تخریب ساختمان های غیرمجاز متهم فراری پرونده طبری خبرنگاران

به گزارش هیو بلاگ، ساخت و ساز های غیرقانونی متعلق به حسن نجفی متهم فراری در پرونده اکبر طبری در اراضی معروف به کلاک تخریب شد.

تخریب ساختمان های غیرمجاز متهم فراری پرونده طبری خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، تخریب ساخت و ساز های غیرقانونی در اراضی معروف به کلاک اغاز شد. این اراضی کاربری کشاورزی و باغی دارد و در مکانی خارج از محدوده قانونی شهر و در حوزه آبریز سد لتیان و مشرف به این سد که هرگونه ساخت و ساز برابر ضوابط و مقررات ممنوع است، واقع شده است.

روابط عمومی حوزه قضایی در اطلاعیه ای در مورد تخریب ها اظهار کرد: متاسفانه عده ای در این اراضی با سوءاستفاده و برقراری روابط ناسالم به ساخت و ساز اقدام نموده و با توجه به آرای قطعی دیوان عدالت اداری مبنی بر اعاده اراضی به وضع سابق، تخریب و قلع و قمع ساخت و ساز ها از دیروز شروع شده و تا تخریب همه پلاک که 62 مورد است، ادامه دارد.

این اطلاعیه از استمرار جلسات کمیسیون ماده صد شهرداری به منظور ابطال پروانه های ساخت و ساز در این پلاک های ثبتی اطلاع داد و گفت: در منطقه کلاک 62 پروانه ساخت و ساز صادر شده است که با توجه به رای دیوان عالی کشور، شهرداری ملزم به ابطال پروانه ها گشت و آرای کمیسیون ماده صد مبنی بر تخریب صادر شده است و جلسات کمیسیون ماده 100 در مورد تخریب ساخت و ساز های غیرمجاز ادامه دارد.

حوزه قضایی لواسان خاطرنشان نموده: افراد با سوءاستفاده از قدرت و ثروت ساخت و ساز هایی مازاد بر صدور پروانه داشته اند که کمیسیون ماده 100 رای بر تخریب این ساخت و ساز ها صادر نموده و دیوان عدالت اداری نیز این رای را تایید نموده و در مرحله اول ساخت و ساز های مازاد تخریب می گردد و قطعا این اقدام تا مرحله ای که اراضی به کاربری کشاورزی برگردد، ادامه دارد.

بنا بر اعلام این اطلاعیه شش پلاکی که امروز در حال تخریب است را متعلق به حسن نجفی متهم فراری در پرونده طبری عنوان نمود.

حسن نجفی متهم ردیف دوم پرونده اکبر طبری بود که با دستگیری متهم اصلی پرونده به خارج از کشور متواری شد و به مشارکت در تشکیل شبکه چند نفری در امر ارتشاء، پرداخت رشوه به اکبر طبری و پرداخت رشوه به غلامرضا منصوری قاضی وقت اجرایی لواسان به مبلغ 500 هزار یورو، متهم است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

سازمان میراث فرهنگی: سازمان میراث فرهنگی، با وبسایت مجموعه میراث فرهنگی ایران همراه باشید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 7379

به "تخریب ساختمان های غیرمجاز متهم فراری پرونده طبری خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخریب ساختمان های غیرمجاز متهم فراری پرونده طبری خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید