در پی تحول در سازمان تامین اجتماعی هستیم

به گزارش هیو بلاگ، سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: در ساز و کارهای سیاست گذاری این سازمان باید تحول ایجاد کنیم و محتوای این تحول عدالت است، ضمن اینکه به منطقه ها کمترتوسعه یافته بی توجهی شده که باید این مشکل برطرف گردد.

در پی تحول در سازمان تامین اجتماعی هستیم

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، دکتر میرهاشم موسوی در ملاقات با نمایندگان تشکل های کارگری، کارفرمایی و بازنشستگان استان کردستان، هدف نظام تامین اجتماعی را تحقق عدالت مطرح کرد و اضافه نمود: اشکالاتی در سازمان تامین اجتماعی وجود دارد لذا اگر به این مسئله به صورت کلان نگاه کنیم، بدون اینکه دست به دست هم بدهیم و همراه با شرکای اجتماعی این سازمان جمع بندی درستی ازچالش های موجود و اقدام مناسبی نداشته باشیم، اتفاق خاصی نخواهد افتاد.

موسوی با تاکید بر اینکه اگر فرصتی در سازمان تامین اجتماعی است، باید به نحو احسن از آن استفاده گردد، گفت: زمینه هایی وجود دارد که می توانیم برای مردم فراهم کنیم تا به عنوان بیمه شدگان وارد صندوق شوند و ما را در برطرف چالش موجود کمک دهند.

وی به بخش سرمایه گذاری اشاره و با بیان اینکه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) بهتر از این می تواند مدیریت گردد، گفت: در بهره وری، سرمایه گذاری و طرح های این سازمان اگر متمرکز شویم قطعا به شکل جهشی در امور پیروز خواهیم شد.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: این سازمان ضعیف نیست و برنامه های متناسبی را تنظیم می کنیم تا ساز و کار تعادل را در این سازمان به وجود آوریم.

موسوی کردستان را دارای ظرفیت های زیاد دانست و ادامه داد: با استفاده از ظرفیت های بومی و درونی و فراوری و کار، به عنوان سرمایه ملی، باید کارها را در تامین اجتماعی پیش برد .

سرپرست سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه از ظرفیت های موجود خوب استفاده نشده است، اضافه نمود: راهبرد ما در شرایط کنونی این است که از منابع و ظرفیت های داخلی تامین اجتماعی پاسخ چالش های موجود را بدهیم.

در این جلسه تعدادی از نمایندگان تشکل های کارگری و کارفرمایی کردستان، به ارائه مسائل خود پرداختند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 آبان 1400 بروزرسانی: 20 آبان 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 9655

به "در پی تحول در سازمان تامین اجتماعی هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در پی تحول در سازمان تامین اجتماعی هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید