هر آنچه که باید راجع به شارژر MagSafe در آیفون های 12 بدانید

به گزارش هیو بلاگ، در ماه گذشته اپل با برگزاری رویدادی به نام Hi, Speed از آیفون های 12 با تأخیر رونمایی کرد. در این رویداد آنلاین در کنار رونمایی از آیفون های 12 اپل از شارژر MagSafe هم برای شارژ کردن این آیفون های جدید رونمایی کرد.

هر آنچه که باید راجع به شارژر MagSafe در آیفون های 12 بدانید

در زمان استفاده از نام MagSafe برای این شارژر های جدید بسیاری از کاربران و هواداران این شرکت یاد شارژر های مغناطیسی افتادند که دارای همین نام بود و اپل در گذشته برای شارژ مک بوک های خودش از آن ها استفاده می کرد.

البته باید بگوییم که نام MagSafe در این مراسم هم برای شارژ ها و لوازم جانبی استفاده شد که در آن ها از خاصیت آهن ربایی استفاده شده است؛ البته این بار نه برای مک بوک بلکه شاهد رونمایی از این شارژر ها و لوازم جانبی خاص برای آیفون های 12 هستیم.

اپل در زمان توسعه آیفون های 12 در قسمت پشتی آن ها حلقه ای با خاصیت آهن ربایی را قرار داده است. این حلقه آهن ربایی درست دور سیم پیچ مربوط به شارژ شدن دستگاه به صورت بدون سیم قرار گرفته است و می توان با استفاده از آن لوازم جانبی یا شارژر های دارای تکنولوژی MagSafe را به قسمت پشتی این آیفون های جدید متصل کرد.

در این مقاله می خواهیم با تکنولوژی MagSafe و تمامی اطلاعات که کاربران در زمان استفاده از این تکنولوژی جدید نیاز به دانسنتن آن دارند، آشنا شویم.

MagSafe چگونه کار می نماید؟

همان گونه که گفتیم تمامی آیفون های 12 در قسمت پشتی خود دارای حلقه ای آهن ربایی هستند که این حقله آهن ربایی یاری می نماید که لوازم جانبی یا شارژر های که دارای خاصیت آهن ربایی هستند را به قسمت پشتی آیفون های 12 متصل کرد.

زمانی که شارژر MagSafe را به قسمت پشتی آیفون های 12 نزدیک کنید این شارژر با استفاده از نیروی آهن ربایی به قسمت پشتی آیفون متصل خواهد شد، همانگونه که لوازم تزیینی دارای خاصیت آهن ربایی به درب یخچال می چسبند.

علاوه بر شارژر، اپل لوازم جانبی دیگری مانند قاب ها و کیف نگهدارنده کارت را برای این آیفون های جدید توسعه داده است که همه این لوازم جانبی با استفاده از خاصیت آهن ربایی به قسمت پشتی آیفون 12 متصل خواهند شد. در واقع طراحی این حلقه آهن ربایی به گونه ای است که لوازم جانبی متنوع دارای خاصیت آهن ربایی مانند شارژر ها، قاب ها و گیره های نگهدارنده را می توان به آیفون 12 متصل کرد.

آشنایی با حلقه ی آهن ربایی آیفون های 12

در قسمت پشتی آیفون های 12 از 18 آهن ربایی مستطیلی شکل استفاده شده است که با اتصال به یکدیگر شکلی دایره ای شکل را به وجود آورده اند. محل قرارگیری این حلقه آهن ربایی درست در کنار سیم پیچ مربوط به شارژ شدن دستگاه به صورت بدون سیم است.

با وجود اینکه در تمامی آیفون های قبلی که دارای تکنولوژی شارژ بدون سیم بودند از این سیم پیچ استفاده شده است، اما هیچ کدام از آن ها دارای این حلقه آهن ربایی در اطراف سیم پیچ نیستند.

شارژر MagSafe

شارژر MagSafe که اپل برای آیفون های 12 جدید توسعه داده است بسیار شبیه به شارژر اپل واچ است ولی نسبت به آن دارای اندازه عظیم تری است. در این شارژر از فلز آلومینیوم و موادی با رنگ سفید و دارای جنس نرم در قسمت بالایی آن استفاده شده است.

زمانی که این شارژر را به قسمت پشتی یکی از آیفون های 12 نزدیک کنید این شارژر به علت دارا بدون خاصیت آهن ربایی به آیفون متصل خواهد شد. استفاده از این ساختار آهن ربایی در قسمت پشتی آیفون 12 و شارژر MagSafe باعث شده است که در زمان استفاده از این شارژر، سیم پیچ قرار گرفته در شارژر MagSafe و سیم پیچ قرار گرفته در آیفون در یک راستا قرار بگیرند؛ در نتیجه آیفون به شکل بهتری به صورت بدون سیم شارژ گردد.

سایت iFixit با بازکردن شارژر MagSafe و همچنین دریافت عکس با اشعه X از آن توانست که به ساختار داخلی این شارژر دست پیدا کند. مشاهده عکس های منتشر شده توسط این سایت نشان می دهند که همانند قسمت پشتی آیفون 12 در این شارژر هم از تعدادی آهن ربا استفاده شده است که با آهن رباهای استفاده شده در آیفون سازگار هستند.

  • کالبد شکافی ایرپاور علت ناکامی اپل در فراوری انبوه آن را فاش کرد

حداکثر توان در زمان شارژ با شارژر MagSafe چقدر است؟

شما می توانید که در زمان شارژ کردن آیفون های 12 با شارژر MagSafe این کار را با توان 15 وات انجام دهید. البته برای انجام این کار باید آداپتور 20 واتی اپل یا دیگر آداپتور های دارای توان 20 وات و PD 3.0 را تهیه کنید.

آنالیز های انجام شده در رابطه با متصل کردن شارژر MagSafe به شارژر های نسل قبلی آیپد که دارای توان 18 وات بودند و شارژر 96 واتی مک بوک پرو نشان می دهد که این آداپتور های شارژر در زمان استفاده همراه با MagSafe اجازه نخواهند داد تا شارژر MagSafe بتواند با حداکثر توان 15 وات فرایند شارژر شدن را انجام دهد.

این اتفاق ممکن است که در زمان استفاده شارژر هایی که توسط شرکت هایی دیگر ساخته شده اند هم رخ بدهد. البته انتظار داریم که آداپتور های شارژر جدید که این شرکت ها فراوری می نمایند بتواند به شکل کامل از شارژر MagSafe اپل پشتیبانی کند. آنالیز انجام شده نشان می دهد که برای رسیدن به توان 15 وات در زمان استفاده از MagSafe ضروری است که آداپتور شارژر از PD 3.0 (مخفف Power Delivery) در 9 ولت و 2.22 آمپر پشتیبانی کند.

شما می توانید که شارژر MagSafe را به شارژر 20 واتی اپل که با قیمت 19 دلار عرضه شده است متصل کنید. این شارژر همچنین در جعبه آیپد ایر جدید موجود است. همچنین می توانید از شارژ های فراوری شده توسط شرکت های دیگر که از این مشخصات گفته شده پشتیبانی می نمایند برای شارژر MagSafe بهره ببرید.

سرعت شارژ با MagSafe

زمانی که از شارژر MagSafe برای شارژ آیفون 12 بهره ببرید. یک ساعت طول خواهد کشید تا آیفون 12 از شارژ %0 به شارژ %50 برسد. برای مقایسه باید بگوییم که زمانی که از آداپتور 20 واتی و کابل شارژ لایتنینگ به USB-C بهره ببرید. آیفون 12 شما در مدت نیم ساعت به شارژ %50 خواهید رسید.

البته شارژر MagSafe در مقایسه با شارژر های بدون سیم Qi که حداکثر دارای توان 7.5 وات هستند، فرایند شارژ شدن را به سرعت بیشتری انجام خواهد داد. اما برای دستیابی به سریع ترین سرعت شارژر شدن باید از شارژر 20 واتی و کابل لایتنینگ به USB-C بهره ببرید.

اگر در زمان شارژ شدن آیفون گرم گردد سرعت شارژ شدن کاهش خواهد یافت. اپل در رابطه با این موضوع گفته است که اگر در زمان شارژر شدن آیفون به شدت داغ گردد با رسیدن شارژ باتری به %80 فرایند شارژ شدن محدود خواهد شد. اپل همچنین توصیه نموده است که اگر آیفون شما در زمان شارژ شدن داغ شد آن را به همراه شارژر به محل خنک تری انتقال دهید.

انیمیشن نمایش داده شده در زمان استفاده MagSafe

زمانی که شارژر MagSafe را به آیفون های 12 که از آن پشتیبانی می نمایند متصل کنید، این آیفون ها انیمیشنی را در رابطه با این موضوع به شما نشان خواهند داد. در کنار نمایش این انیمیشن، شما از میزان شارژر باتری آیفون 12 هم آگاه خواهید شد.

استفاده از شارژر MagSafe برای شارژ آیفون های قدیمی تر

با وجود اینکه شما می توانید از شارژر MagSafe برای شارژ کردن آیفون های قدیمی تر از آیفون 12 هم بهره ببرید، اما انجام این کار توصیه نمی گردد. زمانی که شارژر MagSafe را به آیفون قدیمی تر از آیفون 12 متصل کنید سرعت شارژر شدن آیفون در مقایسه با شارژر های 7.5 وات Qi کمتر است.

آنالیز های انجام شده نشان می دهد که در این حالت شارژر MagSafe آیفون را با توانی در حدود 5 وات شارژ خواهد نمود.

  • آیا می توان آیفون های قدیمی را با شارژر MagSafe شارژ کرد؟

مقایسه شارژر MagSafe با USB-C

آنالیز های انجام شده نشان می دهند که سرعت شارژ شدن در زمان استفاده از کابل لایتنینگ به USB-C در حدود دو برابر سرعت شارژ شدن در زمان استفاده از شارژر MagSafe است. زمانی که اقدام به شارژ کردن آیفون با استفاده از آداپتور شارژر 20 واتی و کابل لایتنینگ به USB-C کنید؛ میزان شارژر باتری در مدت 28 دقیقه از صفر به %50 خواهید رسید. شارژر MagSafe برای شارژر کردن آیفون به مقداری مشابه به یک ساعت زمان نیاز خواهد داشت.

قاب های MagSafe و سایر لوازم جانبی

اپل علاوه بر توسعه شارژر MagSafe لوازم جانبی متنوعی را برای آیفون های 12 دارای این قابلیت آهن ربایی توسعه داده است. از جمله این لوازم جانبی می توان به محفظه های نگهدارنده کارت و قاب های مختلف اشاره نمود. به غیر از اپل شرکت های دیگر هم لوازم جانبی مختلفی را با توجه به این قابلیت آیفون های 12 برای آن توسعه داده اند که کاربران می توانند با توجه به نیازشان از این لوازم جانبی برای آیفون های 12 استفاده نمایند.

توصیه های لازم در زمان استفاده از MagSafe

  • از قرار دادن کارت های یکبار مصرف مانند کارت های هتل در کنار قسمت آهن ربایی پشت آیفون یا شارژر MagSafe خودداری کنید.
  • از قرار دادن کارت های بانکی، مدارک مهم مانند گذرنامه و کلید های دارای ریموت بین آیفون و شارژر MagSafe خودداری کنید. زیرا ممکن است به سیم پیچ های آهن ربایی و بورد های الکتریکی قسمت شارژر بدون سیم آسیب برسد.
  • در زمان استفاده از کیف های مخصوص نگهداری کارت از شارژر MagSafe استفاده نکنید (استفاده از قاب محافظ مسئله ای ندارد).

هشدار های لازم در زمان استفاده از شارژر MagSafe

زمانی که از شارژر های MagSafe برای شارژ کردن آیفون بهره ببرید. اپل به شما هشدار می دهد که استفاده از این شارژر می تواند بر روی قاب های چرمی طراحی شده برای آیفون های 12 از خود آثاری را بر جا بگذارد.

همچنین گزارش های منتشر شده نشان می دهند که استفاده از این شارژ های MagSafe آثاری را بر روی قاب های سیلیکون هم از خود بر جا خواهد گذاشت. با توجه به این گزارش ها می توانیم انتظار داشته باشیم که قاب های فراوری شده توسط شرکت های دیگر هم در زمان استفاده از این شارژر دچار آسیب دیدگی شوند.

تمییز کردن شارژر MagSafe

اپل برای تمیز کردن شارژر MagSafe توصیه می نماید که اینکار را توسط دستمال های نرم و فاقد پرز انجام دهید. اپل همچنین می گوید که در زمان تمیز کردن این شارژر از پارچه هایی تمیز نماینده زبر و مواد پاک نماینده استفاده نکنید.

اپل همچنین توصیه می نماید که در زمان تمیز کردن از پاک کردن بیش از این شارژر با پارچه خوددارری گردد زیرا ممکن است این شارژر آسیب ببیند و نباید از مواد سفید نماینده برای تمیز کردن این شارژر بهره ببرید.

برای ضد عفونی کردن این شارژر ها و تمیز کردن آن ها می توانید که از پد های آغشته به ایزوپروپیل الکل %70 بهره ببرید. ولی این کار را به گونه ای انجام دهید که رطوبت وارد دستگاه نگردد.

  • اپل احتمالا توسعه شارژر AirPower را به طور کامل لغو نموده است

منبع: MacRumors

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 3 مهر 1400 بروزرسانی: 3 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 5955

به "هر آنچه که باید راجع به شارژر MagSafe در آیفون های 12 بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر آنچه که باید راجع به شارژر MagSafe در آیفون های 12 بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید