همتی: بانک ها نباید باعث تعطیلی واحد های تولیدی شوند ، حمایت از تولید مستلزم داشتن بانک سالم و مستحکم است

به گزارش هیو بلاگ، رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی درباره مساعدت در امهال بدهی واحد های تولیدی تاکید کرد: نظر قوه قضاییه درباره وصول مطالبات بانک ها مورد حمایت بانک مرکزی است، اما این مسئله نباید منجر به تعطیلی حتی یک واحد تولیدی شود.

همتی: بانک ها نباید باعث تعطیلی واحد های تولیدی شوند ، حمایت از تولید مستلزم داشتن بانک سالم و مستحکم است

به گزارش گروه مالی خبرنگاران عبدالناصر همتی امروز (جمعه) در یادداشتی اینستاگرامی درباره وصول مطالبات بانک ها تاکید کرد: آخرین تصمیم ما مساعدت در امهال بدهی واحد های تولیدی با دریافت صرفاً 7.5 درصد طلب و امهال 5 ساله آن بود که به تصویب شورای پول و اعتبار رسید و از بانک ها می خواهم دستورالعمل ها را به جد اجرا کنند.

رئیس کل بانک مرکزی نوشت: نظر ریاست محترم قوه قضاییه درباره نحوه وصول مطالبات بانک ها مورد تاکید و حمایت بانک مرکزی است. اصل پیگیری به موقع مطالبات بانک ها امر ضروری است، اما این امر به هیچ وجه نبایستی منجر به تعطیلی حتی یک واحد تولیدی شود. محاسبه بدهی آن ها نیز بایستی بر مبنای ضوابط اعلام شده از سوی بانک مرکزی باشد.

او ادامه داد: بانک ها به موجب قوانین و مقررات موظف هستند که محل اجرای طرح را وثیقه بگیرند و به عنوان وکیل سپرده گذاران در جهت صرفه و صلاح موکلان خود و استیفای مطالبات ناگزیر از اقدامات قانونی هستند ولی، این نکته نیز مهم است که بایستی حداکثر همراهی با تولیدکنندگان داشته و از هر گونه اقداماتی که منجر به تعطیلی واحد تولیدی می شود، جداً پرهیز کنند.

همتی تاکید کرد: بانک مرکزی بیشترین تاکید و اقدامات را در حمایت از بنگاه های تولیدی و درجهت تحقق شعار رونق و جهش تولید انجام داده و تلاش کرده است که با آسیب شناسی دقیق موضوع بعضی از مقررات را که در این رابطه اثرگذاری داشته اند، تدوین یا اصلاح کند.

رئیس کل بانک مرکزی اضافه کرد: از جمله آنها، اصلاح مقررات نحوه امهال مطالبات غیرجاری بر مبنای مصوبه شورای فقهی بانک مرکزی برای اجتناب از اخذ سود مرکب، تسهیل تسویه بدهی بدهکاران (طرح مصوب مجلس و مجمع تشخیص)، و آخرین تصمیم که مساعدت در امهال بدهی واحد های تولیدی با دریافت صرفاً 7.5 درصد طلب و امهال 5 ساله آن بود که به تصویب شورای پول و اعتبار رسید و از بانک ها می خواهم دستورالعمل ها را به جد اجرا کنند.

همتی در انتها نوشت: حمایت از تولید مستلزم داشتن بانک های سالم، باثبات، مستحکم است و تسهیلات اعطایی به بانک ها متعلق به سپرده گذاران است، بنابراین برگشت به موقع این منابع بانک ها را در تامین مالی تولید یاری می کند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 مهر 1400 بروزرسانی: 3 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 3910

به "همتی: بانک ها نباید باعث تعطیلی واحد های تولیدی شوند ، حمایت از تولید مستلزم داشتن بانک سالم و مستحکم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همتی: بانک ها نباید باعث تعطیلی واحد های تولیدی شوند ، حمایت از تولید مستلزم داشتن بانک سالم و مستحکم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید