تحریم های اخیر آمریکا علیه بانک ها تبلیغاتی است

به گزارش هیو بلاگ، مدیرکل بین الملل بانک مرکزی گفت: تحریم های اخیر آمریکا علیه بانک ها، بیشتر اثر رسانه ای، سیاسی و تبلیغاتی دارد.

تحریم های اخیر آمریکا علیه بانک ها تبلیغاتی است

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی کاتالوگ ارزان از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرگزاری هیو بلاگ به نقل از صدا و سیما ، حمید قنبری با حضور در بخش خبری 21 شبکه یک سیما درباره تحریم بانک های ایران توسط آمریکا اضافه نمود: همه بانک هایی که نام آنها به عنوان تحریم شده، اعلام شد قبلاً هم در فهرست تحریم های آمریکا وجود داشتند.

وی ادامه داد: پس از اینکه ایالات متحده آمریکا از برجام خارج شد همه تحریم های لغو و تعلیق شده را دوباره بازگرداند و این بانک ها هم از همان زمان تحریم شدند؛ بنابراین اتفاق جدیدی درباره این بانک ها نیفتاده است.

قنبری اضافه نمود: نوع اعلام این خبر هم نشان می دهد که آمریکایی ها می دانند که قرار نیست اتفاق جدیدی در نتیجه این تحریم بیفتد، آنها در مواردی که بخواهند مجموعه اقتصادی را تحت فشار شدید قرار دهند، تحریم آن را از قبل اعلام نمی نمایند و ناگهانی آن را اعلام می نمایند.

مدیرکل بین الملل بانک مرکزی اضافه نمود: در دو سال گذشته شرایط روابط بانکی و تامین اقتصادی تجارت خارجی خود را به نحوی حفظ کردیم که اثری بر شرایط تامین کالاها در داخل کشور وجود نداشته باشد با اینکه در این دو سال شدید ترین تحریم ها بر نظام بانکی و اقتصادی کشور، اعمال شده است.

وی گفت: توانستیم ارز مورد احتیاج کالاهای اساسی و مورد احتیاج مردم و مواد اولیه واحدهای تولیدی را تامین کنیم. قنبری اضافه نمود: در 6 ماه نخست سال جاری با وجود همه فشارها، توانستیم 5 میلیارد و 300 میلیون دلار ارز را برای کالاهای اساسی تامین کنیم و همچنان هم این فعالیت ادامه می یابد.

مدیرکل بین الملل بانک مرکزی گفت: صرفاً به وسیله بانک ها کار نمی کنیم به جزء آن کانال های دیگری وجود دارد که به وسیله آن ارز مورد احتیاج دینفعان را تامین می کنیم.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 5322

به "تحریم های اخیر آمریکا علیه بانک ها تبلیغاتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم های اخیر آمریکا علیه بانک ها تبلیغاتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید