تشریح قوانین ثبت نام تیم ها در مسابقات فصل جدید لیگ برتر هندبال

به گزارش هیو بلاگ، به گزارش خبرنگاران، با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشورمان و تداوم آن، بسیاری از رقابت های ورزشی از جمله لیگ برتر و دسته یک هندبال باشگاه های کشور نیمه تمام باقی ماند. در این مدت بحث چگونگی پایان دادن این دو رویداد، تعیین تکلیف شرایط قرارداد بازیکنان، شرایط تیم های راه یافته به مسابقات باشگاه های آسیا و شرایط شروع فصل جدید این مسابقات از سوی اهالی هندبال مورد سوال بود. علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال عصر امروز شنبه 23 فروردین ماه در صفحه اینستاگرام خود به صورت زنده به برخی سوالات پاسخ داده و با معرفی تیم های قهرمان و برتر خبر از پایان فصل مسابقات لیگ برتر و دسته یک باشگاه های کشور داد.

تشریح قوانین ثبت نام تیم ها در مسابقات فصل جدید لیگ برتر هندبال

پاکدل در ابتدای صحبت های خود از تلاشگران عرصه سلامت تشکر کرد. گفت: این روزها خانواده هندبال در جای جای میهن اسلامی در شهرهای مختلف ایران در پویش ورزش در خانه و در خانه بمانیم حضور پررنگی داشته اند. در بحث کمک به نیازمندان توسط بچه های هندبال، باشگاه ها و هیأت ها فعال شدند که جا دارد از آنها تشکر شود.

وی افزود: بحث لیگ برتر با توجه به شرایط فعلی کشور و اتفاقاتی که افتاد معوق ماند. بنا بر تقاضای بازیکنان و خانواده های ورزشکاران، و ورزشکاران و باشگاه ها منجر به این شد که هفته چهاردهم از این رقابت ها یک روز قبل از برگزاری آن لغو شود. از آن به بعد شرایط کشور و دنیا به ویروس کرونا در گیر شدن و این فرایند ادامه دارد. ما برای ادامه فرایند برگزاری مسابقات منتظر تصمیمات کرونا در فدراسیون پزشکی ورزشی و وزارت ورزش بودیم تا براساس آن در خصوص برگزاری لیگ های مختلف خصوصاً لیگ برتر 98 و لیگ فصل جدید تصمیم گیری کنیم.

وی ادامه داد: علی رغم تلاش هایی که تیم های پزشکی در ایران و همچنین در کل دنیا صورت داده اند این بیماری در کنترل کامل در نیامده است. پس از بررسی و برگزاری جلساتی که در وزارت ورزش داشتیم و همین طور مشورت و صحبت با مدیران عامل باشگاه ها و اعضای کمیته مسابقات داشتیم و از آن سو اعلام شد که حتی برنامه تمرینات و مسابقات هفته اول اردیبهشت ماه برای فوتبال هم موکول به آینده شده و موافقت نگردیده است ما هم در خصوص شرایط لیگ های خود تصمیم گیری کردیم.

رئیس فدراسیون هندبال خاطرنشان کرد: با در نظر دریافت همه جهات و فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و اینکه امسال مسابقات نوجوانان و جوانان آسیا را در پیش داریم. می توانستیم در صورت بهبود شرایط این بیماری در خوش بینانه ترین حالت لیگ را اواسط خرداد ماه شروع کنیم لذا بررسی هایی که انجام دادیم دیدیم با این شرایط برگزاری این رقابت ها شدنی نیست. ریسک خطرات انتقال این ویروس که رفتاری غیر قابل پیش بینی دارد سلامتی را برای بازیکنان، خانواده آنان، داوران و عوامل برگزاری تهدید می کند. لذا با مشورت و هماهنگی و با صحبت با اعضای هیأت رئیسه تصمیمات لازم در لیگ برتر و دسته یک اتخاذ شد.

وی در خصوص لیگ برتر هندبال باشگاه های کشور در بخش مردان گفت: با توجه به درخواست باشگاه ها و تیم ها و در شرایطی که هفته های زیادی تیم ها زحمت کشیدند و در کوران مسابقات بودند و باید این زحمات را ارج بدهیم سه تیم اول تا سوم را با در نظر دریافت جداول و امتیازات معرفی کردیم. کنند. با توجه به شرایط جدول مسابقات تیم مس کرمان با 20 امتیاز در رده اول رتبه بندی قهرمان مسابقات شد. تیم شهید شاملی کازورن با 16 امتیاز دوم و تیم ذوب آهن اصفهان با 14 امتیاز سوم و سپاهان اصفهان با 12 امتیاز چهارم شد. به این ترتیب تیم های برتر لیگ برتر اعلام شد.

پاکدل پیرامون شرایط تیم های راه یافته به مسابقات باشگاه های آسیا هم شرح داد: در خصوص باشگاه های آسیا هم دو سهمیه داریم ه تیم مس کرمان و شهید شاملی تیم های اول و دوم لیگ برتر به مسابقات غرب آسیا و باشگاه ها معرفی می شوند. اولویت بعدی هم در صورتی که این دو تیم نتوانند در این رویداد حاضر شوند ذوب آهن و سپاهان خواهند بود.

رئیس فدراسیون هندبال اما در خصوص قرارداد بازیکنان که این روزها دغدغه آنها بود نیز خاطرنشان کرد: هفته چهاردهم مسابقات لیگ برتر را یک شب قبل از مسابقه لغو کردیم. تا الان چهارده هفته از هجده هفته برگزار شده که با مدیران عامل باشگاه ها پیرامون این مسئله صحبت شد. آنها در خصوص تعطیلی لیگ انصافاً نظر مثبت داشتند و همین طور اینکه بازیکنان هندبال به نسبت سایر بازیکنان رشته های توپی از سقف قرارداد کمتری برخوردار هستند. این مسئله می تواند در شرایط منطقی و عادلانه بین باشگاه ها و بازیکنان حل شود و قطعاً هم حل خواهد شد. باشگاه های خوبی در هندبال حضور داشته اند و با توجه به شرایطی که پیش آمده است نه بازیکن، نه فدراسیون و نه باشگاه قصوری نداشته اند. از باشگاه ها می خواهیم این شرایط را درک کنند و از بازیکنان هم می خواهیم که این مسئله را در فضای محبت آمیز و عادلانه حل و فصل کنند.

وی در ادامه پیرامون شرایط تیم های سقوط کرده به رقابت های لیگ دسته یک و مشخص تکلیف لیگ دسته یک و تیم های صعود کرده به رقابت های دسته برتر هم گفت: در خصوص 11 تیمی که حضور داشتند تیمی از جدول رده بندی لیگ برتر هندبال به دسته یک سقوط نخواهد کرد. با توجه به شرایط پیش آمده در کشور و اینکه نمی دانیم چند ماه دیگر این بیماری از کشور می رود و طولانی شدن مسابقات دسته برتر و لیگ دسته یک شرایط تیم های دسته یک را هم مشخص کردیم. چهار تیم پرسپولیس بهبهان، کیمیا کاشت کردستان، مشهد و قم می توانند به عنوان چهار تیم برتر دسته یک به لیگ برتر اضافه شوند.

پاکدل همین طور به تغییر نحوه پذیرش تیم ها برای حضور در مسابقات فصل جدید لیگ دسته برتر اشاره کرد و گفت: نکته مهم این است که شرایط پذیرش تیم ها در سال 99 متفاوت خواهد بود. برخی مطالب را به صورت قانون در آورده ایم. اینکه کلیه باشگاه ها باید تا 21 خرداد ماه نسبت به تسویه حساب بدهی ها به فدراسیون و به بازیکنان چه در دسته برتر و چه در دسته یک اقدام کنند. مهلتی هم برای بررسی آن مشخص می کنیم. باشگاه هایی که در این مدت تعهدات خود را انجام دهند تا یک خرداد می توانند پرداخت ورودی مسابقات امسال و همین طور ضمانت نامه ای که در ماده 4 آئین نامه تضمین معاملات آمده است را به فدراسیون بدهند.

وی تاکید کرد: در غیر این صورت باشگاه هایی که در مرحله اول تسویه حساب نکرده باشند به مرحله دوم وارد نمی شوند. باشگاه هایی که در مهلت مقرر تضامین را ارائه ندهند قطعاً کنار گذاشته می شوند. با توجه به فشردگی مسابقات مهلت این تمدید نیز به سختی خواهد بود چرا که می خواهیم در دهه اول مرداد ماه قرعه کشی لیگ برتر را داشته باشیم. در مواردی که گفتیم از پذیرش تیم ها معذور خواهیم بود چرا که می خواهیم قداست لیگ برتر ما حفظ شده و شانیت ما حفظ شود و تیم هایی در آن حاضر باشند که از همه لحاظ واجد شرایط هستند. همین طور باشگاه ها الزاماً باید مجوز کسب فعالیت شأن را از کمیسیون ماده 5 دریافت کنند و اقدامات ثبت باشگاه ها را داشته باشند تا آنها را پذیرش کنیم.

مجله آی سیب: مجله آی سیب | مجله فناوری های جدید، رایانه ها، موبایل ها و کجت های هوشمند

مجله بیزبینگ: مجله بیزبینگ، مجله موفقیت در کارآفرینی و کسب و کار

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 2995

به "تشریح قوانین ثبت نام تیم ها در مسابقات فصل جدید لیگ برتر هندبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح قوانین ثبت نام تیم ها در مسابقات فصل جدید لیگ برتر هندبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید