ارزانی اجناس در 19 کشور اروپایی

به گزارش هیو بلاگ، متوسط تورم کشورهای عضو منطقه یورو به منفی 0.3 درصد رسید.

ارزانی اجناس در 19 کشور اروپایی

با ما سفر کنید و با قیمت تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش هیو بلاگ به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، متوسط نرخ تورم در 19 کشور عضو منطقه یورو در 12ماه منتهی به سپتامبر با 0.2 درصد کاهش نسبت به رقم مشابه منتهی به ماه قبل به منفی 0.3 درصد رسید اما نرخ تورم هنوز در فاصله زیادی از سطح دو درصدی هدف گذاری شده توسط بانک مرکزی این منطقه باقی مانده است. همچنین متوسط نرخ تورم در 12 ماه منتهی به سپتامبر در 27 کشور عضو اتحادیه اروپا 0.3 درصد اندازه گیری شده که 0.1 درصد کمتر از رقم ثبت شده ماه قبل بوده است.

در این ماه، بخش تنباکو و مواد غذایی با تورم 0.34 درصدی پیشتاز گروه های مختلف بوده است و مواد خدمات با 0.24 درصد در رده بعدی واقع شده است. از سوی دیگر انرژی با تورم منفی 0.81 درصدی بیشترین تاثیر را در کاهش تورم داشته است.

بانک مرکزی اروپا برای پیشبرد اهداف خود دستیابی به تورم دو درصدی را هدفگذاری نموده و باقی ماندن تورم در چنین سطحی کار کریستین لاگارد، رئیس جدید این بانک را سخت خواهد ساخت.

در بین کشورهای عضو منطقه یورو، بالاترین تورم مربوط به لهستان با 3.8 درصد بوده است و پس از این کشور نیز مجارستان با 3.4 درصد و جمهوری چک با 3.3 درصد قرار دارند. از طرف دیگر کمترین تورم ثبت شده مربوط به یونان با منفی 2.3 درصد بوده است و پس از این کشور، قبرس با منفی 1.9 درصد و استونی با منفی 1.3 درصد قرار دارند.

در بین دیگر کشورهای اروپایی نیز نرخ تورم آلمان منفی 0.4 درصد، فرانسه صفر درصد، اتریش 1.3 درصد و هلند یک اندازه گیری شده است.

در بین کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز نرخ تورم ایسلند 0.3 درصد، سوییس منفی 1.1 درصد و نروژ 1.4 درصد اندازه گیری شده است.

منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای 27 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 5707

به "ارزانی اجناس در 19 کشور اروپایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزانی اجناس در 19 کشور اروپایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید