تشکیل 105 نشست مهارتی برای دانشجویان علامه طباطبایی

به گزارش هیو بلاگ، معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: تا کنون حدود 105 کارگاه و نشست مهارتی برای دانشجویان، 16 کارگاه ویژه کارکنان و 28 نشست علمی هم ویژه اعضای هیئت علمی در قالب 149 اتاق مجازی در نظر گرفته ایم.

تشکیل 105 نشست مهارتی برای دانشجویان علامه طباطبایی

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، شجاع احمدوند، معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به جزییات برگزاری مراسم گرامی داشت هفته آموزش گفت: این برنامه 25 تا 29 اردیبهشت به دو صورت مجازی و حضوری با شعار آموزش مداوم برای علوم انسانی برگزار می گردد و در روز انتهای نیز مراسم گرامیداشت روز معلم به منظور تقدیر از زحمات استادان فرهیخته برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: آموزش در تمام دوران زندگی انسان ها به طور مداوم حضور دارد. حتی در دانشگاه های نسل چهارم، محور اصلی بر پایه آموزش بنا نهاده شده کما اینکه در یک دانشگاه کارآفرین هم ملاک بر آموزش بوده و هست.

احمدوند با بیان اینکه آموزش یک حوزه سراسری و کلی است، توضیح داد: امروزه از نسل سوم سنی دانشگاه ها یاد می نمایند. این نسل برای میان سال ها است؛ چرا که این دست از افراد هم احتیاج به آموزش های خاص خود دارند. به همین دلیل با دانشگاه علوم پزشکی ایران هم تفاهم نامه ای منعقد نموده ایم که یکی از محور های آن در امتداد دانشگاه نسل سوم سنی است.

معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی در ادامه توضیح داد: آموزش موتور تحولات دانشگاه است. به همین خاطر شعار سال جاری این هفته را آموزش مداوم برای علوم انسانی انتخاب نموده ایم. همچنین در این هفته قصد داریم گوشه ای از فعالیت ها و دستاورد های معاونت آموزشی را به وسیله مختلف معرفی کنیم.

وی با اشاره به جزئیات برگزاری این مراسم در دانشگاه اظهار کرد: شش محور اصلی برای ارائه برنامه های دانشکده های مختلف مشخص نموده ایم تا در این شش محور، دانشکده ها برنامه ها و فعالیت های خود را پیش ببرند. همچنین این محور ها امکان قیاس میزان فعالیت ها و برنامه های دانشکده ها در هفته آموزش را برای ما فراهم می نماید و می توانیم عملکرد آن ها را بسنجیم.

این استاد دانشگاه علامه طباطبایی در ادامه اعلام کرد: مراسم تقدیر از کارکنان بخش های مختلف معاونت آموزشی از دیگر برنامه های این هفته است. بخش آموزش دانشگاه در ایام انتخاب واحد، برگزاری امتحان ها، ثبت نام ها و آنالیز پرونده ها در دیگر ایام سال و... همیشه درگیر و تحت فشار بوده است. در یکسال گذشته هم با شیوع بیماری کرونا این فشار ها چند برابر شده است. به همین دلیل از کارکنان نمونۀ این واحد ها هم تقدیر خواهد شد.

احمدوند محور دیگر برنامه های هفته آموزش را برگزاری دوره دانش افزایی برای اعضای هیئت علمی و کارگاه های مهارتی برای کارکنان و دانشجویان عنوان نمود و گفت: در نظر داریم دوره های دانش افزایی برای استادان و همچنین کارگاه هایی که مورد احتیاج دانشجویان و کارکنان است، برگزار کنیم. در یک سال گذشته اندازه تمام سال های قبل کارگاه و دورۀ کاربردی برگزار نموده ایم.

معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی نشست مدیران گروه آموزشی با دانشجویان مقاطع مختلف را محور دیگر برنامه های هفته آموزش دانست و اظهار کرد: از گروه های آموزشی درخواست نموده ایم که در ارتباط با رشته خود پیشنهاد ویژه ای داشته باشند. به عنوان مثال یک گروه آموزشی در نظر دارد کارگاهی با عنوان دانشگاه احتیاجمحور برگزار کند. چرا که در برخی از رشته ها به اشباع رسیده ایم و این امر باید به اطلاع متقاضیان و دانشجویان آن رشته ها رسانده گردد.

وی در ادامه اعلام کرد: مسابقاتی در قالب بیان خاطرات دانشجویی و یا استادی در ایام کرونا و کلاس های مجازی هم برگزار خواهیم کرد تا دانشجویان و استادان چنانچه خاطره ای در این زمینه دارند برای ما ارسال نمایند و به برگزیدگان جوایزی اهدا خواهیم کرد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی با ارائه آماری از کارگاه ها و نشست های برگزار شده، توضیح داد: تا به امروز حدود 105 کارگاه و نشست مهارتی برای دانشجویان، 16 کارگاه ویژه کارکنان و 28 نشست علمی هم ویژه اعضای هیئت علمی در قالب 149 اتاق مجازی در نظر گرفته ایم که البته این آمار بیشتر هم خواهد شد.

احمدوند در انتها با اشاره به چهار مراسم مهمی که در هفته آموزش برگزار می گردد؛ اضافه نمود: در مراسم اول، معاون و مدیران معاونت آموزشی با مدیران گروه ها تبادل نظر خواهند کرد و سیاست های آموزشی سال تحصیلی آینده در این نشست تبیین می گردد. مراسم دوم هم نشست با کارکنان حوزه معاونت آموزشی است که به آن اشاره شد. مراسم سوم هم اختتامیه هفته آموزش و معرفی مرکز یادگیری الکترونیکی دانشگاه است که طی آن از کارکنانی که در زمینه آموزش مجازی همکاری مستمری داشته اند تقدیر می گردد.

وی در انتها اعلام کرد: در نهایت در نشست چهارم، مراسم بزرگداشت مقام استاد برگزار می گردد که طی آن سخنرانی رئیس دانشگاه، ارائۀ گزارش از سوی معاون آموزشی، تقدیر از استادان برگزیده دانشکده ها و استادان برگزیده کشوری و یادبودی از اعضای هیئت علمی بازنشسته و درگذشته خواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 8172

به "تشکیل 105 نشست مهارتی برای دانشجویان علامه طباطبایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل 105 نشست مهارتی برای دانشجویان علامه طباطبایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید