روزنامه اطلاعات: اگر خزانه پر است چرا دولت پول ندارد!

به گزارش هیو بلاگ، روزنامه اطلاعات نوشت: وزیر نفت با افتخار از رشد فروش نفت و پر کردن خزانه و بازگشت تمامی پول ها به خزانه سخن می گوید و از طرف دیگر دولت در پرداخت هایش مشکل دارد و ماه ها است بر سر افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی غیرحداقل بگیر با مجلس و بازنشستگان درگیر است و امروز و فردا می نماید و در خصوص سایر مصوبات خودش هم که به تخصیص منابع مابه التفاوت اعتبارات تکلیفی مربوط است، بدقولی و تأخیر می نماید.

روزنامه اطلاعات: اگر خزانه پر است چرا دولت پول ندارد!

با همه این تفاسیر، قیمت ها در بازار امان بخش وسیعی از طبقه میانه را هم بریده (طبقه فقیر که جای خود دارد)؛ آن هم در شرایطی که اگر در بسیاری از کشور ها علت اصلی تورم رشد قیمت انرژی است، در اینجا چند سالی است که قیمت انرژی ثابت مانده و به هر علت جسارت دست زدن به آن هم گویا نیست. قیمت نان هم که ثابت مانده است پس به چه علتی باید شاهد چنین رشد هایی در قیمت ها باشیم؟

آیا جز این است که ادعا های تیم مالی دولت در خصوص کاهش کسری بودجه و کاهش رشد پایه پولی و نقدینگی با، اما و اگر های جدی روبروست؟

عده ای از مقامات و اصحاب رسانه ای موافق دولت معتقدند که واسطه های گردن کلفتی که با قطع سودجویی های ناشی از ارز رانتی از منفعت های کلان تا حدی محروم شده اند، با دخالت در بازار های مختلف قصد شیطنت و سنگ اندازی دارند تا دولت را از ادامه راستا درست خویش که مقابله با رانت و فساد است منصرف نمایند. اگر چنین است پس چرا با این عناصر برخورد نمی گردد و چرا آن ها معرفی نمی شوند؟ چرا همچنان سرمایه گذاری در امور غیرمولد و سفته بازانه با کمترین هزینه و حتی تقریباً با مالیات صفر همراه است؟ و چرا دولت و حتی مجلس گمان می نمایند وظیفه آن ها فقط تأمین و توزیع منابع است؟

منبع: فرارو
انتشار: 4 مرداد 1401 بروزرسانی: 4 مرداد 1401 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 11581

به "روزنامه اطلاعات: اگر خزانه پر است چرا دولت پول ندارد!" امتیاز دهید

697 کاربر به "روزنامه اطلاعات: اگر خزانه پر است چرا دولت پول ندارد!" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنامه اطلاعات: اگر خزانه پر است چرا دولت پول ندارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید