شورای امنیت سازمان ملل خواهان انتها خشونت ها در میانمار شد

به گزارش هیو بلاگ، شورای امنیت در بیانیه ای ضمن ابراز نگرانی از افزایش خشونت ها در میانمار، از طرف های درگیر خواست هر چه سریعتر به جنگ و خشونت انتها دهند.

شورای امنیت سازمان ملل خواهان انتها خشونت ها در میانمار شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، شورای امنیت سازمان ملل با صدور بیانیه ای خواهان سرانجام بخشیدن به درگیری ها و خشونت در میانمار شد.

این بیانیه که به امضای 15 عضو اصلی شورای امنیت سازمان ملل رسیده است در حالی منتشر شد که این روز ها جنگ و خشونت به شدت در میانمار افزایش یافته است.

اعضای شورای امنیت سازمان ملل در این بیانیه خواهان خروج سریع شبه نظامیان و تامین امنیت بی چون و چرا غیرنظامیان و مردم عادی در میانمار شدند.

در متن این بیانیه آمده است: اعضای شورای امنیت سازمان ملل نگرانی عمیق خود را از شرایط کنونی میانمار ابراز می دارد و از ارتش می خواهد تا حد ممکن خویشتنداری به خرج دهد و از اعمال خشونت و درگیری پرهیز کند.

شورای امنیت سازمان ملل بعلاوه خواهان تسهیل راه های دسترسی به مردم نیازمند، افراد آسیب دیده و رساندن یاری های بشردوستانه به آنان شد.

میانمار چند سالیست که به علت کودتا و اعتراضات شدید و اعمال خشونت با مسائل زیادی روبرو است. دولت میانمار در این سال ها با مقاومت شبه نظامیان مسلح و شورشیان اقلیت های قومی روبرو است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 بهمن 1400 بروزرسانی: 2 بهمن 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 10106

به "شورای امنیت سازمان ملل خواهان انتها خشونت ها در میانمار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای امنیت سازمان ملل خواهان انتها خشونت ها در میانمار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید