دعوا با همسر؛ این موارد را جدی نگیرید

به گزارش هیو بلاگ، بهترین ها - ترجمه از پردیس بختیاری: بحث و اختلاف نظر در هر رابطه ای وجود دارد، مهم این است که بدانیم کدامیک مخرب اند و کدامیک اهمیت چندانی ندارند. اگر شما هم در رابطه خود مسائلی دارید، بهتر است قبل از آن که بر اساس آنها تصمیمی بگیرید، این مطلب را بخوانید. اگر مسائل رابطه شما از مسائلی ست که در ادامه برایتان آورده ایم، نگران نشوید زیرا خطر جدی رابطه تان را تهدید نمی کند.

دعوا با همسر؛ این موارد را جدی نگیرید

این که شما هر روز در خصوص یک موضوعی خاص با شریک زندگی تان بحث کنید، امری طبیعی و بی اهمیتی ست. اما اگر شما هر دفعه سر این موضوع داد بزنید، قهر کنید، بی احترامی کنید... ممکن است که کار به جاهای باریک تر بکشد. از آنجا که مشکل شما سر یک موضوع خاص است، شانس یا شماست زیرا خیلی راحت می توانید آن را با صحبت کردن حل کنید و یک بار برای همواره از شر هر چی بگو مگوست خلاص شوید.

آتش عشق تان خاموش شده است

با وجود مسئولیت هایی که بعد از زندگی مشترک روی سرتان ریخته، از کار بیرون گرفته تا کار خانه و بچه داری و... طبیعی ست که دیگر هیجان روزهای اول رابطه را نداشته باشید. درست است، دیگر شما نمی توانید ساعات طولانی در کنار همسرتان بنشینید و از رویاهایتان حرف بزنید اما به جای آن می توانید از هر فرصتی برای هیجان دادن به رابطه تان بهره ببرید. حتما نباید اتفاقی عظیم رخ دهد، یک سفر کوتاه، یک کلاس مشترک یا هر اتفاق کوچک دیگر هم می تواند شما را به همسرتان نزدیک نموده و آتش عشق تان را بار دیگر شعله ور کند.

دوست دارید کارهایتان را به تنهایی انجام دهید

حتی افراد خیلی عاشق هم دوست دارند که زمانی را در روز تنها باشند. طبیعی ست که همسر شما بخواهد یک روزش را با دوستان خودش بگذراند یا این که به تنهایی به خرید رود. این که شما گاهی تنهایی کارهایتان را انجام دهید، نه تنها شما را از یکدیگر دور نمی نماید، بلکه باعث دلتنگی تان هم می گردد. تا زمانی که اعتماد بین شما وجود داشته باشد، تنهایی و دوری می تواند تاثیری مثبت بر رابطه تان بگذارد. این استقلال روحیه شما را هم بهتر نموده و بر بالا بردن اعتماد به نفس تان هم موثر است. بنابراین این فرصت را نه از خود و نه از شریک زندگی تان نگیرید.

همه چیز برایتان کسل کننده شده است

همه چیز بعد مدتی عادی و کسالت کننده می گردد، می خواهد یک ماشین نو باشد، یک خانه نو یا حتی رابطه عاطفی... این خود شمایید که باید به زندگی تان هیجان دهید. اگر حس می کنید که همه چیز برایتان عادی و خسته کننده شده است، در پی تجربه های نو باشید. دست همسرتان را بگیرید و به یک رستوران نو بروید، سفر کنید یا در کلاس های ورزشی ثبت نام کنید. همین هیجانات کوچک به زندگی شما رنگ و بوی دیگری خواهد داد.

رفتار عجیبی از شریک زندگی تان می بینید

در زندگی مشترک، طبیعی ست که برخی از رفتارهای شریک زندگی تان از نظر شما عجیب باشد. شما جای او نیستید و جهان را از زاویه دید خودتان می بینید. درست است که زندگی مشترکی را شروع نموده اید اما دلیل نمی گردد که نگاه تان به زندگی هم یک شکل باشد. اصلا همین تفاوت هاست که موجب رشد شما می گردد. بنابراین بهتر است که این تفاوت ها را بپذیرید و نسبت به آنها عکس العمل منفی نشان دهید. این مشکل شریک زندگی شما نیست، شما تا آخر عمرتان هم نمی توانید نه همسرتان و نه هر فرد دیگری جای او را به طور کامل بشناسید.

بر سر انجام کارهای خانه با هم بحث می کنید

کارهای خانه تمامی ندارد و طبیعی ست که سر انجام آنها با شریک زندگی تان بحث کنید. اما بدانید که این موضوع مهمی نیست که بخواهید فکر تان را درگیرش کنید. شما خیلی راحت می توانید طبق علاقه خود تقسیم کار کنید. اگر حین کار اعصاب یکی از شما خرد شد، ناراحت شوید زیر دلیل ناراحتی شما نیستید، بلکه حجم زیاد کارهای خانه ست. بنابراین بدون بحث، در کنار شریک زندگی تان برای تمییزی خانه مشترک تان کوشش کنید.

همه چیز را به شما نمی گوید

حتما برای شما هم پیش آمده که یکی از دوستان صمیمی تان از شما بخواهد که رازی را در دلتان نگه دارید و شما هم برای این که اعتماد او را از دست ندهید، آن را حتی از همسرتان پنهان کنید. این رفتار طبیعی ست و چیزی از ارزش شما برای او کم نمی نماید. این موضوع ممکن است برای شما هم اتفاق افتد. او همسر شماست، نه همسر دوست تان، بنابراین نیازی نیست که از راز او اطلاع داشته باشد. با این اوصاف، جایی برای دلگیری باقی نمی ماند.

به دیگران نگاه می نماید

درست است که شما ازدواج نموده اید اما هنوز هم یک آدم زنده هستید، پس طبیعی ست که کنجکاو باشید یا حتی به طور غیر عادی دیگران را نگاه کنید. اگر متوجه شدید که همسر شما در حال نگاه کردن به فرد دیگری ست، عصبانی نشوید. تنها در صورتی باید احساس خطر کنید که نگاه های او ادامه دار گردد یا این که رفتار عجیب دیگری در خصوص آن شخص از خود نشان دهد.

او برترین گزینه برای ازدواج شما نبود

ممکن است بعد از ازدواج به یاد عشق ها یا خواستگارهایی که در زندگی تان داشته اید، بیافتید. ممکن است یکی از نظر اقتصادی بهتر بوده و دیگری از نظر قیافه... اما اگر بخواهیم واقع بینانه نگاه کنیم، هیچکس کامل نیست.انتظار نداشته باشید که شریک زندگی شما هم همه چیزهای خوب را با هم داشته باشد. اگر کمبودی در او دیدید، با مصاحبه سعی کنید که رفع اش کنید. یک رابطه زمانی زیبا خواهد بود که شما به یاری هم بتوانید ایده آل هایتان را بسازید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: زندگی روز
انتشار: 3 مهر 1400 بروزرسانی: 3 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 9196

به "دعوا با همسر؛ این موارد را جدی نگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوا با همسر؛ این موارد را جدی نگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید