این توپ جادویی اضطراب را تا 75 درصد کاهش می دهد، عکس

به گزارش هیو بلاگ، ایسنا نوشت: پژوهشگران می گویند آزمایش ها نشان می دهد یک توپ آرامش بخش هوشمند با تغییر شکل می تواند اضطراب را تا 75 درصد کاهش دهد.

این توپ جادویی اضطراب را تا 75 درصد کاهش می دهد، عکس

بر اساس یک مطالعه تازه، یک توپ آرامش بخش هوشمند که برای یاری به تنظیم تنفس طراحی شده است، می تواند به کاهش قابل توجه اضطراب یاری کند.

این توپ تغییر شکل دهنده یک وسیله فیزیکی برای حمایت از تندرستی(PAWS) نامیده می گردد و اختراع الکسز فارال(Alexz Farrall) دانشمند رایانه از دانشگاه بث(Bath) در بریتانیا است.

هنگامی که کاربران نفس خود را دم و بازدم می نمایند، این توپ همزمان منبسط و منقبض می گردد و به نگه دارنده آن بازنمایی ملموسی از تنفس کاربر ارائه می نماید تا به تمرکز فکر و تنظیم احساسات وی یاری کند.

فارال می گوید: این توپ با شکل فیزیکی دادن به تنفس، خودآگاهی و تعامل را افزایش می دهد و نتایج مثبت سلامت روان را تقویت می نماید. این یک تجربه شخصی و مجذوب کننده است و برای همه قابل دسترسی است.

تمرینات تنفسی مدت هاست که برای مدیریت اضطراب و ارتقای سلامت روانی استفاده می شوند و اغلب در درمان هایی مانند رفتار درمانی شناختی(CBT) و رفتار درمانی دیالکتیکی(DBT) مورد استفاده قرار می گیرند.

با این حال، این جلسات تنفس آگاهانه همواره آن طور که باید پیروز نیستند. شرکت نمایندگان اغلب متوجه می شوند که وقتی باید روی تنفس تمرکز نمایند، فکرشان سرگردان است و افکارشان به سمت مسائل ناخواسته می رود.

پژوهشگران در آزمایش هایی که شامل 58 داوطلب بود، مزایایی را از شکل دادن به تنفس و احساس کردن آن به صورت فیزیکی در هنگام ترکیب استفاده از توپ با یک آهنگ از یک برنامه مدیتیشن گزارش کردند.

گروه پژوهشی دانشگاه بث به طور میانه 75 درصد کاهش اضطراب را در بین شرکت نمایندگان، با افزایش 56 درصدی در محافظت در برابر افکار نگران نماینده مشاهده کرد. در مقایسه، کسانی که بدون استفاده از توپ فقط به آهنگ گوش می دادند، به طور میانه 31 درصد کاهش اضطراب را تجربه می کردند که نشان می دهد وجود و استفاده از این توپ مطمئناً یاری نماینده است.

یکی دیگر از یافته های امیدوارنماینده این بود که افرادی که از توپ در کنار آهنگ مدیتیشن استفاده می کردند، تغییرات ضربان قلبشان به طور قابل توجهی بالاتر بود؛ معیاری که نشان دهنده انعطاف پذیری بهتر در برابر استرس و تنظیم بهتر عاطفی است.

در حال حاضر PAWS با سینه کاربر ارتباط برقرار می نماید و راه اندازی آن نسبتاً فنی و پیچیده است، زیرا تنفس ها باید نظارت شوند و توپ به آن واکنش نشان می دهد.

در آینده اگر بتوان این دستگاه را ساده کرد، ممکن است هر کسی بتواند در خانه خود از آن استفاده کند.

فارال می گوید: ما می دانیم که افسردگی و اضطراب مسائل فزاینده ای هستند، به طوری که از هر 10 نفر 3 یا 4 نفر در حال حاضر سطوح بالایی از اضطراب را گزارش می نمایند. با سیستم PAWS ممکن است به زودی راه دیگری برای یاری به درمان و مدیریت این مشکل ناتوان نماینده سلامت روان داشته باشیم.

وی اضافه کرد: من می خواهم این دستگاه یک کاتالیزور واقعی برای بهبود سلامت روان، نه تنها در محیط های بالینی، بلکه برای کاربران خانگی باشد.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 شهریور 1402 بروزرسانی: 15 شهریور 1402 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 14111

به "این توپ جادویی اضطراب را تا 75 درصد کاهش می دهد، عکس" امتیاز دهید

1 کاربر به "این توپ جادویی اضطراب را تا 75 درصد کاهش می دهد، عکس" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این توپ جادویی اضطراب را تا 75 درصد کاهش می دهد، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید