خبرنگاران کیفیت هوای بوکان همچنان در شرایط ناسالم قرار گرفته است

به گزارش هیو بلاگ، مهاباد- خبرنگاران- رییس اداره حفاظت محیط زیست بوکان گفت: براساس اطلاعات پایشی موجود و شاخص AQI کیفیت هوا در این شهرستان برای همه گروه ها و سنین مختلف در دومین روز متوالی، ناسالم است.

خبرنگاران کیفیت هوای بوکان همچنان در شرایط ناسالم قرار گرفته است

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

آوات بازیار روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: طبق این شاخص، میزان ذرات موجود در هوای این شهرستان هم اینک 244 میکروگرم بر متر مکعب است که این شرایط برای همه افراد جامعه به ویژه بیماران قلبی و تنفسی، بچه ها، مادران باردار و افراد سالخورده ناسالم است و توصیه می گردد که این افراد از ترددهای غیرضروری خودداری نمایند.

وی ادامه داد: هوای بوکان از نظر شاخص های منواکسیدکربن، ازن، دی اکسیدنیتروژن، دی اکسیدگوگرد پاک و از نظر ذرات معلق کمتر از 10 میکرون ناسالم است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست بوکان گفت: آلودگی هوا منشاء خارجی داشته و به وسیله کشور عراق و وزش باد شدید وارد مرزهای غربی کشور شده و موجب آلودگی هوا شده است.

وی اضافه نمود: در ساعت 17 روز گذشته، نیز میزان ذرات معلق در هوا به 314 میکرگرم بر متر مکعب رسید که هوای شهرستان بر اساس این شاخص در شرایط خطرناک نهاده شد که به تدریج غلظت آلایندگی هوای رو به کاهش است و در حال حاضر در شرایط ناسلام برای همه گروه ها قرار گرفته است.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای معین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک (سبز)، 51 تا 100 در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، 101 تا 150 در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، 151 تا 200 در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، 201 تا 300 در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک (ارغوانی) معین شده است.

بوکان در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 7543

به "خبرنگاران کیفیت هوای بوکان همچنان در شرایط ناسالم قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کیفیت هوای بوکان همچنان در شرایط ناسالم قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید