کره شمالی: گوترش ابراز تأسف بی فایده نکند

به گزارش هیو بلاگ، ایرنا نوشت: کره شمالی روز جمعه از اظهارات اخیر آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل در انتقاد از پیونگ یانگ برای قطع ارتباطات با کره جنوبی، متقابلا انتقاد کرد.

کره شمالی: گوترش ابراز تأسف بی فایده نکند

دبیرکل سازمان ملل قطع روابط از سوی کره شمالی را مورد انتقاد قرار داده و گفته بود که چنین ارتباطاتی میان طرفین برای جلوگیری از سوء تفاهم و سوء محاسبات اهمیت دارد.

خبرگزاری کره شمالی به نقل از یک سخنگوی وزارت خارجه این کشور که نامی از او برده نشده است، نوشت: اگر دبیرکل سازمان ملل واقعا به صلح و ثبات شبه جزیره کره تمایل دارد باید بجای ابراز تاسف بی فایده، صراحتا کره جنوبی را مورد سرزنش قرار دهد.

وی گفت: این اظهارات گستاخانه واقعا گیج کننده است و کره شمالی را در بهت فرو می برد و قضاوت ناعادلانه را نمایان می سازد که از درون سازمان ملل به بیرون درز می کند.

این مقام کره شمالی گفت که پیونگ یانگ هرگز کسی را که به خود جرات بدهد و انگشتش را به سوی رهبر گرانقدر و عالی مقام این کشور نشانه برود، نمی بخشد.

این کشور این هفته گفت که پیونگ یانگ خط ارتباطی میان مقام های شمال و جنوب و سایر راه های ارتباطی را از ساعت دوازده روز نهم ژوئن (20 خرداد) قطع و تعطیل می کند.

این راه های ارتباطی شامل خطوط ارتباطی دریاهای شرق و غرب میان ارتش های دو کشور، خط ارتباطی آزمایشی بین دو کره و خط تماس ویژه میان حزب کمونیست کارگران کره شمالی و کاخ آبی ریاست جمهوری کره جنوبی می شود.

برخی فعالان کره جنوبی در روزهای اخیر اقدام به انتشار اوراق و بادکنک های تبلیغاتی در منطقه مرزی با کره شمالی کرده بودند فعالان و گروه های ضد کره شمالی با استفاده از این اقدام تبلیغاتی، عمدتاً به دنبال اعتراض به برنامه هسته ای نظامی کره شمالی و انتقاد از حقوق بشر در آن کشور هستند.

کیم یو جونگ خواهر رهبر کره شمالی تهدید کرده که اگر سئول مانع از پخش اعلامیه های ضد پیونگ یانگ توسط فعالان کره جنوبی نشود، توافق نظامی با آن کشور را لغو خواهد کرد.

این تهدیدها در حالی است که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و مون جائه این رییس جمهوری کره جنوبی در سال 2018 سه بار با هم دیدار کردند پیونگ یانگ پس از شکست گفت وگوهای سال گذشته کیم جونگ اون و دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در هانوی پایتخت ویتنام، بخش عمده ای از تماس های خود را با سئول قطع کرد.

310311

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

سازمان میراث فرهنگی: سازمان میراث فرهنگی، با وبسایت مجموعه میراث فرهنگی ایران همراه باشید.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 3896

به "کره شمالی: گوترش ابراز تأسف بی فایده نکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی: گوترش ابراز تأسف بی فایده نکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید