آوار تازه بر سر فوتبال ایران؛ شکایت 3 میلیون یورویی از فدراسیون فوتبال

به گزارش هیو بلاگ، در شرایطی که فدراسیون فوتبال این روز ها منتظر روشن شدن پرونده ویلموتس است، اما حالا این فدراسیون با یک آوار میلیون یوریی بزرگ دیگر روبرو شده است. ماجرا از این قرار است که در زمان مدیریت گذشته، فدراسیون فوتبال با یک شرکت قراردادی منعقد می کند تا دیدار محبت آمیز تیم ملی مقابل ونزوئلا برگزار شود، اما ظاهرا فدراسیون وقت به یکسری از تعهدات خود عمل نمی کند.

آوار تازه بر سر فوتبال ایران؛ شکایت 3 میلیون یورویی از فدراسیون فوتبال

به گزارش فارس، در شرایطی که فدراسیون فوتبال این روز ها منتظر روشن شدن پرونده ویلموتس است، اما حالا این فدراسیون با یک آوار میلیون یوریی بزرگ دیگر روبرو شده است.

ماجرا از این قرار است که در زمان مدیریت گذشته، فدراسیون فوتبال با یک شرکت قراردادی منعقد می کند تا دیدار محبت آمیز تیم ملی مقابل ونزوئلا برگزار شود، اما ظاهرا فدراسیون وقت به یکسری از تعهدات خود عمل نمی کند و نسبت به ایمیل های شرکت هماهنگ کننده این بازی محبت آمیز بی توجهی کرده و در نهایت امروز در نامه ای که به فدراسیون فوتبال رسیده اعلام شده که شرکت مذکور بابت این بی تعهدی خواستار غرامت سه میلیون یورویی است.

این بازی محبت آمیز مربوط به سال 2017 میلادی و 1396 شمسی است. در روز هایی که تیم ملی همراه کارلوس کی روش خود را برای جام جهانی 2018 روسیه آماده می کرد دو بازی محبت آمیز خارج از ایران برای تیم ملی مهیا شد.

یک بازی در تاریخ 18 آبان (9 نوامبر) در ورزشگاه اشتروم گراتس اتریش، تیم ملی برابر تیم ملی پاناما قرار گرفت و پس از آن نیز در روز 22 آبان (13 نوامبر) در ورزشگاه آرنهم هلند در مقابل تیم ونزوئلا شاگردان کی روش صف آرایی کردند که این بازی با نتیجه یک بر صفر به سود تیم ملی کشورمان با گلزنی جهانبخش به خاتمه رسید.

این طور که از نامه ارسالی به فدراسیون فوتبال مشخص است مسئولان وقت نسبت به انجام برخی تعهدات بی توجه و در قبال آن هم پاسخگو نبوده و اکنون یک شکایت بین المللی دیگر برای فوتبال ایران به وجود آمده است. ارزش قرارداد این بازی محبت آمیز در سال 96، 200 هزار دلار بوده، اما اکنون این شرکت با طرح دعوی خواستار غرامت سه میلیون یورویی شده است.

البته شرکت هماهنگ کننده فعلا طرح دعوا کرده و مدعی گرفتن این خسارت سه میلیون یورویی است.

شکایت مطرح شده با محاسبه ارز فعلی کشور به رقمی حدود 96 میلیارد تومان می رسد و باید دید فدراسیون فعلی برای دفاع از این شکایت چه مدارکی می تواند ارائه کند.

منبع: فرارو
انتشار: 1 بهمن 1400 بروزرسانی: 1 بهمن 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 10096

به "آوار تازه بر سر فوتبال ایران؛ شکایت 3 میلیون یورویی از فدراسیون فوتبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آوار تازه بر سر فوتبال ایران؛ شکایت 3 میلیون یورویی از فدراسیون فوتبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید