سبد پر کشفیات لوازم خانگی قاچاق در زنجان

خبرنگاران/زنجان مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: لوازم خانگی قاچاق از شهرستان خدابنده و ابهر کشف شد.

سبد پر کشفیات لوازم خانگی قاچاق در زنجان

مرتضی ممیزی در گفت وگو با خبرنگاران، از رسیدگی به پرونده قاچاق خبر داد و اظهار کرد: تعداد 15 دستگاه تلویزیون قاچاق از یک دستگاه خودروی سواری سمند در شهرستان ابهر کشف و پرونده خارج از نوبت تحت رسیدگی قرار گرفت.

این مسئول ادامه داد: این محموله از بانه، بارگیری شده بود و طبق حکم صادره، عامل قاچاق علاوه بر ضبط کالاهای مکشوفه به نفع دولت، به پرداخت جریمه نقدی به میزان چهار صد میلیون ریال در حق صندوق دولت محکوم شد.

وی همچنین از کشف محموله جاروبرقی قاچاق خبر داد و اضافه نمود: تعداد 11 دستگاه جاروبرقی قاچاق از یک دستگاه خودروی سواری در شهرستان خدابنده کشف یک نفر به عنوان متهم به اداره تعزیرات حکومتی خدابنده معرفی شد.

ممیزی شرح داد: شعبه مربوطه، عامل قاچاق را علاوه بر ضبط کالاهای مکشوفه به نفع دولت، به پرداخت جریمه نقدی به میزان 227 میلیون ریال در حق صندوق دولت محکوم کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان یادآور شد: به علت تاثیر منفی قاچاق در اقتصاد کشور، تعزیرات حکومتی به جدیت با قاچاقچیان برخورد می کند؛ بیشترین محموله های قاچاق که در استان رسیدگی می شود، مربوط به البسه، نفت گاز، سیگار و لوازم خانگی است.

وی با بیان اینکه برای مبارزه با قاچاق کالا، اقدامات هوشمندانه و همه جانبه همه دستگاه های اجرایی نیاز است، گفت: قاچاق کالا، پدیده ای وسیع و گسترده است که برای مبارزه با این پدیده، باید از ظرفیت دستگاه های فرهنگی و آموزشی به ویژه رسانه ها استفاده کرد.

این مسئول اظهار داشت: باید اقدامات فرهنگی دستگاه های اجرایی در راستای مبارزه با پدیده قاچاق کالا و ارز افزایش یابد و باید به این نکته اشاره کرد که مردم در پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا در جامعه، نقش مهمی بر عهده دارند. مردم باید در راستای مبارزه با قاچاق کالا، مشارکت لازم را داشته باشند؛ به گونه ای که باید این موضوع به یک مطالبه عمومی و همگانی در جامعه تبدیل شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 اسفند 1398 بروزرسانی: 18 اسفند 1398 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 1582

به "سبد پر کشفیات لوازم خانگی قاچاق در زنجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سبد پر کشفیات لوازم خانگی قاچاق در زنجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید