ترس از هواپیما چیست و چگونه به آن غلبه کنیم؟

به گزارش هیو بلاگ، ترس از هواپیما و پرواز ، معروف به هوافوبیا، نوعی اختلال اضطرابی است که شامل احساس شدید ترس و وحشت برخی افراد هنگام پرواز یا پیش بینی پرواز می شود. قبل از خرید بلیط هواپیما حتی ممکن است به این مشکل دچار شوید.

ترس از هواپیما چیست و چگونه به آن غلبه کنیم؟

بسکمک از افراد هنگام پرواز استرس و اضطرابی را تجربه می کنند. فضای شلوغ، آشفتگی و احساس برخاستن از زمین و فرود آمدن قطعاً می تواند ناخوشایند باشد. اما بعضی از افراد هنگام پرواز احساس ترس یا وحشت شدید را تجربه می کنند و از پرواز به طور کلی پرهیز می کنند. اگر آنها باید سوار هواپیما شوند، احتمالاً حملات هراس یا سایر علائم شدید اضطراب را تجربه می کنند. حتی در زمان قبل از خرید بلیط هواپیما. این ترس به عنوان هوافوبی شناخته شده است و تقریباً افراد زیادی را مبتلا می کند.

بلیط هواپیما در طاهاگشت

دلایل هوافوبیا

دلیل خاصی از بیماری هوافوبی وجود ندارد، زیرا ترس، معمولاً ناشی از ترکیبی از عوامل است. ترس از ارتفاع می تواند به صورت ژنتیکی به ارث برسد، یا ممکن است ترس از پرواز توسط والدین آنها برای بچه ها الگوبرداری شود. افزایش مواجهه با رسانه ها که سقوط هواپیما یا حوادث دیگر را نشان می دهد نیز ممکن است نقشی داشته باشد. معمولاً افراد از پرواز می ترسند زیرا احساس می کنند هیچ کنترلی بر اوضاع و امنیت آنها ندارند. هرچه فرد از پرواز خودداری کند، این ترس بیشتر می شود. بعضی اوقات این ترس با سایر هراس ها نیز همراه است، از جمله ترس از استفراغ (احساس سلولی)، ترس از ارتفاع (آکروفوبیا) یا ترس از فضاهای محصور (کلاستروفوبیا). بعضی اوقات، کار کردن بر روی این فوبیاهای خاص می تواند به برطرف کردن هوافوبی کمک کند. خرید اینترنتی بلیط هواپیما امکان می دهد کمی از این اضطراب شما کم شود.

علائم جسمی هوافوبیا

  • افزایش ضربان قلب
  • دست های سرد
  • لرزیدن
  • حالت تهوع
  • تنگی نفس
  • احساس خفگی

این علائم ممکن است زمانی ایجاد شود که شخصی در حال رفتن به سمت پرواز، در مورد سوار شدن به هواپیما یا هنگام پرواز باشد.

گزینه های درمان

هوافوبیا به طور معمول با درمان، دارو یا ترکیبی از این دو درمان می شود. داروهای ضد اضطراب می توانند به مدیریت علائم قبل و هنگام پرواز کمک کنند. از قرار دریافت در معرض درمان تراپی معمولاً برای معالجه هوافوبی استفاده می شود، با این کار اجازه می دهد فرد به تدریج با ایده ها و احساسات پرواز تنظیم شود. شناخت درمانی رفتاری همچنین می تواند به فرد کمک کند واقعیت الگوهای غیر منطقی آنها در مورد پرواز را آزمایش کند. 4هوافوبی قابل درمان است، پس حتما نزد یک متخصص بروید. بسکمک از متخصصان در هراس های خاص یا سایر موارد مرتبط با اضطراب تخصص دارند و از آنجا که هوافوبی بسیار رایج است، بسکمک از درمانگران احتمالاً قبلاً با افراد در این زمینه همکاری داشته اند.

مراحل عمل

صادق باشید: اولین قدم در درمان بیماری های هوافوبی این است که اذعان کنید که ترس وجود دارد. قبل از خرید اینترنتی بلیط هواپیما به درمان خود بپردازید. از آنجا که پرواز کاری است که بسکمک از افراد انجام می دهند، مردم اغلب می توانند بیش از حد احساس شرمندگی کنند تا در مورد هوافوبی خود صحبت کنند. به یاد داشته باشید که فوبیا بر بسکمک افراد تأثیر می گذارد، بنابراین شما تنها نیستید. ممکن است تعجب کنید که چگونه بسکمک از دوستان و همکارانتان با همان ترس ها می جنگند و ممکن است افرادی را پیدا کنید که بر این هراس غلبه کرده اند و می توانند یک دلگرمی برای شما باشند.

اطلاعات کسب کنید: دانش در هنگام غلبه بر ترس از پرواز یک مزیت است زیرا شما نمی توانید بدون واقعیت افکار غیر منطقی را به چالش بکشید. به عنوان مثال، اگر از تلاطم هوایی ترس دارید، یادگیری در مورد پرواز و ایمنی از تلاطم می تواند به شما کمک کند. با احساس آرامتر به تماشای فیلم ها به صورت آنلاین در مورد چگونگی پرواز ایمن یا خواندن مقاله یا کتاب که علم پرواز را توضیح می دهد بپردازید. کسب اطلاعات در مورد مقررات ایمنی و آموزش خلبانی همچنین می تواند واقعیت هایی را به وجود آورد که ترس های غیر منطقی را به چالش می کشد.

کنسل کردن بلیط هواپیما چگونه است؟

اهداف سفر را معین کنید: به راحتی می توانید در ترس هایی مانند هوافوبی کار را به تعویق بیاندازید. اما اگر نتوانید پرواز کنید، زندگی تان ناخوشایند است، بنابراین معین اهداف برای خود مهم است. به مکانی یا شخصی که می خواهید از آن بازدید کنید فکر کنید و برای زمانی که مایل به بازدید از آنها هستید، یک تاریخ را در تقویم معین کنید. سپس اگر تصمیم گرفتید که با یک حرفه ای کار کنید تا بتواند بر ترس یا غلبه بر ترس شما را مدیریت کند، یک تاریخ هدف خواهید داشت. همچنین، خواندن کتاب های مسافرتی یا مقالاتی را در مورد مکان هایی که مایل به بازدید از آنها هستید در نظر بگیرید تا بتوانید احساسات مثبت را با پرواز مرتبط کنید. لیستی از مکان هایی که مایل به بازدید از آنها هستید یا افرادی که دوست دارید هنگام پرواز داشته باشید تهیه کنید.

کمک بخواهید: هیچ دلیلی وجود ندارد که مجبور شوید خودتان بخواهید روی هوافوبی کار کنید. بسکمک از متخصصان با موفقیت به افراد کمک کرده اند تا اضطراب خود را مدیریت کنند و به سفرهای خود برسند و برنامه هایی در دسترس است که به طور خاص ترس از پرواز را هدف قرار می دهد. هنگامی که در تلاش خود برای پرواز احساس ترس کمتری می کنید، به احتمال زیاد اهداف خود را دنبال می کنید و شجاعت پیشرفت را پیدا می کنید و خود را پاسخگو می دانید.

هوافوبیا چیزی نیست که از آن خجالت بکشید، اما این چیزی است که باید در مورد آن صداقت داشته باشید. امروز در نظر بگیرید که می توانید از چه کسی کمک بگیرید تا به شما در مدیریت اضطراب پرواز کمک کند. با خرید اینترنتی بلیط هواپیما از علی بابا حداقل بخش خرید اینترنتی بلیط هواپیما را بدون استرس انجام دهید.

اگر فکر می کنید ممکن است شما یا شخص دیگری که به آن اهمیت می دهید دچار هیروفوبی، اضطراب یا هر بیماری دیگر باشید، اکیداً توصیه می کند تا از یک متخصص بهداشت روان کمک بگیرید تا بتوانید یک تشخیص و پشتیبانی مناسب دریافت کنید. ما لیستی از منابع را گردآوری کرده ایم (بعضی از آنها حتی پشتیبانی رایگان یا کم هزینه ارائه می دهند) که در آنجا ممکن است بتوانید کمک های دیگری پیدا کنید.

لمینت دندان کامپوزیت دندان ایمپلنت ارتودنسی

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

سازمان میراث فرهنگی: سازمان میراث فرهنگی، با وبسایت مجموعه میراث فرهنگی ایران همراه باشید.

منبع: تاپ تراول
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 1670

به "ترس از هواپیما چیست و چگونه به آن غلبه کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترس از هواپیما چیست و چگونه به آن غلبه کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید