کرونا در اروپا، از اعتراضات علیه محدودیت ها تا افزایش چشمگیر بیماران روانی در آلمان

به گزارش هیو بلاگ، نهادهای بهداشتی در آلمان از افزایش مراجعات برای درمان بیماری های روانی در دوران کرونا خبر داده اند.

کرونا در اروپا، از اعتراضات علیه محدودیت ها تا افزایش چشمگیر بیماران روانی در آلمان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا با همه عواقب سیاسی، اجتماعی و اقتصادی آن همچنان در اروپا جولان داده و دردسرهای زیادی را برای شهفرایندان و مقامات این اتحادیه ایجاد کرده است.

بیش از 18 هزار ابتلای روزانه در آلمان

جدیدترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز از ابتلای 18935 مورد ابتلای جدید به کرونا در عرض 24 ساعت خبر داده و 232 نفر هم در این مدت در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند. به این ترتیب نرخ مبتلایان جدید در این کشور به ازای هر 100 هزار نفر به 148.6 رسید.

افزایش چشمگیر بیماران روانی در آلمان در دوران کرونا

اتاق روانپزشکان فدرال آلمان (BPtK) هم درباره اوضاع متشنج در دوران کرونا هشدار داده و اعلام کرده که با توجه به افزایش چشمگیر درخواست ها برای درمان های روانی شرکت های بیمه درمانی باید هزینه های درمان را برای درمانگران خصوصی هم بپردازند. رئیس این نهاد فدرال آلمان در این باره گفته است که تعداد درخواست های درمان روانی در ژانویه سال جاری میلادی حدود 40 درصد نسبت به ژانویه سال گذشته افزایش داشته است. درباره درمانگران کودک و نوجوان این افزایش درخواست ها حدود 60 درصد بوده است.

این مقام بهداشتی تاکید کرد که این افزایش چشمگیری است و نشان می دهد که چه تعداد مردم تحت این بحران کرونا رنج می برند.

هشدار درباره جدایی جامعه آلمان با اجرای طرح کاهش محدودیت ها برای واکسینه شده ها

رئیس شورای اخلاق آلمان هم ضمن استقبال از برنامه های دولت برای کاهش محدودیت ها برای افراد واکسینه شده هم زمان درباره جدایی جامعه در سایه چنین طرحی هشدار داد.

افرادی که کاملا علیه کرونا واکسینه شده اند و بسیاری از شهفرایندان از کشورهای اروپایی و منطقه شنگن می توانند از روز شنبه دوباره به دانمارک سفر کنند. به این ترتیب افراد واکسینه شده دیگر نه نیازی دارد تست کرونا بدهند نه به قرنطینه بفرایند. این خبر را وزارت خارجه دانمارک روز جمعه اظهار داشت.

درخواست شرکت فایزر از اروپا بای تایید واکسنش برای بچه ها و نوجوانان

شرکت واکسن سازی فایزر- بیون تک از آژانس دارویی اروپا تایید واکسن خود برای بچه ها و نوجوانان در سنین بین 12 تا 15 سال را درخواست کرده است.

بحران کرونا خطری روزافزون برای بیماران سرطانی در آلمان

بحران کرونا برای بیماران سرطانی در آلمان یک خطر روزافزون در حال گسترش است.

بحران کرونا تاثیرات دراماتیکی بر مراقبت های بهداشتی منظم از این بیماران گذاشته است. هزاران بیمار سرطانی در دوران بحران کرونا دیر و یا اصلا شناسایی نشدند. این نتیجه تجزیه و تحلیل داده های شرکت بیمه خدمات درمانی بارمر است که نتایج آن را در اختیار آر ان دی آلمان قرار داده است.

بر این اساس در موج اول کرونا 2600 بیمار سرطانی شناسایی نشدند که از این تعداد حدود 1600 مورد تنها سرطان سینه بوده است.

در این بررسی تعداد عمل های بزرگ در 9 نوع سرطان شایع از آوریل تا ژوئن سال 2020 با دوره های زمانی مشابه در سال های گذشته مقایسه شده است. شمار این عمل ها در سال کرونایی 2020 حدود 17 درصد نسبت به میانگین سال های 2017، 2018 و 2019 کاهش داشته است. برای سرطان هایی مانند سینه و روده بزرگ این رشد منفی عمل ها حتی بیش از 20 درصد هم بوده است.

مدیر عامل شرکت بارمر در این باره گفته است: این واقعیت که بسیاری از بیماران سرطانی از معاینات پزشکی پیشگیرانه اجتناب می کنند و بنابراین بیماری ها دیر شناسایی می شوند یکی از پیامدهای جدید پاندمی کرونا است.

بر اساس نتایج این بررسی بعد از موج اول کرونا عمل های مربوط به سرطان کمی افزایش داشت که البته توان جبران کاهش قبلی را نداشت.

یکی دیگر از محققان این پروژه اعلام کرده است که همه گیری کرونا منجر به تاخیر در تشخیص بیماری های سرطان با چشم انداز بهبود ضعیف تر شده است. وی درباره ادامه این فرایند همچنین در دوران موج دوم و سوم کرونا که منجر به عدم شناسایی بیماران سرطانی بیشتری می شود ابراز نگرانی کرد.

کاهش چشمگیر رشد اقتصادی آلمان در سه ماهه ابتدایی سال جاری میلادی

تولید ناخالص ملی در آلمان در سه ماهه ابتدایی سال جاری میلادی بسیار بیشتر از دیگر کشورهای عضو منطقه یورو و حدود 1.7 درصد کاهش داشته است.

به این ترتیب موج سوم کرونا اقتصاد آلمان را بسیار سخت تر از دیگر کشورهای عضو منطقه یورو آسیب رسانده است. تولید ناخالص ملی از ژانویه تا ماه مارس حدود 1.7 درصد نسبت به سه ماهه قبل کاهش داشته چرا که محدودیت های جدیدی برای مبارزه با این پاندمی اعمال شده است.

اداره آمار فدرال آلمان روز جمعه اظهار داشت که به ویژه مصرف خصوصی تحت تاثیر این امر قرار گرفت. اقتصاد منطقه یورو در کل در این دوره حدود 0.6 درصد کاهش داشت. این در حالی است که فرانسه به عنوان دومین اقتصاد ملی منطقه یورو بعد از آلمان در این دوران یک رشد اقتصادی 0.4 درصدی را تجربه کرد.

کرونا محور گفتگوهای تلفنی صدر اعظم اتریش و رئیس جمهور روسیه

روز گذشته صدر اعظم اتریش و رئیس جمهور روسیه در گفتگوی تلفنی از جمله به مسئله بحران کرونا پرداختند.

یک سخنگوی دفتر صدر اعظم اتریش هم اظهار داشت که مسئله خرید حدود یک میلیون دوز واکسن اسپوتنیک وی از طریق اتریش بعد از تایید آژانس دارویی اروپا از دیگر موضوعات این نشست بود.

دفتر صدر اعظم اتریش یکی از موضوعات مهم گفتگوی تلفنی بین پوتین و کورتس را این مسئله دانست که بعد از پاندمی باید همکاری های اقتصادی بین کشورها دوباره فشرده تر شود.

سباستین کورتس، صدر اعظم اتریش همچنین روز جمعه در سخنانی اظهار داشت که مذاکرات بین دولت اتریش و روسیه برای خرید واکسن روسی اسپوتنیک وی تقریبا نهایی شده است. وی در این باره گفت: ما در این مذاکرات در راستا بسیار بسیار خوبی قرار داریم. ما عملا این مذاکرات را تمام کرده ایم.

اجرای طرح کاهش محدودیت ها برای افراد واکسینه شده در مجارستان

مجارستان هم محدودیت ها را برای افرادی که در برابر کرونا مصونیت پیدا کرده اند کاهش می دهد. این کشور از امروز (شنبه) این کاهش محدودیت ها را در دستور کار قرار می دهد. البته پیش شرط آن این است که فرد با ارائه مدرکی از جمله در رستوران ها، سینماها و موزه ها و اماکن دیگر مصونیت خود را اثبات کند.

دولت مجارستان به همه افراد واکسینه شده و کسانی که به کرونا مبتلا شده اند یک کارت پلاستیکی مصونیت ارائه می دهد. این افراد باید قبل از ورود به فروشگاه ها و اماکن عمومی این کارت را نشان دهند و اگر مالکان بدون ارائه این کارت اجازه ورود به مشتریان خود بدهند جریمه سختی در انتظار آن ها خواهد بود.

تا کنون در مجارستان حدود 40 درصد واکسیناسیون اولیه را انجام داده اند که شامل چهار میلیون نفر می شود. این کشور دومین نرخ واکسیناسیون بالا در اتحادیه اروپا را دارد. مجارستان تنها کشوری در اتحادیه اروپا است که از واکسن های روسی و چینی هم استفاده می کند.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان هم به مناسبت روز کار از همه اتحادیه های کارگری و همه کارمندان آن ها برای فعالیت های روزانه در دوران کرونا تشکر کرده و گفت: این پاندمی یک بار دیگر این مسئله را برای ما روشن کرده است که کار هر فرد تا چه اندازه اهمیت دارد. وی از همه آن ها به دلیل تعهد در سخت ترین دورانی که کشور در نسل ها تجربه کرده است و برای همبستگی و صبرشان تشکر کرد.

اعتراض کارکنان بخش های فرهنگی بلژیک علیه محدودیت ها

روز جمعه هم بسیاری از سینماها و تئاترها در بلژیک در اعتراض به تعطیلی طولانی مدت درهای خود را برروی بازدید کنندگان گشودند.

جدیدترین آمارهای کرونایی در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها در فرانسه در عرض 24 ساعت 24,299 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 276 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم در عرض 24 ساعت 2,381 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 15 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در ایتالیا هم در عرض 24 ساعت 13,446 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 263 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در اسپانیا هم بر اساس جدیدترین آمارها در 24 ساعت گذشته 9,135 نفر به کرونا مبتلا شده و 136 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده اند.

به این ترتیب بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه 5,616,689 نفر از آغاز شیوع کرونا به آن مبتلا شده اند و 104,514 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در انگلیس هم تا به امروز 4,416,623 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 127,517 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 4,022,653 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 120,807 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

جدیدترین آمارها نشان می دهد که در اسپانیا هم تا به حال 3,524,077 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 78,216 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در آلمان هم تا به حال 3,392,232 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 83,542 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 مهر 1400 بروزرسانی: 3 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 8207

به "کرونا در اروپا، از اعتراضات علیه محدودیت ها تا افزایش چشمگیر بیماران روانی در آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از اعتراضات علیه محدودیت ها تا افزایش چشمگیر بیماران روانی در آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید