پذیرش زنان مجرد در هتل ها

به گزارش هیو بلاگ، آیا زنان مجرد در هتل پذیرش می شوند؟

شاید در گذشته نه چندان دور، زنان تنها و دختران مجرد اجازه اقامت در هتل ها و اقامتگاه های ایران را بدون همراه داشتن مجوز اداره اماکن نداشتند و هتل ها از پذیرش زنان مجرد در هتل ها امتناع می کردند. اما امروزه دیگر خبری از این ممنوعیت نیست.

پذیرش زنان مجرد در هتل ها

قانونی که در سال 78 به وسیله اداره اماکن نیروی انتظامی مبنی بر عدم پذیرش زنان مجرد و یا تنها در هتل وضع شد و کسی نمی دانست توجیه و معیارهای این تصمیم گیری بر چه پایه و اساسی است. به همین علت تعداد زیادی از زنان و یا دخترانی که به صورت تنها اقدام به سفر می کردند، به علت چنین قانونی مجبور به روی آوردن به اقامتگاه های با ضریب امنیت پایین یا خانه های اجاره ای بودند که این موضوع می توانست تهدیدات جدی را متوجه زنان کند.

در سال 88 قانون اقامت زنان مجرد و تنها در هتل تغییر کرد و رییس اماکن عمومی نیروی انتظامی اظهار داشت که هیچ هتلی حق ندارد از اماکن برای پذیرش زنان مجرد در هتل ها درخواست نامه کند؛ با این حال بعضی از هتل ها به علت عدم آگاهی کامل از باطل شدن بخشنامه نیرو انتظامی، سلیقه ای عمل نموده و متاسفانه زنان تنها را پذیرش نمی کردند. البته به مرور اطلاع رسانی گسترده تری در این رابطه صورت گرفت و وجود شبکه های اجتماعی یاری شایان توجهی به این موضوع کرد.

نیازی به معرفی زنان مجرد به اماکن نیست

بعلاوه نظر به رئیس جامعه هتلداران تهران بر اساس مصوبه ای در اینباره، لزومی به مراجعه یا حضور بانوان در اماکن نیست چرا که رزرواسیون تمامی اقامتگاه ها و هتل ها به صورت مستقیم به اماکن متصل است و آن ها به راحتی به اطلاعات مسافران دسترسی دارند.

هتل ها و مراکز اقامتی موظف به پذیرش زنان مجرد و تنها هستند

به طور کلی قوانین پذیرش هتل برای مرد و زن یکسان است، لذا پذیرش زنان مجرد در هتل ها شامل دختران مجرد، زنان متاهل بدون همراه و زنان مطلقه با در دست داشتن مدارک شناسایی عکس دار مانند کارت ملی و شناسنامه عکس دار، در هر هتلی که مدنظرشان است، امکانپذیر است.

در نتیجه امروزه اگر هتل ها با وجود کامل بودن مدارک شناسایی زنان تنها، از پذیرش آن ها ممانعت به عمل آورند و آن ها برای رزرو اتاق خود دچار مشکل شوند، می توانند به وسیله سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و یا اتحادیه هتلداران از هتل مورد نظر شکایت کنند.

زهرا بینازاده

  • معرفی مراکز خرید وان ترکیه
  • مستر کارت چیست؟
  • ویزای ترانزیت چیست

Set your Author Custom HTML Tab Content on your Profile page

منبع: فلای تودی
انتشار: 2 مرداد 1400 بروزرسانی: 2 مرداد 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 8679

به "پذیرش زنان مجرد در هتل ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پذیرش زنان مجرد در هتل ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید