دیده بان حقوق بشر: استفاده ابزاری هند از تجاوز زنان کشمیری علیه آزادی خواستار افزایش یافته است

به گزارش هیو بلاگ، دیده بان حقوق بشر گفت: هند برای سرکوب جوانان آزادی خواه کشمیری، تجاوز به زنان را در این منطقه افزایش داده است.

دیده بان حقوق بشر: استفاده ابزاری هند از تجاوز زنان کشمیری علیه آزادی خواستار افزایش یافته است

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از دیده بان حقوق بشر، نظامیان هندی کوشش می نمایند با افزایش خشونت و تجاوز به زنان کشمیری آزادی خواستار این منطقه را تحت فشار قرار داده و مانع از فعالیت های آنها شوند.

گزارش ها حاکی است حزب حاکم هند که از زمان شروع فعالیتش فشارها بر مردم کشمیر را تشدید نموده است هیچ کوششی برای جلوگیری از خشونت غیر انسانی سربازان هندو علیه مسلمانان کشمیری انجام نمی دهد.

طبق گزارش این سازمان مسلمانان کشمیری که کوشش می نمایند آزادی خود را به دست آوردند جزو آسیب پذیرترین اقشار جامعه به شمار می فرایند.

گزارش هایی از حمله 300 نظامی هندی به روستای پشیور و تجاوز به 150 زن مسلمان وجود دارد که موج بزرگی از نگرانی های را در پی داشته است.

از آنجا که دولت هند نمی تواند با استفاده از قدرت نظامی صرف جنبش های آزادی خواه کشمیری را متوقف نموده و منطقه را بخشی از خاک خود جلوه دهد به ابزار تجاوز علیه زنان روی آورده تا جوانان کشمیری را تحت فشار قرار داده و آنها را وادار به تسلیم کند.

این در حالی است که پیش از این نیز گزارش های زیادی از تجاوز به زنان کشمیری توسط نظامیان هندی منتشر شده بود ولی نهادهای مسئول جهانی واکنش نسبت به آن نداشتند.

هند از 320 روز پیش با لغو خودمختاری کشمیر کوشش 70 ساله خود برای تسلط کامل بر این منطقه را افزایش داده است و مردم را نیز در خانه هایشان حبس نموده است.

در تازه ترین عملیات نظامیان هندی در کشمیر 6 جوان دیگر به شهادت رسیدند و این در حالی است که مجموع مسلمانان کشمیری که طی 3 دهه اخیر توسط هند کشته شده اند بالغ بر 100 هزار نفر است.

.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

سازمان میراث فرهنگی: سازمان میراث فرهنگی، با وبسایت مجموعه میراث فرهنگی ایران همراه باشید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 4245

به "دیده بان حقوق بشر: استفاده ابزاری هند از تجاوز زنان کشمیری علیه آزادی خواستار افزایش یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیده بان حقوق بشر: استفاده ابزاری هند از تجاوز زنان کشمیری علیه آزادی خواستار افزایش یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید