حرف های جالب سرهنگ علیفر از دوران قرنطینه

به گزارش هیو بلاگ، علیرضا علیفر در مدت قرنطینه یک ماهه بیکار نبوده است. این گزارشگر قدیمی و باتجربه معتقد است تعطیلی فوتبال در جهان اتفاق بسیار بدی است: کرونا تنها مربوط به کشور ما نیست و تمام کشور ها گرفتار این موضوع هستند. من در خانه نماندم و درگیر چند کار هستم. امرار معاش در شرایط کنونی بسیار سخت است، حقوق بازنشستگی ندارم و در واقع صاحبخانه هم نیستم، تلویزیون هم درآمد آنچنانی ندارد. تعطیلی فوتبال همه را ناراحت نموده، دوست دارم هرچه زودتر شور و نشاط به جامعه برگردد. این بیماری هشداری است برای بشر و مربوط به یک شهر و کشور نیست. کرونا عظمت خداوند را نشان می دهد.

حرف های جالب سرهنگ علیفر از دوران قرنطینه

او در پاسخ به این سؤال که آیا در این مدت به نقاط ضعف و قوت خود در گزارشگری فکر نموده است؟ اضافه کرد: من با 25 سال سابقه کار از این موضوع عبور کردم و نیازی به مرور نقاط ضعف و قوت ندارم. 25 سال، یک سوم عمر آدمی است و من تجربیات زیادی در این سال ها به دست آورده ام. هر فردی در هر کاری که باشد بعد از 25 سال کاملاً پخته می گردد.

او صحبت هایش را با بیان یک مثال ادامه داد: در آلمان دوستان بسیاری دارم، آن ها می گویند زمانی که می خواهند راننده تریلی استخدام نمایند می گویند کسانی که تصادف شدیدی داشتند اولویت اصلی استخدام هستند چرا که آن ها دیگر چنین تصادفی نخواهند داشت. این گزارشگر فوتبال معتقد است که هر گزارشگری بیشتر گزارش نموده باشد، قطعاً اشتباه های بیشتری دارد. علیفر گزارشگران رشته های مختلف را این گونه با هم مقایسه کرد: فوتبال 90 دقیقه است و 22 بازیکن در زمین هستند. این رشته مثل کشتی یا تکواندو نیست که 5، 6 دقیقه باشد و تنها دو ورزشکار داخل زمین باشند و بخواهیم اطلاعاتی در مورد این دو بازیکن بدهیم. گزارشگر کشتی، تکواندو و سایر رشته های رودررو قطعاً اشتباه کمتری خواهد داشت. مطالعه در فوتبال تمامی ندارد و باید همواره اطلاعات یک گزارشگر به روز باشد.

علیفر دلتنگ گزارش لیگ های خارجی است یا ایرانی؟ او اینگونه پاسخ داد: گزارش هر بازی و هر لیگ لطف خاص خودش را دارد. برای ما فرقی نمی نماید؛ لیگ قهرمانان جذابیت های خودش را دارد و جام جهانی یا لیگ کشور های دیگر همچون ایتالیا، اسپانیا و انگلیس جذابیت های خاص دیگری. در حال حاضر بعضی شبکه های ماهواره ای که مختص ورزش است مسابقات جام جهانی یا یورو را نشان می دهند و تا حدودی عطش تماشای یک بازی جذاب فروکش می نماید.

منبع: روزنامه ایران

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

سازمان میراث فرهنگی: سازمان میراث فرهنگی، با وبسایت مجموعه میراث فرهنگی ایران همراه باشید.

منبع: فرارو
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 3105

به "حرف های جالب سرهنگ علیفر از دوران قرنطینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرف های جالب سرهنگ علیفر از دوران قرنطینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید