رانت 200 هزار میلیاردی فولاد، امضاهای طلایی حذف می شود

به گزارش هیو بلاگ، فیروزی در خصوص 12 هزار میلیارد تومان رانت فولادی در سال 98 گفت: رقم بالای 200 هزار میلیارد عددی است که در کمیسیون مطرح است.

رانت 200 هزار میلیاردی فولاد، امضاهای طلایی حذف می شود

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، حجت الله فیروزی در خصوص 12 هزار میلیارد تومانی رانت فولادی در سال 98 به برنامه رویداد گفت: در زنجیره بالا و پایین دستی فولاد بالغ بر 30 میلیون تن محصول تولیدی و 15 میلیون تن هم مصرف داریم.

وی تولید فولاد را دو برابر نیاز داخل دانست و افزود: در این راستا عملا باید عرضه و تقاضا داشته باشیم و قیمت ها متعادل باشد.

فیروزی دلالی و افزایش چند برابری قیمت فولاد در ماه های اخیر را موجب تلاطم در بازار و عدم رفع نیازهای داخلی دانست و افزود: این مسئله سبب شده رانتی سنگین ایجاد شود که مختص 50 هزار میلیارد تن می باشد.

وی عدد رانت با سقف بسیار بالا را نزدیک ترین به دیدگاه کمیسیون عنوان کرد و گفت: بالای 200 هزار میلیارد عددی است که در کمیسیون مطرح است.

فیروزی در خصوص چرایی تعدد اعداد خبری شده گفت: مجلس هنوز وارد برخی حوزه ها نشده و تحقیق و تفحص اندکی اجرا شده است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه بهتر است دولت درباره این مسئله پاسخگو باشد گفت: مجلس طرحی را آماده کرده و کلیات آن را هفته گذشته در نظر گرفته است و کمیته ای نظرات نماینده ها را دریافت کرده که ان شاالله در این طرح امضاهای طلایی حذف خواهد شد.

فیروزی ادامه داد: فولاد بین 30 تا 35 درصد در بورس عرضه شده و کمیسیون اصل 90 وارد باقی جزئیات شده است.

وی با اعلام اینکه عدد نهایی رانت فولاد هنوز راستی نشده است، گفت: در مقایسه با سال گذشته و با تمام مسائل تولید امسال بسیار بیشتر بوده و قاعدتا نباید مسئله ای داشته باشیم.

فیروزی معضلات را ناظر بر عرضه و تقاضا خواند و شرح داد: ما فقط در حوزه عرضه و تقاضا مشکل داریم که رصد آن توسط دولت انجام می شود.

وی همچنین تاکید کرد که نباید نسبت عرضه در بورس خوشبین بود و از عرضه قاچاق بورسی سخن گفت و افزود : مجلس در این بخش ها ورود خواهد کرد و روی موضوعات مسئله محور کار خواهد کرد.

فیروزی تاکید کرد: این موضوعات را در اختیار مراجع قضایی خواهند گذاشت و این فرایند را نتیجه تحقیق و تفحص دانست که گزارش آن را در اختیار کمیسیون اصل 90 قرار می دهند.

منبع: رادیو گفتگو

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 مهر 1400 بروزرسانی: 3 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 6900

به "رانت 200 هزار میلیاردی فولاد، امضاهای طلایی حذف می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رانت 200 هزار میلیاردی فولاد، امضاهای طلایی حذف می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید