ترامپ فرمان شروع اصلاحات در پلیس آمریکا را صادر کرد

به گزارش هیو بلاگ، رئیس جمهور آمریکا که طی هفته های اخیر به شدت از سوی معترضان به قتل یک شهروند سیاهپوست توسط پلیس تحت فشار بوده است، موافقت خود با شروع اصلاحات در پلیس آمریکا را با امضای یک فرمان اجرایی اعلام نمود.

ترامپ فرمان شروع اصلاحات در پلیس آمریکا را صادر کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از شبکه خبری ان بی سی ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه طی مراسمی در کاخ سفید فرمان اجرایی آغاز اصلاحات در پلیس آمریکا را امضا کرد.

دونالد ترامپ پیش از امضای این فرمان اجرایی بیان کرد که به موجب اصلاحات جدید، کوشش می گردد تا با ارائه آموزش های لازم به نیروهای پلیس در زمینه استفاده از زور علیه مظنونان، استانداردهای پلیس آمریکا ارتقا یابد.

به گفته دونالد ترامپ، در قالب اصلاحات جدید، نیروهای پلیس اجازه نخواهند داشت جز در مواردی که جانشان در خطر باشد، بر گردن مظنونان فشار وارد نمایند.

رئیس جمهور آمریکا همچنین بار دیگر مخالفت خود با قطع کردن بودجه پلیس از سوی دولت فدرال این کشور را ابراز داشت و سیاستمدارانی که خواهان قطع شدن بودجه پلیس هستند را افرادی بسیار کوچک خواند.

روز دوشنبه 25 می (5 خرداد) یک افسر سفیدپوست در آمریکا یک مرد سیاه پوست غیرمسلح را در شهر مینیاپولیس با فشار دادن زانوی خود بر گردن او به قتل رساند و پس از آن ایالت مینه سوتا و چندین ایالت دیگر آمریکا شاهد برگزاری تظاهرات گسترده مردمی در اعتراض به تبعیض و همچنین رفتار نژادپرستانه و وحشیانه پلیس با سیاهپوستان بوده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از زمان آغاز اعتراضات تا به امروز چندین بار به صورت مستقیم و غیرمستقیم معترضان را تهدید نموده است. وی اصرار دارد که برای سرکوب اعتراضات، علاوه بر نیروهای پلیس و نیروهای گارد ملی آمریکا از نیروهای ارتش نیز استفاده کند.

ترامپ دو هفته قبل در اوج اعتراضات علیه نژادپرستی ساختاری در آمریکا، در یک نشست ویدیویی با فرمانداران ایالت های این کشور بیان کرد که دولتش میخواهد هزاران نفر از معترضان به قتل یک شهروند سیاهپوست توسط پلیس را بازداشت و اعتراضات را به شدت سرکوب کند.

هفته گذشته نشریه آمریکایی واشنگتن پست به نقل از منابع مطلع در کاخ سفید گزارش داد که دونالد ترامپ خواهان استقرار 10 هزار نیروی ارتش در پایتخت آمریکا برای یاری به سرکوب اعتراضات بوده است، اما ویلیام بار دادستان کل، مارک اسپر وزیر دفاع و مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در کاخ سفید با استقرار نیروهای رزمی ارتش در شهر واشنگتن مخالفت نموده و در نهایت ترامپ از تصمیم خود عقب نشینی نموده است.

.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

سازمان میراث فرهنگی: سازمان میراث فرهنگی، با وبسایت مجموعه میراث فرهنگی ایران همراه باشید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 4183

به "ترامپ فرمان شروع اصلاحات در پلیس آمریکا را صادر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ فرمان شروع اصلاحات در پلیس آمریکا را صادر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید