از قهرمانی تا سقوط همه درگیر هستند!

به گزارش هیو بلاگ، هر 16 تیم حاضر در لیگ برتر فوتبال ایران هدفی مهم در هفت هفته به جامانده دارند؛ از قهرمان گرفته تا کسب سهمیه و فرار از سقوط.

از قهرمانی تا سقوط همه درگیر هستند!

به گزارش خبرنگاران، با انجام بازی دو تیم فولاد و نفت مسجد سلیمان، حالا هر 16 تیم حاضر در لیگ برتر فوتبال ایران تعداد بازی هایشان به عدد 23 رسید و بعد از ماه ها شاهد یک جدول بی حرف و حدیث هستیم که تمام تیم ها تعداد بازی یکسانی دارند. در این شرایط می توان بهتر راجع به هفت هفته به جامانده صحبت کرد.

در حال حاضر جدول لیگ را می توان به سه بخش تقسیم کرد. تیم هایی که برای قهرمانی کوشش می نمایند؛ تیم هایی که چشم به تک سهمیه آسیایی به جامانده دل بسته اند و تیم هایی که احتمال سقوط دارند. در این بخش یک تیم خاص هم وجود دارد که شاید بتوان آن را از بقیه تیم های در خطر سقوط جدا کرد. فعلا در جدول، تیمی که نه شانس کسب سهمیه داشته باشد و نه خطری بابت سقوط تهدیدش کند؛ وجود ندارد.

دو تیم و نصفی در جهت قهرمانی

سپاهان و پرسپولیس با 48 امتیاز صدرنشین های لیگ برتر هستند و بیشترین شانس را برای کسب اسم قهرمانی در فاصله هفت هفته تا انتها دارند.

استقلال هم با هشت امتیاز فاصله کورسوی امیدی برای خلق یک معجزه دارد. با این وجود باید رقابت اصلی را بین طلایی پوشان و سرخ پوشان دانست.

دو تیم بازی رو در رو ندارند ولی دیدارهای حساسی پیش رویشان خواهد بود. هر امتیازی که از دست برود ممکن است به قیمت از دست رفتن یک جام باشد.

پنج تیم در راه کسب سهمیه آخر

استقلال همانطور که نیم نگاهی به قهرمانی دارد؛ اصلی ترین گزینه برای تصاحب سومین و آخرین سهمیه از لیگ است.

این تیم با 40 امتیاز و فاصله ای پنج امتیازی نسبت به تیم رده چهارم شرایط خوبی برای کسب سهمیه آسیایی دارد ولی هنوز کار تمام نشده و دیدارهای 6 امتیازیِ در راه ممکن است جدول را دچار تغییر کند.

گل گهر سیرجان و آلومینیوم اراک تیم های 35 امتیازیِ جدول هستند که باید با استقلال در هفته های پیش رو تقابل داشته باشند.

فولاد و تراکتور هم با 34 و 33 امتیاز در رده های ششم و هفتم ایستاده اند و مترصد لغزش تیم های بالاسری خود هستند تا بتوانند همچنان شانس سهمیه را برای خود حفظ نمایند.

فولاد در جام حذفی حضور دارد ولی تراکتور تنها امیدش برای کسب سهمیه آسیایی فصل بعد، به دست آوردن رتبه سوم در لیگ بیستم است البته قهرمان شدن در این فصل از لیگ قهرمانان آسیا هم دیگر راه موجود برای شاگردان رسول خطیبی به شمار میرود.

هشت تیم و خطر سقوط

از رده هشتم به بعد شاهد رقابتی نفس گیر بین هشت تیم برای قرار نگرفتن در رده پانزدهم خواهیم بود. تیم های 28 امتیازی شهرخودرو و مس رفسنجان کمترین احتمال سقوط را دارند اما فاصله هفت امتیازی با منطقه سقوط و نزدیکی شدید تیم ها ممکن است آنها را هم دچار مشکل کند.

نفت مسجدسلیمان و پیکان 27 امتیاز دارند و در رده های دهم و یازدهم جای گرفته اند. صنعت نفت که در نیم فصل اول جزو تیم های بالانشین بود حالا با 26 امتیاز در رده دوازدهم واقع شده است.

سایپا با 25 امتیاز تیم سیزدهم جدول است. نساجی و ذوب آهن هم با 22 و 21 امتیاز در صندلی های چهاردهم و پانزدهم هستند و به شدیدترین شکل ممکن، خطر سقوط را حس می نمایند و باید در هفته های پیش رو حداکثر امتیاز را دشت نمایند تا از این شرایط خارج شوند.

یک تیم در پی معجزه

اما تیم شانزدهم جدول. ماشین سازی تبریز که تا به اینجا 11 امتیاز جمع آوری نموده است. آنها با منطقه امن جدول در حال حاضر 11 امتیاز فاصله دارند و امکان بقای آنان با توجه به تعداد هفته های به جامانده بسیار کم و بعید است. شاگردان علیرضا اکبرپور بخت بسیار اندکی برای بقا دارند.

حال باید دید در نهایت کدام تیم اسم قهرمانی را به دست خواهد آورد؛ چه تیم هایی کسب سهمیه می نمایند و کدام دو تیم به لیگ یک سقوط می نمایند.

منبع: ایرنا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

سازمان میراث فرهنگی: سازمان میراث فرهنگی، با وبسایت مجموعه میراث فرهنگی ایران همراه باشید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 8597

به "از قهرمانی تا سقوط همه درگیر هستند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از قهرمانی تا سقوط همه درگیر هستند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید