کره شمالی: اگر آمریکا تصمیم بزرگی برای برطرف تحریم ها نگیرد، خبری از دور جدید مذاکرات نخواهد بود

به گزارش هیو بلاگ، نماینده کره شمالی در سازمان ملل در ژنو گفت که آمریکا باید تفکرات خود را تغییر دهد و پیونگ یانگ تشنه مذاکره با آمریکا و برداشته شدن تحریم ها نیست.

کره شمالی: اگر آمریکا تصمیم بزرگی برای برطرف تحریم ها نگیرد، خبری از دور جدید مذاکرات نخواهد بود

به گزارش فارس، هان تائه سونگ نماینده کره شمالی در سازمان ملل در ژنو روز چهارشنبه گفت که اقدام آمریکا در توقیف کشتی باری کره شمالی بزرگترین مانع در بهبود روابط دوجانبه است و به واشنگتن هشدار داد تا علیه پیوینگ یانگ از منطق قدرت استفاده نکند.

وی همچنین تاکید نمود که دولت آمریکا باید تصمیم بزرگی درباره برداشته شدن تحریم ها قبل از آغاز مجدد گفت وگوهای متوقف هسته ای اتخاذ کند.

تائه سونگ که در مصاحبه با رویترز این موضوع را مطرح می کرد، افزود: این بزرگترین اشتباه محاسباتی است اگر آمریکا فکر کند کره شمالی از جمله کشورهایی است که منطق قدرت یا فشار علیه آن کارساز خواهد شد.

آمریکا اخیرا اقدام به توقیف یک کشتی متعلق به کره شمالی نموده و مدعی شده این کشتی به انتقال زغال سنگ از کره شمالی می پرداخته که نقض تحریم های اعمال شده علیه این کشور است.

پیونگ یانگ به واشنگتن هشدار داد که توقیف کشتی Wise Honest نقض حق حاکمیت این کشور بوده و بر تحولات آینده میان دو کشور تاثیر خواهد گذاشت.

هان در ادامه این مصاحبه با اشاره به توقیف این کشتی که در حال حرکت به سوی یک کشور آمریکایی بود، گفت: بله، این بزرگترین موضوع بوده و به دلیل آن است که نقض حق حاکمیت کشورم است.

وی اقدام آمریکا را نقض گستاخانه قوانین بین المللی توصیف نموده و خواهان بازگشت فوری این کشتی شد.

هان گفت که آزمایش های موشکی کوتاه برد اخیر که در ماه مه انجام شد، آنالیز معمولی توانایی های دفاعی ملی کره شمالی بوده و ادامه خواهد یافت.

نماینده کره شمالی در سازمان ملل در ژنو در پاسخ به سوالی در این باره که آیا کره شمالی آماده از سرگرفته شدن مذاکرات هسته ای با آمریکا است، به سخنان اخیر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی اشاره نمود.

وی گفت: اگر آنها تفکرات خود را تغییر ندهند و تصمیم بزرگی نگیرند به دنبال دور دیگری از مذاکرات نبوده و تشنه برداشته شدن تحریم ها نیز نیستیم.این دلیل موضوعی بود که رهبر ما گفت اگر آنها تصمیم بزرگی اتخاذ نکنند دور دیگری از مذاکرات با آمریکا وجود نخواهد داشت.

ترامپ و کیم 22 خرداد 1397 برای اولین بار در سنگاپور ملاقات کردند و بعد از آن یک دو طرف یک سند کوتاه چهار بندی امضا کردند. آنها نهم اسفندماه سال گذشته، در هانوی ویتنام برای دومین بار ملاقات کردند اما این نشست هم بدون نتیجه سرانجام یافت.

منبع: انتخاب
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 924

به "کره شمالی: اگر آمریکا تصمیم بزرگی برای برطرف تحریم ها نگیرد، خبری از دور جدید مذاکرات نخواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی: اگر آمریکا تصمیم بزرگی برای برطرف تحریم ها نگیرد، خبری از دور جدید مذاکرات نخواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید