ظریف : سئول در اسرع وقت دسترسی به منابع اقتصادی بانک مرکزی را فراهم کند خبرنگاران

به گزارش هیو بلاگ، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تماس تلفنی همتای کره ای ابراز امیدواری کرد که سئول در اسرع وقت دسترسی به منابع اقتصادی بانک مرکزی در بانک های کره ای را فراهم کند.

ظریف : سئول در اسرع وقت دسترسی به منابع اقتصادی بانک مرکزی را فراهم کند خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، وزیر خارجه کره جنوبی امروز (چهارشنبه) با محمدجواد ظریف، همتای ایرانی خود تلفنی گفتگو کرد.

در تماس تلفنی امروز چانگ وزیر خارجه کره جنوبی با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان، دو طرف در مورد آخرین تحولات روابط دو کشور گفتگو کردند.

ظریف در این گفتگو ابراز امیدواری کرد این کشور در اسرع وقت دسترسی به منابع اقتصادی بانک مرکزی در بانک های کره ای را فراهم کند.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید نمود: متاسفانه روابط دو کشور طی دو سال و نیم گذشته تحت تاثیر اقدام غیرقانونی بانک های کره ای به ویژه در شرایط سخت شیوع کرونا و احتیاج شدید مردم ایران به این منابع قرار گرفته است.

* ابراز امیدواری وزیر خارجه کره به آزادی هر چه سریع تر کشتی کره ای/ ظریف: توقیف کشتی موضوعی فنی است

وزیر خارجه کره جنوبی نیز گفت: انجام این مکالمه در شرایطی که صرفاً کمتر از سه هفته از انتصاب وی به این سمت می گذرد، بیانگر اهمیتی است که کره جنوبی برای روابط با جمهوری اسلامی ایران قائل است و وی مصمم است که از همه توان خود برای حل مشکل منابع ارزی ایران نزد بانک های کره ای استفاده کند.

وزیر خارجه کره با اشاره به کشتی توقیف شده کره ای، ضمن تشکر از اقدام جمهوری اسلامی ایران در آزادی خدمه، ابراز امیدواری کرد این کشتی هر چه سریع تر آزاد و به کشورش بازگردد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران توقیف کشتی را موضوعی فنی خواند که از سوی مراجع قضایی مورد رسیدگی قرار گرفته است.

ظریف اضافه کرد: دولت ایران در ارتباط با دسترسی کنسولی و فراهم آوردن همه تسهیلات و خدمات بهداشتی و رفاهی برای خدمه کشتی از هیچگونه کوششی دریغ نکرده است.

طرف کره ای همچنین در مورد آخرین تحولات برجام و اقدامات جمهوری اسلامی ایران در تعامل با آژانس بین المللی انرژی اتمی، گفت که از ادامه گفتگو ها بین اعضا برای بازگرداندن برجام حمایت می نماید.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه روز دوشنبه در نشست هفتگی با خبرنگاران در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس و شرایط پرداخت حق عضویت ایران به سازمان ملل گفت: تحولاتی در تماس کره ای ها با سفارت ایران در سئول و همچنین در تماس اخیر قائم مقام وزیر خارجه کره با عراقچی اجرا شده است، ولی همچنان به صورت عملیاتی اتفاق نیفتاده و در مورد پرداخت حق عضویت ایران در سازمان ملل پیشرفت های بیشتری اجرا شده و امیدواریم به سرعت انجام گردد. ولی هنوز راستا به کندی طی می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 7513

به "ظریف : سئول در اسرع وقت دسترسی به منابع اقتصادی بانک مرکزی را فراهم کند خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف : سئول در اسرع وقت دسترسی به منابع اقتصادی بانک مرکزی را فراهم کند خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید