نیروهای آمریکایی 230 عضو داعش را تحویل گرفتند

به گزارش هیو بلاگ، فارس نوشت:در حالی که مناطق شمال سوریه شاهد آرامش نسبی است، نیروهای آمریکایی 230 زندانی داعشی را که همه آنها تبعه کشورهای خارجی بودند، به زندان الشدادی در استان حسکه منتقل نموده اند.

نیروهای آمریکایی 230 عضو داعش را تحویل گرفتند

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) با اعلام این خبر نوشت که این تعداد زندانی داعشی در زندان المالکیه در حومه شهر قامشلی در نزدیکی مرز ترکیه مستقر بودند که به زندان الشدادی در حسکه منتقل شدند.

انتقال این زندانیان به حداقل 140 کیلومتر دورتر از مرزهای ترکیه در حالی است که ترکیه و آمریکا بر سر آتش بس پنج روزه در شمال سوریه به توافق رسیده اند. توافقی که سه روز به انتها آن باقی مانده است.

طبق این گزارش، آمریکا همچنین پنج تن از تروریست های زندانی داعش را با یک فروند هواناو (شناور دو منظوره آبی- خاکی) به وسیله روستای العدنانیه در حومه قامشلی به خاک عراق منتقل نموده است.

پیش از این مسئولان عراقی گفته بودند که حاضر نیستند اتباع خارجی داعش که در زندان های سوریه به سر می برند را تحویل بگیرند. بغداد گفته است که صرفا اتباع عراقی داعش را خواهد پذیرفت. با این حال به نظر می رسد انتقال 230 تروریست خارجی داعش از قامشلی به حسکه مقدمه ای برای انتقال آنها به داخل خاک عراق باشد. در تاریخ بیستم مهر گذشته نیز آمریکا 80 تروریست داعشی را از حسکه به عراق منتقل نموده بود.

آمریکا مدعی است که نگران فرار تروریست های داعش از زندان های واقع در شمال سوریه است. زندان هایی که به دست نیروهای کرد اداره می گردد. اما در این میان عراق نیز تدابیر امنیتی در مرز خود با سوریه را افزایش داده و هزاران نیرو را در نقاظ مرزی مستقر نموده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 479

به "نیروهای آمریکایی 230 عضو داعش را تحویل گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروهای آمریکایی 230 عضو داعش را تحویل گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید