شب یلدا در کدام شهر های کشور باران می بارد؟

به گزارش هیو بلاگ، به گفته یک کارشناس سازمان هواشناسی چهارشنبه سامانه بارشی فعال از شمال غرب و غرب وارد کشور می شود.

شب یلدا در کدام شهر های کشور باران می بارد؟

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، امین حسین نقشینه در خصوص آخرین شرایط جوی چند روز آینده کشور گفت: امروز برای نقاطی از هرمزگان کرمان، خراسان جنوبی، جنوب و شرق خراسان رضوی، شمال سیستان و گیلان بارش پراکنده پیش بینی می شود.

نقشینه ادامه داد: از امروز تا چهارشنبه پایداری و سکون نسبی هوا و همراه با سکون نسبی جو و انباشت و افزایش غلظت آلاینده ها در شهر های بزرگ و کلانشهر ها و صنعتی ایجاد میکند انباشت آلاینده ها و افزایش غلظت هوا و تا شرایط مطلوب هوا برای گروه های حساس ناسالم است و در صورت عدم کاهش منابع آلوده کننده مثل تردد وسایل نقلیه امکان افزایش شاخص آلودگی ناسالم برای تمام گروه ها وجود دارد.

این کارشناس هواشناسی گفت: چهارشنبه سامانه بارشی فعال از شمال غرب وارد کشور می شود تا اواخر وقت چهارشنبه و به عبارتی نیمه غربی کشور را تحت تاثیر قرار می دهد. دامنه های البرز و سواحل غربی دریای خزر را هم تاثیر قرار می دهد این سامانه بارشی پنجشنبه از نیمه غربی و بخش هایی از شمال و شمال شرق را در بر خواهد گرفت.

نقشینه بیان نمود: جمعه با فعالیت این سامانه ادامه دارد شمال و شمال شرق افزوده می شود، برای کل کشور بجز سیستان باراندگی خواهیم داشت. شنبه این سامانه بارشی در شرق سواحی دریای خزر و یکشنبه از مرز های شمال شرق کشور گذر خواهد کرد. پیامد این سامانه باراشی از روز یکشنبه تا چهارشنبه برف و باران و برای مناطق کوهستانی برف و کولاک و برای مناطق جنوبی بصورت باران و رگبار وزش باد خواهد بود.

وی تاکید کرد: خلیج فارس مواج متاطم و طول موج به یک متر می رسد، امروز هوای تهران صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی فردا و پس فردا برای تهران غبار آلود پیش بینی می شود و شرایط هوای تهران ناسالم است، بیشینه دمای تهران 9 درجه خواهد بود و کنینه دما یک درجه تا دو درجه زیر صفر خواهد بود. سردترین استان اردبیل 13 درجه زیر صفر و همدان با 9 درجه زیر صفر سردترین استان ها و بندرعباس با دمای 26 درجه گرمترین استان است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

سازمان میراث فرهنگی: سازمان میراث فرهنگی، با وبسایت مجموعه میراث فرهنگی ایران همراه باشید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 6573

به "شب یلدا در کدام شهر های کشور باران می بارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شب یلدا در کدام شهر های کشور باران می بارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید