دوران پرکاری در گردشگری پیش رو است

به گزارش هیو بلاگ، ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های بدست رسیده، دوران پرکاری در گردشگری پیش رو است.

دوران پرکاری در گردشگری پیش رو است

علی اصغر شالبافیان، معاون گردشگری کشور در نشست شورای مدیران که با حضور مدیران کل و معاونان گردشگری 31 استان کشور و نیز مدیران کل معاونت گردشگری به صورت وبینار برگزار گشت، گفت: باید از همه ظرفیت های موجود و تعاملات فرابخشی در راستای توسعه گردشگری کشور در ایام پساکرونا و نیز عبور از چالش های موجود استفاده کنیم. از این رو، بکار گرفتن ظرفیت مدیریت کلان استان ها از جمله استانداران می تواند نقش مؤثری در بسط و توسعه مباحث مربوط به صنعت گردشگری کشور در لایه های اجرایی استانی داشته باشد.

وی با بیان اینکه در راستای این هدف، جلسات مشترک با حضور وزیر، استانداران و مدیران کل استانی ترتیب داده شده، افزود: مشابه این اقدام در وزارت امور خارجه در پی انتصاب سفرا در دست اقدام است تا هم صدایی گردشگری در سطح کشور ایجاد شده و دستیابی به اهداف کل این حوزه محقق شود.

شالبافیان خطاب به مدیران کل استانی و ستادی با تاکید بر اینکه دوران پرکاری در حوزه گردشگری پیش رو است، اظهار کرد: یکی از اصلی ترین وظایف ساختار دولتی گردشگری تسهیل فرآیند فعالیت مردم و به عبارتی بخش خصوصی این حوزه بشمار می آید و نیاز است از هر ابزاری به منظور تحقق این هدف بهره گرفته شود.

وی ادامه داد: یکپارچه سازی ضوابط، تسهیل فرآیند صدور مجوزها، توسعه واگذاری اختیارات به استان ها، نیازسنجی دقیق و نظارت بر امور از جمله اقدامات پیش رو در راستای نیازهای گفته شده است.

شالبافیان همچنین از مدیران کل استانی خواست با واکاوی لطمه ها و آسیب های وارد شده بر صنعت گردشگری تلاش شود تا با اتخاذ تصمیمات سازنده، بررسی گسترده تبعات آن و نیز رفع موانع پیش رو، اقدامات سازنده در دوران پساکرونا را در دستور کار قرار دهند.

در این نشست هر یک از مدیران کل ادارات معاونت گردشگری شامل اداره کل بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی، مطالعات، آموزش و برنامه ریزی، سرمایه گذاری، زیرساخت ها و منطقه ها نمونه، نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری، توسعه گردشگری داخلی و نیز ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، با مطرح کردن اولویت های کاری و اهم مباحث روز در این حوزه به جمع بندی و اشتراک نظر اجرایی با مدیران کل استانی رسیدند.

همچنین تصمیم بر آن شد تا با توجه به اهمیت جریان دوباره سفرها، یکی از مباحث اصلی به جلسه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر اختصاص یابد.

منبع: همگردی
انتشار: 24 آذر 1400 بروزرسانی: 24 آذر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 9846

به "دوران پرکاری در گردشگری پیش رو است" امتیاز دهید

1 کاربر به "دوران پرکاری در گردشگری پیش رو است" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوران پرکاری در گردشگری پیش رو است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید