خشم سودانی ها از سربازگیری امارات برای جنگ لیبی و یمن

به گزارش هیو بلاگ، یک خانواده سودانی از دولت انتقالی این کشور خواست تا برای بازگرداندن فرزندشان که توسط دولت امارات در یک اردوگاه آموزشی نظامی به مدت سه ماه گروگان گرفته شده، مداخله کنند و او را بازگردانند.

خشم سودانی ها از سربازگیری امارات برای جنگ لیبی و یمن

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، عبدالله الطیب یوسف، برادر یک تبعه سودانی گفت: دولت امارات برادرم را برای استخدام به عنوان نگهبان در تاسیسات و سازمان های مهم به همراه گروهی فریب داده و وی را به اردوگاهی فرستاده تا پس از آن او را برای شرکت در جنگ به یمن و یا لیبی اعزام کند.

عبدالله الطیب یوسف همچنین شرح داد: برادرم و گروه همراه وی غافلگیر شدند زیرا به محض ورود به فرودگاه از آن ها خواسته شد تا به اردوگاه نظامی بروند و در آنجا طریقه استفاده از سلاح های سنگین را آموزش ببینند.

وی در ادامه اضافه کرد: آخرین تماس من با برادرم چهارشنبه گذشته از طریف واتساپ بود و در جریان این تماس برادرم به من خبر داد که طریقه استفاده از سلاح های سنگین را در امارات آموزش دیده و به وی پیشنهاد شده است تا در ازای دریافت پول برای شرکت در جنگ در لیبی و یا یمن یک گزینه را انتخاب کند.

عبدالله الطیب یوسف از دولت انتقالی سودان خواست تا برادرش را به خارطوم بازگرداند.

در 25 دسامبر گذشته روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی از دست داشتن امارات و حمایت مالی از انتقال مزدوران برای شرکت در جنگ در لیبی خبر داد. روزنامه گاردین فاش کرد: موج جدیدی از شبه نظامیان مزدور از سودان در حال شرکت در جنگ لیبی بوده و این مساله نگرانی ها درباره تبدیل شدن جنگ لیبی به یک جنگ بین المللی توقف ناپذیر و بی ثبات کننده منطقه را افزایش داده است.

اوایل ماه جاری میلادی سازمان ملل گفت: مداخله شبه نظامیان سودانی در لیبی تهدیدی مستقیم علیه امنیت این کشور جنگ زده محسوب می شود.

نیروهای حفتر چهارم آوریل عملیات گسترده ای را علیه طرابلس آغاز کردند. در جریان این عملیات درگیری های شدیدی میان نیروهای حفتر و دولت توافق ملی رخ داده است.

لیبی از زمان سرنگونی نظام معمر قذافی در سال 2011 شاهد بحران سیاسی و نظامی است. در حال حاضر دو طرف اصلی بر سر قدرت در این کشور جنگ دارند. یکی دولت توافق ملی لیبی که مقر آن طرابلس است و از سوی جامعه جهانی به رسمیت شناخته شده و دیگری دولت موقت در شرق لیبی با ریاست عبدالله الثنی که مجلس طبرق و ارتش ملی لیبی به رهبری خلیفه حفتر از آن حمایت می کنند.

کنفرانس برلین درباره بحران لیبی یکشنبه (29 دی ماه) با حضور رهبران و وزرای خارجه 12 کشور و روساء و کنندگان پنج سازمان برگزار گشت.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

سازمان میراث فرهنگی: سازمان میراث فرهنگی، با وبسایت مجموعه میراث فرهنگی ایران همراه باشید.

منبع: عصر ایران
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 1659

به "خشم سودانی ها از سربازگیری امارات برای جنگ لیبی و یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خشم سودانی ها از سربازگیری امارات برای جنگ لیبی و یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید