اپلیکیشن های رمزساز ارسالی در شبکه های اجتماعی را استفاده نکنید

به گزارش هیو بلاگ، معاون اجتماعی پلیس فتا با تاکید بر اینکه نباید از اپلیکیشن های رمزساز ارسالی در شبکه های اجتماعی استفاده کرد، گفت: اپلیکیشن های رمزساز را تنها از سایت رسمی بانکها و فروشگاه های معتبر عرضه اپلیکیشن دریافت کنید.

اپلیکیشن های رمزساز ارسالی در شبکه های اجتماعی را استفاده نکنید

به گزارش خبرنگاران، پاشایی در تشریح نحوه بهره گیری از اپلیکیشن های رمز ساز و نحوه شناسایی اعتبار این اپلیکیشن ها گفت: افراد سودجو و کلاهبردار سعی داشتند با دستیابی به رمز دوم یکبار مصرف افراد دوباره نیت شوم و پلید خود را در زمینه دسترسی به حساب های اقتصادی هموطنان اجرایی نمایند.

وی افزود: شیوه کار این سودجویان به این شکل است که اپلیکیشن های جعلی را در شبکه های اجتماعی منتشر می نمایند البته باید دقت کرد که این موارد پیچیدگی های خاص خود را دارد و شبیه هک رمزهای اینترنتی شهروندان نیست. در حقیقت سودجویان کوشش می نمایند اپلیکیشن های جعلی را به وسیله پیامک و شبکه اجتماعی برای افراد ارسال می نمایند و سوژه های خود را تشویق می نمایند که اپلیکیشن های رمزساز را نصب نمایند.

پاشایی تاکید نمود: هموطنان باید توجه نمایند اپلیکیشن های رمزساز و کلیه مراحل فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف را حتما به وسیله سایت رسمی بانکها و فروشگاه های اپلیکیشن مجاز کشور تهیه و دنبال نمایند و به اپلیکیشن های ارسالی به وسیله پیامک و شبکه های اجتماعی توجه ننمایند.

معاون اجتماعی پلیس فتا در پاسخ به سوالی درباره نحوه تشخیص اصلی و فرعی بودن نرم افزارهای رمزساز گفت: عمدتا نرم افزارهایی که درسایت رسمی بانکها و فروشگاه های مجاز عرضه می گردد اصلی هستند ولی در هنگام نصب این نرم افزارها باید به دسترسی هایی که نرم افزار درخواست می نماید توجه کنیم برای مثال نرم افزاری که درخواست دسترسی به گالری و محتوای آرشیوهای گوشی همراه افراد دارد قطعا اپلیکیشنی جعلی است؛ لذا شهروندان به درخواست دسترسی های نرم افزارها نیز باید به دقت توجه نمایند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

سازمان میراث فرهنگی: سازمان میراث فرهنگی، با وبسایت مجموعه میراث فرهنگی ایران همراه باشید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 1717

به "اپلیکیشن های رمزساز ارسالی در شبکه های اجتماعی را استفاده نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپلیکیشن های رمزساز ارسالی در شبکه های اجتماعی را استفاده نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید