خبرنگاران ثبت اولین مورد ابتلا به گونه جهش یافته کرونا در آلمان

به گزارش هیو بلاگ، تهران- خبرنگاران- ایالت بادن وورتمبرگ آلمان اظهار داشت گونه جهش یافته ویروس کرونا که به سرعت در انگلیس در حال گسترش است برای اولین بار در آلمان گزارش شد.

خبرنگاران ثبت اولین مورد ابتلا به گونه جهش یافته کرونا در آلمان

به گزارش آدینه شب خبرگزاری رویترز، وزیر بهداشت این ایالت جنوبی آلمان در بیانیه ای خاطرنشان کرد که فرد مبتلا در تاریخ 20 دسامبر (30 آذر) از فرودگاه هیترو لندن به فرانکفورت برای دیدار بستگان خود آمده بود که آزمایش وی مثبت شد. تحلیل ژنتیکی بیشتر بر روی این نمونه در آزمایشگاهی در برلین مورد B.1.1.7(گونه جهش یافته) را تایید کرد.

این ایالت جنوب غربی آلمان که با فرانسه و سوئیس مرز مشترک دارد، خاطرنشان کرد که این اولین مورد شناخته شده در آلمان است.

گسترش سریع گونه جدید ویروس کرونا که در انگلیس گسترش پیدا نموده است کشورهای اروپایی را بر آن داشته تا ارتباط های حمل و نقل را با لندن قطع نمایند.

سنگاپور به عنوان یک کشور جنوب شرقی آسیا روز پنجشنبه اولین مورد ابتلا به گونه جهش یافته ویروس کرونا را تایید کرد.

رئیس کمیته مشورتی دولت انگلیس (NERVTAG) در زمینه بیماری های تنفسی فاش کرد که ویروس کرونا اولین بار 31 شهریور شناسایی شد. این در حالی است که مقامات لندن تا دو هفته پیش این خبر را کتمان نموده بودند.

بر اساس مطالب اظهار شده در این جلسه گونه جهش یافته کرونا از سپتامبر (شهریور) وجود داشته اما فقط در 8 دسامبر (18 آذر) دانشمندان متوجه خطرناک بودن آن شده و در 11 دسامبر (21 آذر) آن را اعلام نموده اند.

به گفته سخنرانان این نشست، گونه جدید تا 70 درصد مسری تر بوده و بارِ (load) ویروسی افراد مبتلا به آن بالاتر است. این می تواند به دلیل توان باز فراوری زیادتر این ویروس باشد.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: ایرنا
انتشار: 3 مهر 1400 بروزرسانی: 3 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 6650

به "خبرنگاران ثبت اولین مورد ابتلا به گونه جهش یافته کرونا در آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ثبت اولین مورد ابتلا به گونه جهش یافته کرونا در آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید