محققان: خطر بستری در بیمارستان با امیکرون 80 درصد کمتر از دلتا است

به گزارش هیو بلاگ، محققان در تازه ترین بررسی خود دریافتند، خطر بستری شدن در بیمارستان برای افراد آلوده به سویه امیکرون در مقایسه با دلتا تقریباً 80 درصد کمتر است.

محققان: خطر بستری در بیمارستان با امیکرون 80 درصد کمتر از دلتا است

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از یو اس نیوز، نتایج یک مطالعه در آفریقای جنوبی نشان می دهد، خطرات بستری شدن در بیمارستان و بیماری های شدید در افراد مبتلا به نوع امیکرون کروناویروس در مقایسه با نوع دلتا کمتر است، اگرچه نویسندگان این تحقیق باور دارند برخی از این موارد احتمالاً به دلیل ایمنی بالای جمعیت است.

پرسش هایی در مورد سویه امیکرون در کانون بحث های علمی و سیاسی بسیاری از کشورها قرار گرفته است، زیرا دولت ها با نحوه پاسخگویی به توسعه این نوع در حالی که محققان برای درک آن تلاش می کنند، دست و پنجه نرم می کنند.

مطالعه نو در پی ارزیابی شدت بیماری با مقایسه داده های مربوط به موارد ابتلا به سویه امیکرون در ماه های اکتبر و نوامبر با داده های مربوط به عفونت دلتا در ماه های آوریل و نوامبر، در همه منطقه ها آفریقای جنوبی بود.

این تجزیه و تحلیل از طریق گروهی از دانشمندان مؤسسه ملی بیماری های واگیر (NICD) و دانشگاه هایی نظیر دانشگاه Witwatersrand و دانشگاه KwaZulu-Natal انجام شد. نویسندگان دریافتند، خطر بستری شدن در بیمارستان برای افراد آلوده به سویه امیکرون در مقایسه با دلتا تقریباً 80 درصد کمتر است و برای کسانی که در بیمارستان هستند خطر بیماری شدید تقریباً 30 درصد کمتر است.

پل هانتر، استاد پزشکی در دانشگاه آنگلیا شرقی انگلیس، مطالعه آفریقای جنوبی را مهم توصیف کرد و گفت که این مطالعه به درستی اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 فروردین 1401 بروزرسانی: 29 فروردین 1401 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 10637

به "محققان: خطر بستری در بیمارستان با امیکرون 80 درصد کمتر از دلتا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان: خطر بستری در بیمارستان با امیکرون 80 درصد کمتر از دلتا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید