Jason deCaires Taylor، خالق مجسمه هایی که برای تماشا آن ها باید به زیر آب بروید

به گزارش هیو بلاگ، جیسون دیکِرز تیلور (Jason deCaires Taylor) از حامیان محیط زیست، عکاس حرفه ای اعماق دریا و مجسمه سازی معروف است که یکی از آثار خارق العاده او مجسمه های زیر آب است و برای تماشای آن ها باید به زیر آب بروید.

Jason deCaires Taylor، خالق مجسمه هایی که برای تماشا آن ها باید به زیر آب بروید

خلق آثار هنری به گونه ای که هم بیدارکننده باشد و هم مفید و کاربردی، اتفاقی نیست که همواره بتوانیم شاهد آن باشیم. اما جیسون دیکِرز تیلور (Jason deCaires Taylor)، هنرمندی است که پیروز شد همه این عناصر را به خوبی با یک دیگر ادغام کند تا موجودات زنده زیر آب و اقداماتی که می توانیم برای حفاظت از آن ها انجام دهیم را مجددا برای مردم دنیا یادآوری کند. در اینجا این سؤال مطرح می گردد که Jason deCaires Taylor چه کاری انجام داده است؟ پاسخ این سؤال این است که او مجسمه های خارق العاده ای را ساخته است که برای مشاهده آن ها فقط باید به زیر آب سفر کنید.

مجسمه ساز مشهور و بین المللی، Jason deCaires Taylor، از ابتدای دوران کودکی اش به دریا های آبی و صخره های مرجانی مالزی علاقه مند بوده است. او در سال های تحصیلش، ابتدا به فراگیری هنر مجسمه سازی و حکاکی پرداخت. پس از فارغ التحصیلی از مؤسسه هنرهای لندن در سال 1998، فرصت این را به دست آورد تا در طراحی مجموعه ها و سالن های کنسرت مشارکت کند تا از مهارت خود در این زمینه استفاده کند. تمرکز اصلی او در ابتدای فعالیتش روی هنرش بود، اما به این معنی نبود که او علاقه اش به موجودات زیر آب را از یاد برده است.

سپس در سال 2006، Jason deCaires Taylor اولین مجسمه زیر آب را ساخت که در سواحل گرانادا (Grenada) واقع در هند غربی (The West Indies) قرار گرفته است. مجسمه او یک مداخله انسانی را به تصویر می کشد که برگرفته از ماهیت انسانی اش با محیط اطراف خود سازگاری پیدا نموده و به آرامی تبدیل به صخره های مصنوعی شده است. بعلاوه این مجسمه ها در پی رشد مرجان ها با زندگی موجودات زیر آب یکی و حتی بخشی از آن شده اند. این پدیده های طبیعی نه تنها روی کیفیت مجسمه های هنری تأثیر منفی نگذاشته اند، بلکه باعث شده است تا طبیعی تر و رنگارنگ به نظر برسند. همکاری فوق العاده هنر دست انسان و هنر طبیعت در این مجسمه ها به وضوح قابل مشاهده است.

سؤالی در اینجا مطرح است که چه چیزی باعث شده است برخی از این مجسمه ها زیستگاه مرجان ها شوند؟ پاسخ این است که این مجسمه ها از مخلوط سیمان دریایی، شن و میکروسیلیکا تهیه شده اند و تشکیل بتنی با PH خنثی داده اند. سایر مجسمه ها، در ترکیبات خود کاشی های سرامیکی و شیشه هم دارند.

Jason deCaires Taylor هنوز به این کار خود، یعنی بیدار کردن افکار عمومی و دادن انرژی مثبت به سایر نقاط دنیا، به امید ایجاد تغییراتی بهتر و قدردانی از آن چه طبیعت برای ما فراهم نموده است، ادامه می دهد.

در ادامه، تصاویر تعدادی از مجسمه های این هنرمند را مشاهده خواهید کرد:

تکامل بی صدا

تغییر و تحول

سکون

مردی در آتش

انسان مقدس

عصر ژئولوژیک ـ انسان محوری ـ

صراف ها

مخاطب

شام آخر

گردآورنده رویا

احیای مجدد

کاتب گمشده

باغبان

زندگی در جریان است

جزیره شهری

جزیره بخشندگی

TamCC ـ دانشکده اجتماعی T.A. Marryshow ـ

بمب ساعتی

منبع: کجارو / whenonearth.net
انتشار: 26 اسفند 1400 بروزرسانی: 26 اسفند 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 10519

به "Jason deCaires Taylor، خالق مجسمه هایی که برای تماشا آن ها باید به زیر آب بروید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "Jason deCaires Taylor، خالق مجسمه هایی که برای تماشا آن ها باید به زیر آب بروید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید