اهدای بسته های معیشتی برکت به همه هرمزنشینان

به گزارش هیو بلاگ، مدیرعامل بنیاد برکت گفت: با توجه به تقارن فصل گردشگری در جزیره هرمز با شیوع ویروس کرونا و رکود صنعت گردشگری، 1750 بسته معیشتی برکت میان تمام ساکنان این جزیره توزیع شد.

اهدای بسته های معیشتی برکت به همه هرمزنشینان

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری هیو بلاگ، امیرحسین مدنی با تاکید بر این که تمام خانوارهای هرمزی مشمول دریافت بسته های معیشتی برکت شده اند، توضیح داد: این بسته ها جزو یک میلیون بسته غذایی و معیشتی است که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در قالب رزمایش همدلی و احسان در ماه مبارک رمضان و همزمان در سراسر کشور به نیازمندان و آسیب دیدگان از ویروس کرونا اهدا می کند.

وی ادامه داد: علاوه بر گردشگری، صنعت ماهیگیری هم در جزیره هرمز به دلیل شیوع کرونا در شهرهای همجوار، از رونق گذشته برخوردار نیست و به همین دلیل، بیشتر خانوارهای این جزیره که از این دو طریق امرار معاش می کنند با مشکلاتی روبرو هستند.

مدیرعامل بنیاد برکت ارزش هر بسته معیشتی توزیع شده در میان ساکنان جزیره هرمز را 320 هزار تومان گفت و افزود: این بسته ها شامل اقلام ضروری مانند برنج، روغن، مرغ، حبوبات، رب گوجه فرنگی و ... می شود.

به گفته مدنی، با توجه به فعالیت های ممتد، گسترده و دامنه دار بنیاد برکت در هرمز، توزیع 1750 بسته معیشتی در این جزیره به بنیاد سپرده شده است.

وی در تشریح اقدامات بنیاد برکت در جزیره هرمز گفت: بنیاد برکت طی سه سال فعالیت در هرمز، 110 طرح اشتغال زایی و 98 پروژه عمرانی و زیربنایی را در این جزیره به بهره برداری رسانده است.

مدیرعامل بنیاد برکت گفت: راه اندازی 110 طرح اشتغال زایی اجتماع محور باعث ایجاد بیش از 330 فرصت شغلی در هرمز شده است. همچنین 17 گروه توسعه محلی و 15 صندوق پس انداز کسب و کار در این جزیره تشکیل شده است.

مدنی ظرفیت ها و پتانسیل های جزیره هرمز در حوزه گردشگری را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: به همین دلیل، بیشتر مشاغل ایجاد شده توسط بنیاد برکت در رسته های شغلی مرتبط با گردشگری و خدمات جانبی آن، صنایع دستی، بوم گردی، تولید پوشاک و مشاغل خدماتی است.

وی با اشاره به سرمایه گذاری 500 میلیارد ریالی بنیاد برکت در حوزه های اشتغال زایی و عمرانی و زیربنایی در هرمز توضیح داد: اجرای طرح های اشتغال زایی و عمرانی بنیاد مهاجرت معکوس را در جزیره هرمز رقم زده و باعث بازگشت یک هزار نفر از اهالی این جزیره شده است.

مدیرعامل بنیاد برکت درباره برنامه های اشتغال زایی این بنیاد در جزیره هرمز برای سال جاری نیز توضیح داد: اجرای یک صد طرح اشتغال زایی در سال 99 در دستور کار بنیاد قرار گرفته است. راه اندازی این یک صد طرح، 300 شغل را به دنبال خواهد داشت.

مدنی در سرانجام گفت: ستاد اجرایی فرمان امام در ایام شیوع کرونا اقدام به توزیع یک میلیون بسته غذایی شامل اقلام ضروری به ارزش هر بسته 320 هزار تومان و یک میلیون بسته بهداشتی به ارزش 350 هزار تومان کرده که در مجموع، 3500 میلیارد ریال هزینه داشته است.

سرانجامی پیام /4145

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 3579

به "اهدای بسته های معیشتی برکت به همه هرمزنشینان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهدای بسته های معیشتی برکت به همه هرمزنشینان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید