لوازم سفر مورد احتیاج، پیاده روی و طبیعت گردی مطمئن

به گزارش هیو بلاگ، پیاده روی و طبیعت گردی و کوهنوردی همواره نیازمند داشتن لوازم سفر و تجهیزات مناسب است. اگر شما هم جزو کسانی هستید که علاقه خاصی به سفر و گشت و گذار در طبیعت دارید، پس حتماً دوست دارید بیشتر در خصوص لوازم سفر این گونه طبیعت گردی ها بدانید. مخصوصاً اگر می خواهید شب را در یک کمپ جنگلی یا کوهستانی بگذرانید یا از سکوت کویر لذت ببرید، حتماً باید تجهیزات مناسب را همراه خود برداشته باشید. تجهیزاتی که شاید در نگاه اول چندان به چشم نیایند، اما بودنشان، یاری زیادی به شما در داشتن سفری مطمئن خواهند کرد. در زیر چند تا از این لوازم سفر حیاتی در پیاده روی و کوهنوردی را برای شما بازگو می کنیم.

لوازم سفر مورد احتیاج، پیاده روی و طبیعت گردی مطمئن

لوازم سفر را در کوله پشتی بگذارید

اگر می خواهید بدون دغدغه، لوازم سفر را همراه خود ببرید، احتیاج به یک کوله پشتی مطمئن و محکم دارید که در طبیعت آسیب نبیند و وسایل شما به راحتی درون آن جا بگیرد.

کیسه خواب

آب و هوا در کوهنوردی و طبیعت غیر قابل پیش بینی است. حتی در تابستان نمی توانید از ثبات دمای هوا در منطقه ها مختلف مطمئن باشید. پس حتماً یک کیسه خواب مطمئن همراه خود داشته باشید. کیسه خواب جزو مهم ترین لوازم سفر مخصوصاً در کوهنوردی به شمار میرود. در شب های سرد کوهستان، نمی توان بدون کیسه خواب، شب راحتی را سپری کرد.

حفظ تعادل هنگام پیاده روی

درست راه رفتن جزو لوازم سفر نیست، اما یکی از نکات داشتن سفری مطمئن است. همواره هر دو بند کوله پشتی را روی شانه هایتان بیاندازید تا تعادل شما هنگام پیاده روی حفظ گردد. کوله پشتی به خودی خود سنگین است، پس کوشش کنید که تعادل خود را مخصوصاً در سراشیبی ها حفظ کنید واگر توان کافی برای کنترل کوله پشتی را ندارید، بارتان را با دیگران تقسیم کنید.

چادر مناسب و به تعداد

داشتن یک چادر مسافرتی مناسب، جزو ضروری ترین لوازم سفر در پیاده روی در طبیعت است. در کوهستان ها معمولاً کمپی برای استراحت و پناه گرفتن پیدا می گردد. اما پیاده روی در طبیعت و کویر، احتیاجمند داشتن یک چادر مناسب است. چادر برای یک نفر نیست و معمولاً چهارنفره هستند. اما همواره چادری انتخاب کنید که بیشتر از این تعداد گنجایش داشته باشد تا هنگام خوابیدن، دچار مشکل نشوید و به راحتی در کنار یکدیگر استراحت کنید.

مواد غذایی

نمی توان بدون داشتن اندوخته ای مناسب، لوازم سفر را کامل کرد. غذاهای سبک و انرژی زا را همراه خود داشته باشید تا هنگام سفر، نیروی کافی برای پیاده روی و طبیعت گردی داشته باشید. به طول سفر و اندازه پیاده روی را حتماً توجه کنید تا مبادا در حین راه، دچار گرسنگی و ضعف نشوید. برترین مواد غذایی برای مسافت های طولانی، مواد شیرین قندی و غذاهایی است که دیرتر فاسد می شوند.

آب آشامیدنی

به آب هایی که در طبیعت می بینید، چندان مطمئن نباشید. حتماً در نظر داشته باشید که بدون جوشاندن، از آب های جاری ننوشید. برای برطرف تشنگی، حتماً باید یک یا چند بطری آب همراه خود داشته باشید تا آب بدن خود را در طبیعت فراهم کنید. بدون آب سالم، سفر کردن مخصوصاً در کویر سخت می گردد و انرژی زیادی از شما می گیرد. اگر هم سفری طولانی در پیش دارید، از قرص های تصفیه آب بهره ببرید.

لباس مناسب

برای طبیعت گردی، هیچ چیزی بهتر از لباس مناسب لازم نیست. لباس های کم حجم و البته کارآمد انتخاب کنید. بادگیرها با وجود وزن کمشان، توانایی محافظت از شما در طبیعت را دارند. بعلاوه ضروری است که لباس های خود را هر چند وقت یک بار عوض کنید تا بو نگیرند. لباس زیر هم به همراه داشته باشید تا بتوانید بهداشت شخصی خود را بهتر رعایت کنید.

کفش مناسب طبیعت گردی

کفش مناسب، شاید مهم ترین بخش لوازم سفر شما است. اگر کف کفش های شما لیز باشد، یا توانایی عبور از آب را با آن نداشته باشید، با مسائل زیادی روبرو خواهید شد. بعلاوه باید سبک و کاملاً مناسب پای شما باشد تا هنگام پیاده روی باعث خستگی بیشتر نگردد. در کویر، باید از کفشی بهره ببرید که شن های مسیر وارد کفش نشوند و در طبیعت گردی و جنگل هم کفش های ضد آب احتیاج دارید.

چاقو

فقط برای مبارزه با حیوانات درنده احتیاج به چاقو ندارید. بریدن چوب، کمپ زدن در جنگل و غذا خوردن و...همه احتیاج به چاقو دارند. البته چاقو را در جایی مطمئن و در غلافش قرار بدهید تا هنگام جابه جایی به کسی آسیبی وارد نگردد.

دوربین عکاسی

کسی نمی داند که چند وقت دیگر به این جایی که امروز هستید برمی گشت. شاید هیچ وقت دیگر قسمت نگردد که شما به این بخش از طبیعت پا بگذارید. بنابراین یک دوربین عکاسی مناسب را از قلم نیاندازید.اگرچه در حال حاضر بیشتر تلفن های همراه دارای دوربین خوبی هستند، اما باز هم دوربین عکاسی، کیفیت بسیار بهتری ارائه خواهد داد.

اسپری فلفل برای حیوانات

حیوانات درنده به شما خبر نمی دهند که چه زمانی به سراغتان می آیند و آیا اصلاً در نزدیکی شما در تور طبیعتگردی شما وجود دارند یا نه. بنابراین اگر به طبیعت می روید، یکی از ابزارهای دفاعی کارآمد اسپری فلفل است و می تواند حیوانات را فراری بدهد.. حادثه هیچ وقت کسی را خبر نمی کند.

جعبه یاری های اولیه

اگر در بین لوازم سفر شما، جعبه یاری های اولیه داشته باشید، با خیالی ساده تر حرکت خواهید کرد. پیاده روی در طبیعت هیچ وقت بدون خطر نیست و هر لحظه ممکن است کسی آسیب ببیند. در جعبه یاری های اولیه حتماً باید باند، چسب زخم و قرص های مهم باشد و به علاوه باید آمادگی سرماخوردگی یا بدن درد را هم داشته باشید. اگر در گروه شما، یک پزشک هم باشد، می تواند در مواقع ضروری به داد آسیب دیدگان برسد.

چراغ پیشانی برای پیاده روی

داشتن یک چراغ پیشانی که دست را درگیر خود نمی کند و مسیر پیاده روی جلویتان را روشن نگه می دارد، اهمیت فراوانی دارد. شاید هیچ وقت به شب نخورید، اما به شما این اطمینان را می دهد که در تاریکی گیر نخواهید کرد. حتماً در بین لوازم سفر و در کوله پشتی تان، یک چراغ پیشانی، حتی مقرون به صرفه داشته باشید.

منبع: همگردی
انتشار: 27 دی 1401 بروزرسانی: 27 دی 1401 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 12835

به "لوازم سفر مورد احتیاج، پیاده روی و طبیعت گردی مطمئن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لوازم سفر مورد احتیاج، پیاده روی و طبیعت گردی مطمئن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید