کاشت نهال به نام مه لقا ملاح و ایران درودی در بوستان خیام

به گزارش هیو بلاگ، خبرگزاری خبرنگاران-همزمان با هفته منابع طبیعی با حضور حمید جوانی، شهردار منطقه 3 و شینا انصاری، مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران آیین گرامیداشت هفته منابع طبیعی با کاشت نهال به نام دو بانوی فعال حوزه محیط زیست و هنرمند معاصر مه لقا ملاح و ایران درودی در بوستان خیام منطقه 3 برگزار گردید.

کاشت نهال به نام مه لقا ملاح و ایران درودی در بوستان خیام

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران؛ به مناسبت هفته منابع طبیعی کاشت چند اصله نهال میوه در بوستان خیام منطقه 3 صورت گرفت.

حمید جوانی، شهردار منطقه 3 در این مراسم گفت: در شهرداری منطقه 3 علاوه بر نگهداشت فضای سبز، توسعه فضای سبز را نیز در اولویت برنامه های خود قرار داده ایم.

وی با بیان اینکه اکنون سرانه فضای سبز در منطقه 25.3 متر مربع برای هر نفر است، گفت: حتما فضاهایی که در حاشیه بزرگراه ها هستند و مالکیتی ندارند را در طرح توسعه فضای سبز قرار خواهیم داد.

شهردار منطقه 3 از تقویت و توسعه بوستان ها در سطح این منطقه اطلاع داد و گفت: گستردگی موضوعات محیط زیست را در منطقه داریم که با تشکیل کارگروه های تخصصی، در جهت برطرف مسائل محیط زیستی منطقه اقدام خواهیم کرد.

شینا انصاری، مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در ادامه ضمن گرامیداشت اعیاد شعبانیه از بزرگ بانوان فعال در حوزه محیط زیست بانو مه لقا ملاح و ایران درودی هنرمند نامدار معاصر یاد کرد.

وی با اشاره به ضرورت توجه به نگهداشت فضای سبز در شهرها گفت: اصول و چهارچوب باغ های ایرانی، بیانگر توجه به محدودیت های اقلیمی و در بردارنده اعتقادات ایرانیان است که به نظر می رسد طی چند دهه گذشته با تبعیت از الگوی توسعه غیر بومی این موضوع به فراموشی سپرده شده است، نگاه کوتاه مدت در ایجاد فضاهای سبز شهری، کاشت چمن و درختان سریع الرشد غیر بومی و بی توجهی به محدودیت منابع آبی از پیامدهای این تغییر نگاه و غفلت از شرایط اکولوژیکی بوده است.

وی ادامه داد: حتما توسعه فضاهای سبز شهری جزو لاینفک برنامه ریزی شهری است اما باید شرایط اقلیمی و توجه به گونه های سازگار مورد توجه قرار گیرد.

انصاری از حذف تدریجی چمن در شهر تهران با توجه به محدودیت منابع آبی در کشور اطلاع داد و گفت: فضاهای سبز و درختان باعث تلطیف و کاهش آلودگی هوا و صدا میشوند. لذا نیازمند همکاری تمام بخش های شهرداری به منظور حفظ و نگهداشت فضاهای سبز و مشارکت شهروندان در این بخش هستیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 7 خرداد 1401 بروزرسانی: 7 خرداد 1401 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 11001

به "کاشت نهال به نام مه لقا ملاح و ایران درودی در بوستان خیام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاشت نهال به نام مه لقا ملاح و ایران درودی در بوستان خیام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید