جو بایدن در نظرسنجیها کماکان از دونالد ترامپ جلوتر است

به گزارش هیو بلاگ، نتایج نظرسنجیهای سراسری در آمریکا نشان می دهد جو بایدن نامزد بالقوه حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حدود 11 درصد از دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی این کشور پیش افتاده است.

جو بایدن در نظرسنجیها کماکان از دونالد ترامپ جلوتر است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نتایج یک نظرسنجی سراسری در آمریکا نشان می دهد جو بایدن، نامزد بالقوه حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نزدیک به 11 درصد از دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور پیش افتاده است.

به نوشته وبگاه هیل نتایج نظرسنجی مشترک موسسه های افکارسنجی Firehouse Strategies و ptimus از حمایت 54 درصدی پاسخ دهندگان از بایدن و حمایت 43 درصدی از ترامپ حکایت دارد. نظرسنجی اجرا شده از سوی دانشگاه گویینی پیاک در هفته گذشته نیز از پیشتازی 11 درصدی بایدن حکایت دارد. در نظرسنجی موسسه ریل کلییر پالتیکس هم جو بایدن با اختلاف 5.5 درصدی از ترامپ پیش افتاده بود.

نظرسنجی موسسات Firehouse-Optimus همچنین نشان داد که مردم آمریکا در رابطه با مدیریت دوره کرونا رضایتمندی بیشتری از فرمانداران ایالتی تا ترامپ و کنگره داشته به طوریکه میزان رضایت از فرمانداران ایالتی 72 در صد، ترامپ 48 درصد و کنگره 47 درصد بود.

نظرسنجی این موسسه نشان داد که 31 درصد موضوع مالی را اولویت نخست و 22 درصد مراقبتهای بهداشتی را اولویت اول خود میدانند.

این نظرسنجی با مشارکت 1557 نفر مورخ 16 تا 23 ماه مه (شنبه 27 اردیبهشت تا شنبه سوم خرداد) با حاشیه خطای 5.6 انجام شد.

نتایج یک نظرسنجی دیگر در آمریکا نشان می دهد عملکرد ضعیف ترامپ در مقابله با شیوع ویروس کرونا موجب پیشتازی 8 درصدی رقیب دموکرات او در انتخابات امسال شده است.

طبق نتایج نظرسنجی مشترک خبرگزاری رویترز و شرکت ایپسوس، نقدها از عملکرد دولت ترامپ در قبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا، موجب افزایش فاصله محبوبیت وی از جو بایدن شده است.بر اساس این نظرسنجی، 41 درصد از آمریکایی ها عملکرد دولت ترامپ در کاخ سفید را قابل قبول می دانند که نسبت به نظرسنجی ماه گذشته 4 درصد کاهش داشته است. (جزئیات بیشتر)

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 مهر 1400 بروزرسانی: 3 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 3877

به "جو بایدن در نظرسنجیها کماکان از دونالد ترامپ جلوتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جو بایدن در نظرسنجیها کماکان از دونالد ترامپ جلوتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید