به شرکت های آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال مقابله چین با فروش تیک تاک به شرکت های آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید